• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    MANCINI: kdybys ho neudal a prodaval jeste tak za pul roku, tak se ozvi, treba uz na nej budu mit .)
    MANCINI
    MANCINI --- ---
    Prodavam bilej KORG LP-350 ve skvelym stavu ... mate nekdo zajem?

    Digital Piano | MIDI | Korg LP-350
    http://www.korg.com/product.aspx?pd=440
    MATEJAK
    MATEJAK --- ---
    PETUL_KA: Tak jsem se nakonec rozhodl pro FOX 2171, a byl bych rad, kdyby jste mi dali opet nejake nazory.
    F0N
    F0N --- ---
    Mate prosim niekto nieco od Psich vojakov? Cokolvek. Nenasiel som nic okrem zakladnych akordov.
    LOOLE
    LOOLE --- ---
    GOBLIN: co něco takového? http://hudebni-dum.cz/good.php?goodId:3318|-Yamaha-YDP-S31
    Už ho mám doma a jsem nadmíru spokojená. Dynamika úhozu, nastavení hlasitosti, 3 pedály, možnost připojení k PC, ...
    Já ale hraju jen pro radost, takže by to chtělo názor odborníka, zda je tento klavír dostačující pro i tvé potřeby :)
    MARWIN_KOVAREX
    MARWIN_KOVAREX --- ---
    GOBLIN: V tom pripade asi neni co resit, ale ja si nedavno tyhle "placky" zkousel nekde v kramu, a prislo mi to uplne nepouzitelny, vcetne tech co staly 100-200 tisic.

    To stoleckovy elektronicky piano ma samozrejme i vyvod ven.
    GOBLIN
    GOBLIN --- ---
    MARWIN_KOVAREX: ja premyslim jen o stage pianu (ne klasickem pianu), nemam na nic jineho prostor a vyzaduji od toho mobilitu, krom toho od toho pozaduji elektronicke vystupy :)
    MARWIN_KOVAREX
    MARWIN_KOVAREX --- ---
    GOBLIN: Za tuhle cenu uz bych radsi sel do toho zminovaneho "stage", jestli to spravne chapu, takovy to elektronicky piano jako celej stolecek, zkousel jsem nejaky v Yamaha shopu a za 18k (nevim presne jaky typ to byl, ale byl tutove nejlevnejsi co tam meli) se mi zdal docela pouzitelnej na cviceni vedle akustickyho piana pro nocni hodiny bych o nem treba i uvazoval jako o alternative silent systemu.

    Jinak, moje piano jsem nakonec vyresil tak, ze jsem vyuzil super stesti v nabidce od nejakeho bohateho cecha, kterej se zbavoval krasneho rodinneho mezivalecneho Forstera, hledal spis nekoho, kdo k tomu bude mit vztah, nez penize, po ohlednuti odbornikem jsem ho koupil za deset tisic, pricemz hodnota alespon 4 nasobna, ted ma vnitrek na generalce a uz se hrozne tesim az si budu moct hrat na mem vlastnim nastroji v mem pokoji :)

    Co se silent systemu tyce, zatim jsem si poridil poradny koberec, a zjistil, ze sousedi ze strany maji odhlucneni, takze jedine, co budu muset zkouset je sousedy dolu, pokud to bude slyset moc, tak teprve asi bude smysl premyslet o silent systemu, zjistil jsem totiz, po dukladnejsim vyzkouseni v tom Yamaha shopu, kde jeden maji, ze kdyz je ten silent system zapnuty, ten senzor zastavuje ty klapky 'niz' nez by delaly struny, a take se to od toho senzoru tak 'neodrazi' takze to hrani je takove trochu jak hrat do koberce.
    GOBLIN
    GOBLIN --- ---
    JIKE, RAVENIUZ: dekuji za rady

    Zkusime to jeste jinak. Jake jsou minimalni pozadavky na nastroj, na ktery se lze bez vaznejsich obtizi ucit hrat. S ohledem na to, ze by to bylo treba docasne reseni a pripadne bych casem treba upgradoval.

    Pozadavky jak razu potrebnych vlastnosti tak cenove :)

    A jeste jeden dotaz: http://midi.cz/ShowUser.aspx?i=8295&m=ca tohle uz predpokladam je dostacujici :)
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    CORNELA: klikni download. ak ho nahodou nevidis, tak si vytvor konto, uploadni tam akykolvek pdf file, akoze nieco ponukas, a malo by to ist.
    scribd je velka vec, na noty, na texty, na hocico. dufam, ze vydrzi co najdlhsie.
    ABAYO
    ABAYO --- ---
    CORNELA: ulozit jako
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    RAVENIUZ
    RAVENIUZ --- ---
    GOBLIN: nastroj z kategorie stage piano (kladivkova mechanika, aspon jej simulacia), desat tisich je dost nizka hranica, ale treba sledovat midi.cz kde sa moze za taku cenu objavit second hand.
    JIKE
    JIKE --- ---
    GOBLIN: čus Gobline. hele mám jedinou radu. prachy jsou problém, ale musíš vědět co a jak. je to asi 8 let, a dal jsem za CASIO s dynamikou ve dřevě asi 42tis hraje krásně, na tu dobu.
    tedy pokud ti to za to stojí, peníze nesmí být problémem.
    Pokud neseženeš z druhý ruky atp...
    GOBLIN
    GOBLIN --- ---
    rozhodl jsem se znovu spustit do uceni a rekl bych, ze tentokrat se to bez normalnich klaves neobejde (zatim mam jen midi controler klavesy evolution 449), prolezl jsem nekolik obchodu, informacnich zdroju a jsem z toho vic zmaten nez informovan :)

    pozadavek:
    Klavesy na ktere se lze naucit hrat (tedy asi dynamika uhozu, nejsem si jisty, jake dalsi parametry jsou dulezite), nevim s jakym rozmerem je vhodne zacinat (pocet klaves). Byl bych rad, kdybych se mohl ucit na piano bez pc, ale pripadne napojit klavesy k pc a ovladat tim vsti nastroje. Take by bylo fajn, kdybych se vesel do deseti tisic (resp. kde je realna hranice, kdy ma smysl koukat na klavesy? pet, deset, dvacet?), nevadi mi pouzite kusy.

    Zatim jsem ani nekupoval zvukovou kartu, takze ta se tomu taky muze podridit.

    Mate pro me nejakou radu? Dekuji :)
    MARWIN_KOVAREX
    MARWIN_KOVAREX --- ---
    JIKE: Hm, no nevim, muze to byt fakt dobre, a muze to byt uplna blbost, ale mozna ze by stalo aby to nekdo zkusil, a dal sem zpetnou vazbu :)
    JIKE
    JIKE --- ---
    co si o tom myslíte?

    CAP-ART - Centrum pro improvizaci v umění
    http://capart.stivin.cz/
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    MATEJAK: stejne siroky jsou, ale asi bych doporucovala neco s dynamikou uhozu (touch response)
    MATEJAK
    MATEJAK --- ---
    Chci si koupit klávesy Casio CTK 230 a naučit se na ně hrát. Chci se zeptat jestli mají stejně široké klávesy jako klavír. (Měl jsem totiž klávesy co měly takový hrozný pidiklávesky a na ně se těžko učí..;) )
    WENDIGO
    WENDIGO --- ---
    Tak jestli muzu se tu poptat v momentalne dobe v Praze shanim ladice [ [ OFFERING WORKNABÍZÍM PRÁCI: Hledam Ladice pian / Praha, Horni Pocernice ] ] a nekoho ochotneho ucit zacatecnika, profi lektora si dovoliut nemuzu takze spise nekoho kdo umi a chtel by si par korun privydelat [ [ OFFERING WORKNABÍZÍM PRÁCI: Vyuka hry na klavir / Praha ] ]
    Tak pokud by jste o nekom vedeli dejte vedet. Diky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam