• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    REDSNAKE: hustý :DD
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    U nás se k bramborákům pila studená černá káva, dostávali jsme to dokonce i jako děti :D Jiná doba no.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    RUTHLESS: měl jsem přítelkyni u který v rodině bylo zvykem si dávat čaj ke studený večeři
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    BRUKEV: Mléko :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    BRUKEV: Wut. Jasne ze pivo. Nebo čaj :-)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    LYNCH: tak urcite. A propos tu uz dlouho nebyla debata, zda k bramborakum primarne pivo, nebo kefir/mleko/kysku.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Bramborak 😍

    Hf bude zitra
    Ceka me fajn vikend 😀
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    BRUKEV: trocha tuku do těla občas neni nic špatnýho že
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Ja teda indukci nemam, smazim na plynu nebo drevu. A jak na tezke zelezne panvi, tak na lehke "teflonce" si s chuti kvalitne usmazim luxusni bramborak, ktery voni sadlem a jo, je i docela primerene mastny. I kdyz ho dam vykapat na ubrousek. Protoze podle me teda zrovna bramborak je pokrm, u kteryho se mastne prsty předpokládají.
    ILTU
    ILTU --- ---
    CERMI_FOX: A jak dlouho to trvá, než se ten bramborák v HF udělá?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ZUZKAOU: to už jsem udělal, koupil jsem tu lepší ikea řadu a je to stejný. Na plynu nebýval problém ani s pánvičkou za 200kč. Indukce je v tomhle peklo, bez 2mm+ vrstvy tuku se teplo nerozloží.

    Je mi jasný, že drahý / profi vybavení tímhle problémem netrpí, na druhou stranu i obyčejní profíci, co jsem viděl, většinou jedou na plynu a všude lijou hrnky oleje (proto třeba ty bramboráky v hospodách moc nejím, je to všechno mastný).
    Oproti tomu zlatej bramborák z horkovzdušky s homeopatickým kousíčkem sádla :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CERMI_FOX: ehm, kup si pánvičku s lepším dnem.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    CERMI_FOX: tuku nemusíš moc, stačí trochu a pak osušit na ubrousku. zadny litry oleje se nekonají

    klasickej cernobilej svet
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LYNCH: no právě. Smažený na tuku. To už je jak ten friťák ve výsledku - stejně to bude příliš mastný. A jestli se někomu daří smažit zelňáky či bramboráky bez tuku, tak všechna čest, mě se to nikdy nepovedlo uspokojivě, bez vrstvy tuku ta pánvička hřeje na každém kousku úplně jinak, takže půlka je spálená, druhá půlka syrová. Nebo neustále pootáčet, ale to už mi přijde celkem pracné a stejně tam vždycky budou hotspoty.

    Ale samozřejmě každýmu to chutná jinak :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    MOIRAIN: podle me to tam je proto, ze to nikdo nekupuje. aha! :-)

    Nicmene v tech hospodach asi jo no, to je nejspis z fritaku, to mne nikdy nenapadlo. Naivne jsem si myslel, ze to ohrivaj nejak jinak :D ale moc nevim ted jak. Fritak je nejjednodussi reseni asi no.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    LYNCH: heh a proč se ptáte mně, je to v obchodech, takže asi jo
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    CERMI_FOX: překvapivě na pánvičce člověče
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    MOIRAIN: on to někdo kupuje?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    RUTHLESS: hospody nebo stánky. Jak to dělají lidi doma, nevím, k nikomu vařit nechodím.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ONDRAT: v mrazáku v obchodech ano
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    MOIRAIN: To se vyskytuje i mimo hospody?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam