• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEUFO
    PSILOCYBER
    PSILOCYBER --- ---
    Peru obnoví výzkum UFO, nad Andami je prý až příliš živo - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/peru-obnovi-vyzkum-ufo-07h-/zahranicni.aspx?c=A131021_163925_zahranicni_zt
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    citizens hearing on disclosure Congressional Initiative - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JJyM0kxS-vg
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Planeta nevznikne tak, že by se najednou udělal kámen a nabaloval plynule plyn a prach. Takhle idealizovaný nám to možná popisovali na základce, ale máloco z toho, co nás učili ve škole je pravda :) Celou soustavou se velikou rychlostí pohybují různě veliký kusy materiálu a nevyhnutelně se materiál po srážce s dostatečně velikým projektilem uvolní do volnýho prostoru. Máme štěstí, že většinu těch velehor podobnejm šutrům odchytá Jupiter, bez něj by to tu vypadalo jako na střelnici dodnes. Zdroje si najdi sám, nevzpomenu si, kde jsem to viděl/četl...
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Vznik planet postupným nabalováním hmoty (i když i zde se jedná o srážky) je něco dost jiného, než ta událost, při níž těleso velikosti Marsu narazilo do Země a vznikl Měsíc s naprosto atypicky malým poměrem planety a oběžnice. Proto jsem se ptal na ten případný odkaz, odkud čerpáš, že něco podobného postihlo i Mars.

    JIKE: Možné je leccos, na tom se asi shodneme. Ale pro takto odvážnou teorii bych si přál vidět nějakou pevnější oporu než tu aproximaci.
    JIKE
    JIKE --- ---
    ISCARIOT: pořád mi něco nehraje. neni poprvy co jsem videl zaber, jak strili nekdo po UFO. docela by se na tom dala vystavět myšlenka celý podstaty všeho o čem tu diskutujeme a konsporace. ? bo se pletu?

    Aztec 1948 UFO Crash - The Secret Recovery of Alien Technology HD MOVIE - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=nYxVwsAD-KA&feature=youtube_gdata_player



    SVANC: třeba taky je možný, že pre-lidská rasa je stará klidně 10 miliard let či více. a je velmi vyspělá.
    HYENA: souhlasim s tim co se tam pise. dost podobnou , ne li stejnou teorii jsem diskutoval s profesorem biologie v roce 2001. jako fanda ufo me napadnul nejen dřívejší vznik, ale s tím související uryvky z kronik lidstva, jako Starý zákon z Holy Bible. Některé pasáže v cca původním znění jsem musel číst vícekrát, protože nějak na sebe logicky nenavazovaly.
    Mířím ke genetické manipulaci lidstva případně zvířat. Ono po vyhynutí dinosaurů, kteří tu byli desítky milionů let, a byli jen lepší a lepší predatoři, prostě zmizeli a během času, dost krátkého oproti evoluci plazů, tu je homo-sapiens? dost velký skok. ale jsou starší galaxie.
    Shodli jsme se na tom, že toto je také jedna z možností. Chybějících článků v mnoha oborech, je mnoho.
    Sic zatím poze mluvíme v rovině evoluce tvorů na buněčné úrovni.


    mě spíš dost zajímá otázka, jestli při formování soustavy, ano třeba jako naše, bylo formování bezez zbytku. nebo kde se vzaly odpadní části - asteroid belt ... nebo došlo ke srážce třeba jedné planety co na tom místě byla a jiného tělesa (jiné planetky, jiného slunce, potulují cí se planety) rozhodně to muselo být díky mnoha kusům drastické, a pokud to byla planeta, mohla krásně přinést nějaké ty menší planetky, třeba měsíce, třeba to byla planeta co letěla omylem kolem, a nesla právě náš měsíc, který je mnohem starší než naše země. ostatně potulující se planetu našli vedi snad před týdnem "konečně".
    SVANC: jo proč ne. klidně po srážce s tím co třeba bylo kde je nyní pás s šutrákama v velké mezeře mezi Marsem a Jupiterem. těkžko se nám to bude zjištovat, mohli by nám to max říci, kdo tu jsou déle, nějací ufoni třeba...
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Srážky velkých těles při formování planet a soustav jsou řekl bych jejich předpokladem. Nepotřebuju pro to důkaz, nějak vzniknout musel a kouzelnou hůlkou to nebylo. Import nic nekomplikuje. Asi tě baví se hádat, ale tady se nikam nedostaneme, musíme si počkat, až někdo na něco zase přijde :)
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Že se Země srazila s tělesem velikosti Marsu a vznikl Měsíc je dobře argumentačně podložená teorie. Ale že by se Mars také měl srazit s nějakým podobně velkým tělesem? O tom jsem nikdy neslyšel, máš nějaký odkaz?
    A jak vyrobit život? Někde ten život přece musel vzniknout samovolně a to klidně mohlo být i na Zemi. Ten import to jen komplikuje. Navíc ta teorie o vzniku života na Marsu díky molybdenu (http://www.osel.cz/index.php?clanek=7091) nic neřeší z hlediska toho článku, který vznik života datuje někam 10 miliard let zpátky. V té době neexistoval ani Mars.
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Ten import zjednodušuje jeho výrobu. Máme atom, laser, ale život vyrobit neumíme. Ani nevíme za jakých podmínek vzniká. Vzhledem k tomu, že žádnou studnu života na zemi nemáme (nebo sme ji zatím neobjevili), řekl bych, že je jednodušší si představit, že se mars a země srazily s protoplanetou velikosti Marsu (z toho máme měsíc) nebo jiným objektem, což v době formování naší soustavy bylo častý. Je jednodušší převézt semeno než ho vyrobit.
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Ano, přesně to předpokládám. A termín Occamova břitva chápu velmi dobře. Představa importu života nic nezjednodušuje, protože ten život by "z ničeho" stejně musel vzniknout, ale někde jinde. Ten import je tam jenom navíc.
    HYENA
    HYENA --- ---
    Připadá mi to jako předpokládat, že se každá lidská rasa vyvinula sama nezávisle na ostatních. Protože Occamova břitva.
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Předpokládáš, že se vyvine sám tam, kde je možnost?
    Asi nechápeš termín Occamova břitva.

    Jinak tady... [ HYENA @ UFO ]
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Mě naopak nepřirozená připadá představa importu života odjinud. Occamova břitva...
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Já netvrdím, že je to celý přesně tak jak píšou, ale kdyby život vzniknul tady, byl by ten graf zlomenej dost nepřirozeně, nemyslíš? Nic víc, nic míň...
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Tak jako se lomí rychlost růstu plodu a Brož to považuje za přirozené, tak stejně přirozený mu připadá i zlom v rychlosti růstu genetické složitosti. Autoři dospěli k tomu, že údaje ukazují na zdvojnásobení genetické komplexity organismů za každých 376 milionů let, ale je dost divná představa, že na samém počátku by první organismy s jedním bázovým párem takhle dlouhou dobu potřebovaly na přechod na dvě báze. Mrkni do té diskuze, těch argumentů proti je tam víc a koneckonců i sami autoři přiznávají, že jejich tok myšlenek je zatím spíše myšlenkovým cvičením než seriózní teorií.
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Problém je v tom, že RNDr. extrapoluje směrem doprava, tady se extrapoluje doleva. Navíc, devítiměsíční kojenec těžko bude mít 1,2km, musel by růst čím dál rychleji a to je nesmysl už z podstaty. Extrapolace má smysl, jak je to vidět na těch kompech. Samozřejmě když se budeme snažit, najdeme spoustu věcí, na který to aplikovatelný není...

    Jakýsi zlom v rychlosti růstu vidí kde prosimtě?

    Jak jinak to pan RNDr. chce udělat?
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Celý tenhle článek nejlépe vystihl v komentáři doc. RNDr. Pavel Brož:
    Lidi milují extrapolace. Ať už co se týče politického vývoje, ekonomického vývoje, anebo třeba vývoje globální teploty. Extrapolovat lze samozřejmě úplně cokoliv. Tak třeba extrapolací růstu rychlosti lidského plodu během devíti měsíců jeho vývoje na dalších devět měsíců dojdeme k závěru, že devítiměsíční kojenec bude měřit na délku cca 1,2 kilometru. Když se tak dívám na ten graf vývoje počtu genů v genomu, tak mi tam přítomnost jakéhosi "zlomu rychlosti růstu" komplexnosti přijde naprosto stejně přirozená, jako je přítomnost "zlomu rychlosti růstu" lidského jedince.
    HYENA
    HYENA --- ---
    Nechápu, jak mi tohle mohlo proklouznout, je to sice z dubna, ale rozhodně hodně zajímavá informace.
    :: OSEL.CZ :: - Podle Moorova zákona život existoval miliardy let před vznikem Země
    http://www.osel.cz/index.php?clanek=6862
    TLUSTEI
    TLUSTEI --- ---
    SVANC: Kdyz to takhle poupravis, tak to zni docela jinak. Se zbytkem souhlasim.
    SVANC
    SVANC --- ---
    TLUSTEI: "Každý z autorů, kteří kdy stvořili nějaký fejk, má vlastní fantazii."
    A nemyslím si, že všechny záznamy jsou fejky. To ovšem neznamená, že to nutně musí být svědectví o přítomnosti emzáků.
    TLUSTEI
    TLUSTEI --- ---
    SVANC: Kazdy z autoru tech fejku? Kazdy? Znamena to, ze to jsou vsechno fejky? ... Stejne kratkozrakej extrem, akorat z opacnyho konce spektra.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam