• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    RUTHLESS: ja varnou desku na 8 hodin nenastavim (ale mozna je to jen jejim vekem a uz je to normalni, nevim). Trouba by sla, ale nejenze ta spotreba bude asi nekde jinde, ale pokud varim veceri, tak si troubu zablokovat nechci.
    VOY
    VOY --- ---
    Jako ja beru, ze prijdete k hotovemu jidlu. Ale to hotovy jidlo jsou typicky veci co tam clovek vlozi rozvareny na kasi. Tomu ja sem na chut nejak neprisel. Na neco to je asi fajn, typicky na veci typu gulas, ale pokud nechci furt jist nejakou stew tak mi prijde, ze se to rychle ochodi. Ale ryzovar mam. Proste tam flaknu ryzi a vodu a zapomenu na nejak dokud neklikne. A to ze nezabira misto na plotne je jedno z nejvetsich plus, i kdyz jsem si to vlastne neuvedomoval.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Takže proste jak hrnec na eltrickym zdroji tepla, ne? Nebo v troubě.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KURE: takhle to chapu ja, priprava jidla bez dohledu kuchare. V 8 zapnu, jedu na chalupu, promrzly dojedu v 16 domu a najdu tam teple jidlo v hrnci.
    Reci o zachovani vitaminu, neodolatelne chuti a podobne blaboly jsou jen na to, aby se to lip prodavalo😁 A co tak ctu recepty, vlastne stejne to uvarim i normalne v hrnci/pekaci.
    Ale jak u kazdeho spotrebice, vse ma cilovku a pokud to nekomu dela radost, no problemo.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    RUTHLESS: Nakladu do něj brambory, zeleninu, maso, před odchodem na sobotní zkrácenou službu zapnu a vrátím se k hotovému jídlu.
    Hovězí maso už nedělám jinde, zrovna tak různě guláše, ptáčky, svíčkovou... Hlavně můžu být úplně někde jinde, když se jídlo 4-6 hodin pomalí.
    Jo, a vývary, ty jsou z něj fakt super.
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: všechno dušení do měkka.
    Trvá to dlouho, ale je to bezudrzbove.
    Já jsem v tom delal eintopfy a pečený ptactvo, kachny, kuřata.
    Rano jsem to naložil do hrnce, zapnul a po návratu z výletu hotové a teplé jídlo.
    Nebo třeba věci jako rilletes, ty se v tom udělají v pohodě přes noc.
    Slyšel jsem o tom že je to dobrý na povidla, ale nikdy jsem to nezkoušel.
    Výsledek se nijak zásadně neliší od jiných způsobu úpravy, jde o tu logistiku. Buď ti to vyhovuje, nebo ne.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Hele co v tom delate? V tom crockpotu? Ja jsem na tom jak Brukev, naprosto nechapu smysl toho nastroje.

    Varim budto pro 1 az 2 lidi, nemam dite (doma) a nebo varim pro skupiny 6+. K cemu to jako je? (vazne minena otazka). Kamaradka hazi na isntac nejaky fotky, jak do toho narve kure nebo nejaky maso a rano z toho ma trhacku. Tak to je neco, co me fakt nelaka a vlastne to ani nemam rad (trhany maso)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Dnes jsem musela konstatovat, že můj milý CrockPot asi začíná končit, na jedné straně připaluje. Pravda, má najety stovky hodin za ta leta. Bez pomalýho varu se neobejdu, bude nahrazen.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    To mě donutilo zhodnotit, co máme doma:
    Rýžovar u mě má podmínku. Službu udělá, ale nějak moc bublá a už párkrát připekl. Ale máme ten lowend Sencor. Manželka z něj umí dobrou jasmínovou rýži. Já svou basmati raději dělám v hrnci. Chuťově mi rýže nepřijde lepší.
    Mikrovlna je fajn s dětma, hodí tam jídlo, přihřáto, nezasviní pánvičku. A jsou z ní dobré vločky s mlékem, ovocem, atd. na snídani.
    Chystáme se na robota.
    Tlakáč je fajn na roštěnky a podobné výmysly. Vývar a guláš v něm dle mě dělají jen podivíni.

    Pomalé hrnce, římské hrnce jsme zatím asi nepochopili, nebo prostě vaříme jinak.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    BUNDA: V porovnání s rýžovarem je docela na nic.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    A do mikrovlny se dá koupit plastová miska na vaření rýže :)
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    mikrovlnku vocenis hlavne s detma, jinak bych ji asi taky moc nevyuzil
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    (bez mikrovlnky jsem ted byla tyden, konecne dorazila nova a ted si ji budu vazit mnohem mnohem vic!)
    KURE
    KURE --- ---
    ONDRAT: u každého kde chce. Ja si naopak myslím, ze věci jako ryzovar jsou dobrý pro lidi, co rejzi zas tak moc často nedělají, takže nemají ten grif.
    Když ji děláš 4x týdně, tak to nacvicis.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    RUTHLESS: tak jsou lidi, co umí uvařit vejce, a jsou lidi, co umí uvařit rýži :-)
    Já umím uvařit rýži (vždycky stejně dokonalou), ale ty blbý vejce mi vždycky prasknou! Výsledek mnoha let pokusů je ten, že praskne jen jedno. Většinou. Občas. No... nebudu lhát. Jedno ze tří :-)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TRISSIE: tak vejcovar je pro me uplnej ulet :-) ale je pravda, ze je to dobrý, kdyz snidame na chate a to neni v kuchyni. Takze si to clovek vezme na stul. Jako toastovac/topinkovac
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    RUTHLESS: já to mám bohužel obráceně.
    "vakuovačka, to bude tak super!" "rýžovar, ten mi zjednoduší život!"
    tak vakuovačka už z domu šla a rýžovar je v podmínce a poletí zřejmě na podzim při dalším kole úklidu kuchyně.

    Ale zas nedám dopustit na vejcovar, no :-)
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    ALONSY: Ajo, jeste friteza, raclette, kde se to zastavi?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ONDRAT: já mam gadgets nahore nad skrinkama... robot sedi na lince ale sousvide, ryzovar, raclette a takovy veci mam nahore no.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ONDRAT: HF a mikrovlnka.
    A robot.
    To mi stačí.
    Zatím.
    (Ze zmíněného mám jen HF, která byla svým způsobem na úrovni toho rýžovaru: „ale proč", a teď na ni nedám dopustit. :D)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam