• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    FIFI
    FIFI --- ---
    ZOFI: Moje děti se učí na tomhle: http://www.korg.com/gear/info.asp?a_prod_no=SP200&category_id=1 Paní učitelka ze ZUŠky to schválila, byla se na to u nás i podívat. Kupovali jsme to víc jak před rok už použitý, neveděli jsme, jestli u toho dcera vydrží.
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    Proč takový věci nekupujete použitý? Na značkovým digitálním klavíru by toho podle mě nemělo být moc co se rozbije.
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    ZOFI: zkuste aspon treba tohle, pokud nehodla studovat opravdu primo obor klavesy... http://www.hudebni-dum.cz/department.php?departmentId:37|Digitalni-piana-digitalni-klaviry
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    ZOFI: Tohle se tady řešilo o pár řádek níž.
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    Máte někdo dobrou zkušenost s konkrétním typem digitálního klavíru do 20 000 Kč? Poradíte?

    Je to pro 10 ti letého kluka, kterej už 5 let hraje na ZUŠ na flétnu a kytaru ....DÍKY
    ANGELINE
    ANGELINE --- ---
    Kompletní noty na Vanessu Carlton: "Be not nobody", vytištěné z kompu.
    Za nějakou drobnost. Praha, pošta.
    MARJANKA007
    MARJANKA007 --- ---
    Kamarád pianista nabízí soukromé lekce:


    Piano Lessons

    for beginner to advanced pianists

    with diploma examined pianist and pedagogue
    experienced in Denmark, Sweden, Izrael, Poand
    and the Czech Republic.

    In the centre of Prague, or after agreement,
    fluent in english, polish, swedish, danish, norwegian
    and a little czech.

    Tel. +420 732 425 650 Carl Petersson

    http://www.carlpetersson.com

    Pokud jsem tu OT, tak prosim do posty o radu, kam s takovouhle nabidkou..
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    XADAS: makka mechanika, nekonkretny touch, neprijemny pocit pri hre, otrasny zvuk... casio nie je ziadny zazrak, ale for the price urcite lepsia varianta imho.
    NEELLA
    NEELLA --- ---
    YARRDESH: prave ze se chystam skladat hudbu pres ableton po lete, ale zaroven bych ty klavesy chtela vyuzit i na hrani, chtela bych casem nejakou kapelku neco takoveho http://www.m-audio.com/index.php?do=products.family&ID=USBkeyboardcontrollers
    XADAS
    XADAS --- ---
    RAVENIUZ: co je spatnyho na tech prokeys? jsem premejslel ze si je poridim, na netu si je za tu cenu celkem chvalej, narozdil od casia...
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    YARRDESH: potrebujes aby to vyzeralo ako klavir? ak nie tak GEM PRP700 alebo PRP800 by som vyskusal/zvazoval tiez. teda ak ide o kvalitu klaviatury a zvuku, a nie o vyzor.
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    a v neprenosnejch digitalnich pianach se nekdo vyznate? potreboval bych nejake srovnani rolandu 101cky, kawai cn 21 a yamahy clavinova 220 , jsou zhruba ve stejny cene. nejake zkusenosti?
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    NEELLA: aky m-audio ? myslis, ten prokeys ? to by som ti moc neodporucal. samozrejme, ze yamaha stage piana su najlepsie, ale pokial chces lacnejsie riesenie v kategorii stage piano tak by som ti radsej odporucil casio privia px 110, za tu cenu lepsie neodstanes.
    NEELLA
    NEELLA --- ---
    ahoooj, nevite nekdo o vyucovani improvizace na klavesy?? mam za sebou 1. cyklus lidusky, ale chtela bych se spise ted zamerit i na vlastni tvorbu a tak... a jeste jeden dotaz, staci mi na hrani napr. m audio, nemusim si hned kupovat yamahu?? co byste doporucili?? diky
    NIMUI
    NIMUI --- ---
    PAKOK: ne, to ej proste jenom dynamika :) uhoz je neco uplne jineho a to elektornicky nastoj umi az na velice vysoke urovni a jeste ne tak, jao ten zivy... A prave i tohle muze to dite pritahnout - u klaves vlastne nedostane sanci poznat ten nastroj (klavir). Klavesy jsou samostatny obor a mely by se tak ucit. Ten nastroj je rovnocenny klaviru jenom tehdy, kdyz je pouzivan tak, jak byl zkonstruovan - a ze jsem na nej slysela hrat bozsky.

    PECA: Pripadne si myslim,z e ten pronajem nastroje na rok by taky nemusel byt od veci. Ale zkuste se porozhlednout, jak pisete.
    ELLIE
    ELLIE --- ---
    NIMUI: Na me ZUSce (tenkrat to byla jeste LSU, teda ;)), byly klavesy jako samostatnej obor myslim... ale zase na to ty decka umely skvele veci :)
    MISERY: Ja jsem taky zacala hrat proto, ze doma bylo piano a ja jsem na nej neustale pinkala. Otec si predstavoval, ze prestanu konecne improvizovat a budu preludovat preludia, v cemz se zmylil (dodnes ho to stve) ;)
    PECA: Ja si taky myslim, ze pokud dcera prokaze nejake nadani, tak to rozhodnuti nenechavej na ni :)) Sice to vypada vychovne uchylne, ale napriklad se mnou rodice nevydrzeli, jak jsem kvikala, ze me nebavi cvicit, a odhlasili me. A urcite mi to neco sebralo. Vratila jsem se k tomu po peti letech a musela jsem se uplne znova ucit noty napriklad. Jenze kdyz tak o tom premyslim, moji rodice nechvalili, jen napominali, prohlasovali, ze clovek neumi hrat na piano, pokud nezahraje skladbu bezchybne vzbuzen uprostred noci, a byli uchylni na prstoklad. Takze neni divu, ze jsem jim s tim prastila :) Takze doporucuju mile motivovat a nebudit o pulnoci, jestli umi bez chyby :))
    MISERY
    MISERY --- ---
    Mimochodem jeste ty 2 vybrane klavesy - maji jen 4 oktavy (48 klaves), idealnich je 88 klaves, tedy temer jednou tolik :-)
    MISERY
    MISERY --- ---
    Pokud si vzpominam, tak kdyz jsem ve ctyrech letech zacala hrat na klavir ja, bylo to proto, ze na chalupe jsme meli kridlo, kdyz jsem tam byla, tak jsem na nej chtela hrat porad. Tata me na nej naucil par pisnicek a kdyz jsem je pak jednou zahrala tete, ktera doma mela pianino, ale nikdo na nej nehral, tak mi to pianino dala. A ja jsem byla stastna, ze muzu hrat doma a nasi me nasli ucitelku. A byly obdobi...bylo nekolik obdobi, kdy se mi nechtelo hrat. Ale presne jak rika Sajagi, mela jsem to jako dalsi povinnost a ted jsem taky rodicum velice vdecna, ze me nenechali s tim seknout, ale naopak me motivovali k tomu, abych u toho vydrzela.
    PECA
    PECA --- ---
    PAKOK: Presne tak. Navic jsem mel pocit, ze rozumne klavesy poskytnou vic zabavy - ruzne doprovody, midi, rejstriky, rytmy, metronom, vyukove programy,...

    Ale jak to tak tady ctu, tak bude asi lepsi na klavesy zapomenout. Dik za nazory. Meli jsem s zenou predstavu tak kolem 2000 (zena) az 3000 (ja) tisic. Jak ted koukam po netu, skutecne se da najit i pianino ci piano v teto cenove relaci. Dokonce jsem 21.2. prosvih jedno v praze za odvoz. Takze to zkusim spise tak. Za kus nabytky bych dal asi i vic, ale pres 5000 Kč je na otestovani moc. Uvidim, co sezenu.
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    PAKOK: dynamicke klavesy len snimaju silu, ale uplne inak reaguju ako klavir. udieras do nich uplne inym sposobom. mne prijde ze klavesy za 3-5 tisic su dobre akurat tak na odradenie. ked ta bude dcera otravovat tym ze sa chce ucit hrat na klavir, tak jej kup klavesy za 3-5 tisic a do pol roka ju to prejde...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam