• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEKlavir, dospeli zacatecnici


    Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňování



    Pokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
    Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
    rozbalit záhlaví
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MISERY: Nema to vyukovy program, na to je to uz moc profi
    Ta drivejsi verze mela i vyukovy program na uceni se hrat
    MISERY
    MISERY --- ---
    KASUMI: To vypadá dost dobře, asi si ho zajdu taky někam vyzkoušet :D
    Já bych teda měla koupit kvůli dceři nějaký s pořádnou klaviaturou, protože se začala učit na klavír a to moje starý je sice ještě furt ok, ale určitě už jsou lepší.... no uvidíme.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Tak jen reportuju, ze kdyz to tata uvidel, tak se uplne zadrhl v reci ❤️

    Diky za pomoc tady
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    BRUTOL: Mno to je generator zlozvyku. Pokud to myslis vazne keybordu bez dynamiky se radeji nedotykej, brachovi trvalo 5 let nez si zvyknul…
    BRUTOL
    BRUTOL --- ---
    REPLIKANT: díky moc to mě nenapadlo si vzít jen pár lekci.... Mám 2letou dcerunku tak ji teď koupím dětskou yamahu s těma menšina klávesami zatím jen na blbnutí a budu se postupně učit s ní... Já mám jeden synth 2oktavy a midi keybord vetsi....
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    BRUTOL: Otazka za vsechny prachy! Nejlepsi je investovat do 5 hod s profi ucitelem a pak jednou za cas udelat sezeni pro kontrolu. Je toho tolik, ze vypisovanim tady dotycny stravy tolik casu a bez zpetne vazby a odmeny, ze je to dost deprimujici. Ale treba se najde nejaka dobra duse…
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Nachystano
    Doufám, že se mu bude líbit :))

    A asi si ho budu muset koupit taky., Je skvělý 🥰😀

    BRUTOL
    BRUTOL --- ---
    KRTINKA: asi před 5 lety jsem měl pár hodin s profikem a určitě by to bylo nejlepší ale nemám na to peníze v podstatě mi jde hlavně o to si zažít pod kůži stavbu akordů, stupnic a intuitivně "vědět kam šahnout" když něco skládám tak když nevidím v piano rolllu přesný název noty tak ji musím odpočitat jak mimino od C :) na jednom pianu jsem si i ty klávesy popsal ale pak když je tam křížek nebo béčko sem taky namydlenej a zdržuju se přemýšlením.. Včera jsem večer improvizoval do písniček podle stupnic, ale jak říkám jen cdur/amoll...
    KRTINKA
    KRTINKA --- ---
    BRUTOL: A nechceš raději (alespoň na úplný začátek) zkusit hodiny s učitelem? Měl by Ti ohlídat správně sezení, držení ruky, techniku. Je to lepší, než pak zpětně opravovat zlozvyky...
    BRUTOL
    BRUTOL --- ---
    Jak začít hrát na piano? Nějaký dobrý YouTube Chanel?? Hudební teorii umím (dělám produkci v abletonu) ale nezahraju nic krom improvizace v cdur/amoll....
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZKAZIUSCATRIX: jako jo, bylo to umirnenejsi predtim
    ale uz se tesim, az to o vikendu rozbalim a vyzkousim :D
    pac tatovi to doma nainstaluju, kdyz tam nebude a dam na to velkou masli :D tze si muzu jeste par tydnu s tim hrat sama :))
    doufam, ze ho mamka natoci, az bude vchazet do mistnosti :)) :D
    ZKAZIUSCATRIX
    ZKAZIUSCATRIX --- ---
    KASUMI: Jo, to už je slušná samohrajka, bohužel tyhle nástroje budou vždycky velké a těžké. Ale pokud to bude stát někde doma na dřevěných nohách, tak je to jedno, aspoň to neshodí kočka :-). Akorát ta starší verze byla mnohem hezčí, mně se tyhle výkřiky současného designu vůbec nelíbí.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    tak jsem objednala toto
    YAMAHA DGX-670B Přenosné digitální stage piano
    https://kytary.cz/yamaha-dgx-670b/HN225892/
    se stojanem na klavir

    ted to prislo
    nevleze se mi to do auta :D

    diky za pomoc
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    ale sluchovy cviceni si pamatuju typu poznej akord (maj, min, maj7, dom7, min7, ...) a pak pekne zakerny, ze zahral dva akordy a ja mel rict, jestli jsou ruzny nebo totozny (respektive jen jinak poskladany, coz treba u klasickyho maj7 (1-3-5-7) nebo hajzla bez toniky v base (3-7-1-5) jde poznat az po najeky dobe a chce to cvik)
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Jeste jsem neslysel o pripadu, ze by hudebni teorie v nekom zabila talent.
    ZKAZIUSCATRIX
    ZKAZIUSCATRIX --- ---
    REPLIKANT: Pokud se hraním chceš živit, bez znalosti not, akordických značek a slušné schopnosti "hrát z listu" se neobejdeš. Hobík se bez toho obejde, pokud má dobré uši a poslechovou paměť. Každému co jeho jest :-).
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    Koukam, ze posledni posty jsou otom jak naucit / vychovat dobre interprety, ale s tvorbou a volnou hrou to nema absolutne nic spolecneho, naopak, jedinec vyprofilovany drcenim intervalu je naprosto imuni neco zaimprovizovat aniz by si spocital jestli to bude cisty nebo jiny interval / ton, ci jestli to do stupnice patri… mno, nevim. Noty jsou dobra pomucka, a vymysleli je asistenti opravdovych hudebniku a skladatelu, aby mohli interpretovat jejich genie. Osobne si myslim, ze je prave teorie v teto podobe spolehlivy “dusik” na prirozeny talent (casto se vyznacuje spatnou matematikou a naopak talentem na vytvarku - a samozrejme prirozeny rytmus a laska k hudbe). Teorii sem drzil prvnich 5-6 let kdyz sem zacal hrat na nastroj, malem sem skoncil, pak sem skolu opustil a potkal muzikanty co noty neresi, tam sem se zacal realizovat a opravdu rozvijet. Neduste sve/cizi deti, hrajte s nimi, nepocitejte, nenute jim svoje videni/slyseni sveta, pomozte jim najit jejich vlastni. Zadne pocty, maximalne ukazovani (prsty/klouby na rukach). Ucte je slyset rytmus. Pardon za obecny elaborat, muselo to ven… :)
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    SUCHRE: My se učili jen písničky na malou a velkou sekundu v stoupající i klesající variantě :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SUCHRE: ¯\_(ツ)_/¯
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Po me to v lidusce nikdy nechteli.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SUCHRE: Asi jsi to nikdy, narozdil od vecneho studenta v lidusce, kde te z toho zkousej, nepotreboval. Ale i Beatles hrali a nikdo z nich neumel noty.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam