• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici
    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    Kort sa preklepol!
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Je to akord, ne akort.
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    Tak to je tak zname a rutinou overene pravidlo, zadne berlicky tohoto typu. Stejne jak u kytary se ucit akordy podle hmatu a ne podle kvintakordu a rozkladu tonu. Znam tolik “dobrych” kytaristu co zahrajou jenom akort jak je napsany na tabulatoru a kdyz chci aby transponovali o pul ton, prestanou hrat, ze nevi …
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    GIOMIKY: Na nálepky sa vyser. Naučiš sa pozerať na nálepku miesto na polohu klávesy relatívne k "čiernym" klávesám. Garantujem ti, že ako začiatočník, do mesiaca zvládneš nájsť notu na klaviatúre. Bez nálepiek. A do dvoch mesiacov - naslepo.Ak teda budeš cvičiť :)
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    se samolepkama se zacatecnik nic nenauci
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    GHOSTSTALKER: "Ale prosím, beze všeho," řeklo sluchátko:
    Transparentní piano klávesnice samolepka 88 kláves Elektronická klávesnice samolepka | Fruugo CZ
    https://www.fruugo.cz/transparentni-piano-klavesnice-samolepka-88-klaves-elektronicka-klavesnice-samolepka/p-67633860-135732000
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    GIOMIKY: Lepsi by byly nalepky, kde misto pismen bude zakresleno umisteni tonu na notove osnove :-).
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Tohle je naprosto zasadni
    A B C Piano Note Stickers - samolepky na klaviaturu (noty) - Hudební nástroje Houdek
    https://www.houdek.cz/a-b-c-piano-note-stickers-samolepky-na-klaviaturu--noty-/
    KULHY
    KULHY --- ---
    BRUTOL: Barva je lepsi ta, podle kteryho youtube kanalu k tomuhle zazraku prijdes. :-D

    HRR: Yamaha PSS-E30
    https://youtu.be/iuisg2Xh4lg
    BRUTOL
    BRUTOL --- ---
    KULHY: je ahoj už máte 3 vy jedete :) my včera hráli poprvé a taky jen brajgl ale já jsem na to zvyklej že svých pokusu :) možná ta bílá verze je lepší pro menší děti
    KULHY
    KULHY --- ---
    BRUTOL: Mame bilou verzi a nase 3 deti se celkem vyblbnou, akorat mi trochu vadi jak 90 % casu jedou brajgl s tema zvukovejma efektama, obcas je i ten kviz otravnej. Ale jestli jim to vytvari nejaky vztah k tomu, tak je to asi fuk. Hezka masinka, sam si obcas tuknu. Jedeme na dobijeci baterky ikea a prekvapilo me, jak dlouho tam vydrzej.
    BRUTOL
    BRUTOL --- ---
    tohle jsem koupil dcerunce a začínáme :)

    Yamaha's Astonishing $50.00 Keyboard (PSS-F30)
    https://youtu.be/prTOOZzArwg


    až na tu dynamiku je to super ale jsou jí teprve 2 tak budem jen zkoušet jak jí to bude bavit a když to půjde časem koupíme něco většího :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ahoj, prosím byl by tu někdo, kdo by se chtěl ujmout chlapce, 13 let, který má zájem naučit se hrát na klavír? Optimálně formou individuální výuky. Kdyžtak prosím pošta. Děkuji moc.
    MISERY
    MISERY --- ---
    KASUMI: To je zrovna věc, co mě vůbec netrápí, protože teda já hrát umím (nebo teda nepředpokládám, že by mě mašinka naučila hrát na klavír lépe než co jsem se naučila za 2 cykly ZUŠ a ještě pár let soukromé výuky) a dcera se učí taky v ZUŠ :-) I když kdo ví? :-D

    Já bych teda chtěla něco, co bude mít fakt hodně dobrou mechaniku klaviatury, ale ty "pičičárničky" k tomu se mi líbí taky, protože když jsem měla klávesy, tak bylo super, že se člověk mohl nahrávat, zkoušet si třeba čtyřruční hraní sám a tak. Což jenom s klasickým digitálním klavírem moc nejde, leda že by to měl připojené k PC, pak samozřejmě jo, ale na to zase nemám prostor, klavír mám jinde než počítač no...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MISERY: Nema to vyukovy program, na to je to uz moc profi
    Ta drivejsi verze mela i vyukovy program na uceni se hrat
    MISERY
    MISERY --- ---
    KASUMI: To vypadá dost dobře, asi si ho zajdu taky někam vyzkoušet :D
    Já bych teda měla koupit kvůli dceři nějaký s pořádnou klaviaturou, protože se začala učit na klavír a to moje starý je sice ještě furt ok, ale určitě už jsou lepší.... no uvidíme.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Tak jen reportuju, ze kdyz to tata uvidel, tak se uplne zadrhl v reci ❤️

    Diky za pomoc tady
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    BRUTOL: Mno to je generator zlozvyku. Pokud to myslis vazne keybordu bez dynamiky se radeji nedotykej, brachovi trvalo 5 let nez si zvyknul…
    BRUTOL
    BRUTOL --- ---
    REPLIKANT: díky moc to mě nenapadlo si vzít jen pár lekci.... Mám 2letou dcerunku tak ji teď koupím dětskou yamahu s těma menšina klávesami zatím jen na blbnutí a budu se postupně učit s ní... Já mám jeden synth 2oktavy a midi keybord vetsi....
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    BRUTOL: Otazka za vsechny prachy! Nejlepsi je investovat do 5 hod s profi ucitelem a pak jednou za cas udelat sezeni pro kontrolu. Je toho tolik, ze vypisovanim tady dotycny stravy tolik casu a bez zpetne vazby a odmeny, ze je to dost deprimujici. Ale treba se najde nejaka dobra duse…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam