• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    RAVENIUZ: bohajeho... :) Tak co kdybys byl tak hodnej, kamarádsky to odposlouchal a hodil to na notovej papír... ruce přece máš, ne? ;) A podle toho, jak světácky se vyjadřuješ, hádám, ti to nezabere ani deset minut ;)
    ALISKA
    ALISKA --- ---
    RAVENIUZ: tak jinak, pro tuhle radu jsem sem zrovna neprisla :)
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    ALISKA: ale o to vacsia radost, ked to das ;)
    MISERY
    MISERY --- ---
    Ja to zahraju, ale neni to uplne spravne a uz mi to nak nejde, rada bych original :-)
    ALISKA
    ALISKA --- ---
    MISERY: presne :)

    RAVENIUZ: no mam, ale nejsem zrovna talent, takze mi to trva straslive dlouho nez to dam dohromady podle poslechu :)
    ELLIE
    ELLIE --- ---
    RAVENIUZ: :))) Jo, takhle to delam ja...
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    ALISKA, MISERY: je toho plny youtube, a usi predsa mate ... :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    ALISKA: jo, to taky shanim....Tajnosti co? :-)))
    ALISKA
    ALISKA --- ---
    nemate prosim nekdo noty na Ninu Simone? jde mi hlavne o pisnicku Little girl blue, diky (nemuzu to na webu najit)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Možná ten Zenkl?
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ARZA: no... já zas tak rychle nezapomínám naštěstí... a spousta věcí se vybavuje, když hraju... někdy si nejsem jistá, nějakýma značkama v notách, co znamenají.. ale většinu stíhám a beru. Ale nějakou takovou knihou bych taky nepohrdla.

    Neporadí někdo?
    ARZA
    ARZA --- ---
    já už bych k učiteli ani neměla čas docházet. ale zase je fakt že někdy člověku trochu času vyzbyde a nechci ho trávit u počítače nebo u televize.
    ocenila bych tip na knihu která není pro úplného začátečníka, ale přesto by obsahoavla celou nauku o stupnicích, akordech a pod. tohle všechno už se mi z hlavy vypařilo. A nejlíp i prstový cvičení, jedoduchý etudy, vysvětlivky.

    Taky jsem schopná se nadrtit středně obtížnou skladbu, pokud všemu rozumím, ale je čímdál tím víc znát, že se mi ty ruce pletou, učení je obtížnější a poslední pokusy jsem zahodila cca po hodině kdy jsem se nikam nedostala, byť jsem byla odhodlaná to nadřít po taktu nebo po jedný notě.
    Navíc už samozřejmě mnohem hůř z not čtu, takže věci dál od osnovy pomalu odpočítávám a podobně... no děs.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Ale kdyby se na Sázavě našel ňákej učitel, kterej by na mě občas dohlídl, tak bych to taky brala... jenomže... kde ho vzít, že...
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ARZA: no... já hrávala jako úplně malá. Pak dlouho nic. Ke svatbě jsem dostala pianino. A teď zase hraju. Taky ne pravidelně, protože pianino mám na Sázavě, ale bývám přes týden i v Praze. Nehledě na to, že miláček byl nějakou dobu zabalený ve spoustě fóliích, pač se na Sázavě předělávala podlaha, takže stál pod schodama v koutě sám samotinký a já si několik týdnů nebrnkla.
    Nemám tu sebekázeň cvičit stupnice, akordy a tak. Ani nějaký etudy. (Ale třeba czerny nebyl nikdy špatnej). A tak to dělám tak, že si vezmu nějakou věc, která se mi líbí a tu se učím tak dlouho, dokud ji jakštakš nezahraju. Není to žádná sláva, ale lidi říkaj, že na poslech dobrý :-) Beru si jednoduchý věci, abych se to nemusela učit dlouho a a by to mělo nějakej postup. No... a ono se to pozvolna asi trochu zlepšuje, myslím :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ARZA: Ale urcite ma sanci se nejak hnout. :-) Ja jsem na tom podobne. :-)
    ARZA
    ARZA --- ---
    Myslíte že by takováhle knížka pro samouky /popřípadě jaká/ mohla pomoct v případě, že jsem se zadrhla na jednom bodě?
    Hrála jsem pár let ale protože nejsem nijak extrémě nadaná a měla jsem poměrně potíže se sebekázní, moc daleko jsem se nedostala.
    Navíc jsem začala hrát až někdy ve dvanácti třinácti a dokud mě vedla profi profesorka, mělo to nějakej postup. Pak to skončilo a už jsem nenašla jí rovného učitele, pak už ani nebyl čas pravidelně se na ty hodiny připravovat, stejně jako teď. Některý tejdny jsou volnější ale někdy je to hrůza.
    Nicméně mi doma stojí krásnej nástroj a jen se na něj práší. Naneštěstí i když se rozhodnu si k němu sednout, samozřejmě těma nerozehranejma rukama nejsem schopná dát dohromady už ani ťuk a kdybych chtěla cvičit, tak ani už nevim jak. A JEN stupnice se mi dokola hrát nechce.
    Pokud teda teď, ve třiadvaceti, má člověk vůbec šanci ještě se nějak hnout... :/
    MIZPULYN
    MIZPULYN --- ---
    jo dik mrknu na to ale myslel jsem spis kurz se zivim ucitelem nez teorie z knizek
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    MIZPULYN: Zalezi na tom kvuli cemu to chces... podle toho se pak musis orientovat na prislusnou literaturu.
    KONTRAPHUNKA
    KONTRAPHUNKA --- ---
    nebo Kofroň, Učebnice harmonie..taky dobrý.
    HARRIS
    HARRIS --- ---
    MIZPULYN: ABC Hudební nauky, to je asi nejlepší, co můžeš sehnat napsal to Zenkl, seženeš v knihkupectví
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam