• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEUFO
    – UFO –

    Nejde ani o to zjistit, jestli ufo je, nebo neni. Všichni víme, že je nesmysl, že bychom byli ve vesmíru sami. Spíše jde o to se zajímat, o co jim jde, o co jde nám a o co jde tajným organizacím, potažmo vládám. Jsme připraveni přijmout fakt, že tu už sakra dlouho nejsme sami? Již velice brzy ano... Popojďme i konspirovat.
    UFO the secret evidence - we are not alone - DokumenT
    Anomaly
    Poslední Udalosti Na Zemi - konec sveta podle Bible CZ titulky
    Věřte nevěřte - pravdivé příběhy pouze
    Secret Space - Alien Invasion CZ titulky
    Stephen Hawking - Into The Universe | Aliens | Time Travel
    Facebook Aliens - video
    rozbalit záhlaví
    JIKE
    JIKE --- ---
    SVANC: dávno tady ale tají se to :-)
    SVANC
    SVANC --- ---
    Kde sakra všichni jsou? :)

    :: OSEL.CZ :: - Jak běžné jsou v Galaxii obyvatelné Země?
    http://www.osel.cz/index.php?clanek=7251
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    Re-Engineering an ET Craft - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=VxA-Y4enohQ#t=26
    HYENA
    HYENA --- ---
    HYENA: Tak není obustranej, páč nemám prémiovku, ale na věci to nic nemění žeano :)

    Jinak k tomuhle tématu jsou zajímavý dokumenty:

    Jak vznikla Země - Zrození Země (dokument) - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=NcIpigL-Z18

    Tajemství černých děr / Black Hole (TV film) (2009) | ČSFD.cz
    http://www.csfd.cz/film/344719-tajemstvi-cernych-der/
    http://www.csfd.cz/film/276816-zazraky-slunecni-soustavy/ - díl mimozemský život
    http://www.csfd.cz/film/285887-jak-funguje-vesmir/ - díl planety

    Řekl bych, že to sem taky patří a jestli narazíte na něco zajímavýho nebo podobnýho, dejte vědět!
    HYENA
    HYENA --- ---
    KUKIDE: Ne, už jsem nám zařídil oboustranný ignore, takže bude klid.
    A je to panspermie.
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    nechcete si založit na paspermii vlastní auditko?
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Pokud jde o parametry meteoru, tak není pravda, že nic nevíme:
    "při rychlosti 11 km/s může na zem dopadnout i meteoroid o původní hmotnosti 10 kg" - přičemž 11 km/s je poměrně velmi nízká hodnota. Při vyšších rychlostech ta hmotnost výrazně roste, takže není důvod těch 100 kg pokládat za nesmyslný údaj.
    Meteorit – Wikipedie
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Meteorit
    Rozhodně pro přenos života nestačí např. tebou uvedený gram, takový meteor by okamžitě shořel.

    Gravitace tu pravděpodobnost samozřejmě zvyšuje, to jsem koneckonců psal už na začátku, ale i v rámci Sluneční soustavy je plocha průmětu Země extrémně malá a naopak je veliký poměr mezi veškerým vyvrženým materiálem do všech směrů z cizí hvězdné soustavy, a tím, který by až do vnitřní části Sluneční soustavy mohl být přitažen.

    Pokud jde o ty ostatní body, tak minimálně jedno lze považovat za krajně nepravděpodobné - že by do vzdálenosti 100 ly, kde je oněch 14600 hvězd, bylo k dispozici 100 nebo více planet, kde nejenom jsou vhodné podmínky pro život, ale kde život také skutečně EXISTUJE (pokud by vznikal zákonitě všude, tak nějakou panspermii vůbec nemusíme řešit, tady ty podmínky jsou taky). Ale i kdybychom počítali s nereálným číslem 100 planet s životem, tak pro jen trochu slušnou pravděpodobnost, že materiál vůbec zasáhne Zemi, by formou impaktů muselo být vyvrženo (až do mezihvězdného prostoru!) násobně větší množství hmoty, než se vůbec nachází ve svrchní vrstvě těchto planet, navíc v tom období, kdy tam ten život je, což je zjevný nesmysl. Těžko předpokládat, že pozemské formy života mohou (už) existovat na planetě, která je v obdobní počátečního bombardování.
    Pokud tedy pro rozumnou pravděpodobnost nestačí ani veškerý materiál, který by na oněch planetách s životem mohl být k dispozici, tak už není nutné ani řešit to, že nevíme:
    Jak často dochází k vyvrhnutí materiálu v rámci soustavy soustavy.
    Jak často dochází k vyvrhnutí materiálu mimo soustavu.
    Kolik je kde planet na objem.
    Jak často dochází k výměně materiálu v soustavě.
    Jak často dochází k výměně materiálu mezi soustavami.
    Jak často dochází k výměně materiálu mezi galaxiemi.

    Btw. o přesném výpočtu hovoříš jenom ty - pro mě je to od začátku jen odhad. Samozřejmě lze vždycky napadnout výchozí čísla, ale tady jsou spíše velmi optimistická.
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Tak si to na závěr zrekapitulujme. Co nevíme:

    Jak často dochází k vyvrhnutí materiálu v rámci soustavy soustavy.
    Jak často dochází k vyvrhnutí materiálu mimo soustavu.
    Kolik je kde planet na objem.
    Jak velký kus je schopen přenést život.
    Jak vypadají přijatelné podmínky pro život.
    Jaké jsou parametry meteoru který přežije dopad tak, aby život mohl pokračovat.
    Jak často dochází k výměně materiálu v soustavě.
    Jak často dochází k výměně materiálu mezi soustavami.
    Jak často dochází k výměně materiálu mezi galaxiemi.
    Jaká je vzdálenost v závislosti na rychlosti, aby ji soustava byla schopna přitáhnout (rozhodně to není plocha průřezu země)
    Jaká je pravděpodobnost, že meteoroid nespolkne ta hvězda, ale dopadne na nějakou planetu.

    A ještě mnohem více toho nevíme... To ale nevadí, stejně z toho můžeme udělat přesnej výpočet jako důkaz pro cokoliv :)

    No já to uzavřu tím, že k tomu všemu výše zmíněnému pravděpodobně dojde za (co je z astronomickýho hlediska 4mld let) chvíli. Naštěstí my už tu dávno nebudeme...

    APOD: Osud Mléčné dráhy: Srážka s Andromedou
    http://www.astro.cz/apod/ap120604.html
    Kolize galaxie v Andromedě s Mléčnou dráhou – Wikipedie
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Kolize_galaxie_v_Andromed%C4%9B_s_Ml%C3%A9%C4%8Dnou_dr%C3%A1hou

    Je mi jasný, že to stejně nebude stačit jako důkaz, že je něco takovýho možný, ale s tím nikdo nic nenadělá. Předpokládám, že to spolehlivě vyvrátí nějaký jeho další kvalifikovaný odhad.

    Howgh.
    SVANC
    SVANC --- ---
    "Zohlednění většího počtu těles si začal až potom, co sem tě upozornil na fakt, že země není jediná planeta ve vesmíru." :-)
    Pobavilo, ale už to stačí... Mě tedy ano a řekl bych, že i ostatním :)
    HYENA
    HYENA --- ---
    Tak si to rozebereme ještě jednou.

    1) Ty neznáš mechanismy impaktu tělesa na zemi. Nevíš, jak velikej musí bejt kus skály, aby proletěl nějakou atmosférou. To, co víme my, víme ze země. Jenomže planeta, na který život není takovou atmosféru nemá (má jinou nebo žádnou). To znamená, že ani zdaleka nevíme, co všechno je potřeba do toho zahrnout. Proto píšu, že to nemá cenu. Čekám ale že vymyslíš výpočet, který to dokáže. Stejně bude špatně tak co :)

    2) Cituji A pokud jde o 8,8E+22, tak ti napovím - souvisí to plochou povrchu koule o poloměru 100 ly a plochou průmětu Země. To by jednoho fakt nenapadlo... :)
    Počítal si jenom zemi na 100ly. A to se dá zasadit do tý hádanky s granátem, je to dobrá analogie.

    Zohlednění většího počtu těles si začal až potom, co sem tě upozornil na fakt, že země není jediná planeta ve vesmíru. Na tohle mě nenachytáš. Chceš se dál ztrapňovat veřejně?
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA:
    ad 1) Tak teď už je to jasné, díky za vysvětlení :)

    ad 2) Nemáš problémy s logikou? Když uvedu, že volba 100 ly nebo 10 ly nehraje ve výpočtu z hlediska pravděpodobnosti roli (protože v menším prostoru je těch těles méně) tak to přece není totéž, jako když napíšeš "Takže když bouchne granát 100 světelných let ode mě je stejná šance, že mě zasáhne střepina jako kdyby bouchnul vedle mě? To se mi snažíš namluvit?"

    HYENA: Viz ad 2).
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Já nevím, během hodiny si napsal nesmysl, který si pak podstrčil mě. Neujíždíš si na něčem? Dávám pozor na to, co čtu a píšu, tyhle triky si zkoušej na někoho jinýho...
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC:
    1) Je to nepodstatné, hrajou tam roli důležitější věci.

    2) Cituju tebe: Pokud máš na mysli, že jsem měl místo 100 ly zvolit třeba 10 ly, tak z hlediska pravděpodobnosti to nehraje roli. Když budeš místo nadávání přemýšlet, přijdeš na to, proč.
    Píšeš nesmysl a pak mi řekneš, že jsem to já, kdo to napsal?

    Kvalifikovaný odhad? Kdybys mi tohle řekl ve škole, tak máš z fyziky a matematiky základní školy za 5 :)
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA:
    ad 1) Když to říkáš, tak to asi bude dobrý argument :)

    ad 2) Pokud nejsi s to pochopit, že pravděpodobnost souvisí nejenom se vzdáleností, ale i s počtem těles, které se v poloměru této vzdálenosti mohou nacházet, tak to je potom těžké...

    "...stačí aby ten kus skály zasáhnul jakoukoliv planetu. Dokonce i planetu, na který život nemá šanci se rozvíjet, stačí když tam chvíli přežije a pak ho zase nějakej šutr impaktem může poslat dál." - Takže už tak mizivou pravděpodobnost přenosu života vylepšíme předpokladem, že ten život cestoval dokonce nadvakrát na různých "šutrech". S takovým předpokladem se nepravděpodobnost takového jevu násobí.

    Na začátku jsem jasně říkal, že jde o kvalifikovaný ODHAD. Kdyby vyšla pravděpodobnost 1:1000, tak by jistě mělo smysl uvažovat, zda nějaké další faktory tuto nízkou pravděpodobnost nezvýší na rozumnou míru. Ale s daným výsledkem by i při posunu o několik řádů furt vycházelo nula nula nic.
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC:
    1) To je úplně jedno.

    2) Takže když bouchne granát 100 světelných let ode mě je stejná šance, že mě zasáhne střepina jako kdyby bouchnul vedle mě? To se mi snažíš namluvit? Ta vzdálenost hraje klíčovou roli řekl bych.

    Ikdyby ne, bude podstatně vyšší už kvůli tomu, že mě stačí aby ten kus skály zasáhnul jakoukoliv planetu. Dokonce i planetu, na který život nemá šanci se rozvíjet, stačí když tam chvíli přežije a pak ho zase nějakej šutr impaktem může poslat dál.

    Najdi mi ve vesmíru směr, kde není sluneční saoustava, Kde nejsou planety. Seš tak zaslepenej jednou planetou a obrovskou vzdáleností, že nezapočítáváš samozřejmý a důležitý věci. No prostě ten vzorec je užitečnej asi jako tahle debata.

    Chápej, zohledňuješ věci, který nejsou potřeba a utíká ti podstata toho výpočtu.

    Já netvrdím, že to přežije, že to přeletí, že to tak bylo. Tvrdím, že nevíš o čem mluvíš, vymýšlíš si fakta, vymýšlíš si chybný vzorce a považuješ je za argumentaci. A to mě fakt baví :)
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA:
    ad 1) I kdyby tu byla řidší atmosféra, tak by k žáru při průletu docházelo. Čím bude atmosféra řidší, tím sice (zřejmě) bude menší žár při průletu, o to menší však bude zabrzdění a o to brutálnější síly a především teploty při dopadu.

    ad 2) Zkus to říci jinými slovy - "Z měnších vzdáleností to je řádově na třetí větší." mi velký smysl nedává. Pokud máš na mysli, že jsem měl místo 100 ly zvolit třeba 10 ly, tak z hlediska pravděpodobnosti to nehraje roli. Když budeš místo nadávání přemýšlet, přijdeš na to, proč.

    ad 3) Pokud ti to uniklo, tak sám jsem psal "Určitě lze namítnout přitažlivost Slunce, zvyšující pravděpodobnost průletu vnitřními částmi Sluneční soustavy". Na druhou stranu jsem ale uvedl jiné faktory, které tu pravděpodobnost zase brutálně snižují:
    A to i za dost absurdního předpokladu, že během období planety, kdy je na ní život, je celá její horní vrstva postupně impakty rozházena do vesmíru. Byl také zanedbán poměr mezi celkově vyvrženou hmotou a tou její nepatrnou částí, která dokáže opustit danou hvězdnou soustavu. Navíc asi ne každý zásah Země by znamenal úspěšné přenesení života (rychlost dopadu na Zemi se u tělesa z jiné soustavy, tedy s hyperbolickou drahou, pohybuje tuším mezi 10 - 70 km/s, přičemž ty vyšší hodnoty by pro případný život znamenaly konečnou).

    HYENA: Žádná fakta si z prstu necucám. Pro výpočet bylo nutné zvolit nějakou vzdálenost od Země, jestli je to 10, 100 nebo 1000 ly je úplně jedno. 100 ly jsem bral proto, že k nim je na netu solidní odhad počtu hvězd a toto číslo není úplně nízké. A těch 100 kg je daných tím, co víme o meteoritech. Vše ostatní je normální výpočet. Pokud mu nerozumíš, tak chápu, že ti to připadá jako žvásty a nesmysly.
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Jakou chabou argumentaci? Všechno, co si napsal sis vymyslel nebo blbě zpočítal, slova jako demagog, žvásty, nbesymsl jsou na místě, jinak bych je nepoužil. Podsouváš mi nějaký domněnky, fakta si cucáš z prstu... Ty sám mě nutíš používat ty slova.
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC:

    1) Atmosféra tu nebyla/ byla jiná než dnes.
    2) Z měnších vzdáleností to je řádově na třetí větší.
    3) Plochu průměru země nemůžeš počítat, protože gravitace dosahuje daleko za naši sluneční soustavu.

    Všechno, co si napsal máš blbě. To by mě vážně nenapadlo :)
    SVANC
    SVANC --- ---
    HYENA: Blázen, demagog, nesmysl, žvásty, pohádky - chabou argumentaci silnými slovy nenahradíš.

    A ten tvůj gram na přenesení živého tvora je hloupost. 100 kg je odhad daný tím, že meteorit musí mít určitou minimální hmotnost, aby přežil průlet atmosférou. A i kdyby stačila hmotnost desetkrát menší, tak ta čísla stejně vypadají naprosto nereálně.
    A pokud jde o 8,8E+22, tak ti napovím - souvisí to plochou povrchu koule o poloměru 100 ly a plochou průmětu Země. To by jednoho fakt nenapadlo... :)
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Jo, jak si došel k tomu číslu 8,8E+22 by mě zajímalo. Poskytneš nám celý svůj výpočet, ať se můžem pobavit všichni?

    Jestli jsou tvoje vstupní data 100 světelných let a 100kg materiálu, předpokládám, že ta číslovka bude skoro všude.
    HYENA
    HYENA --- ---
    SVANC: Hele, seš blázen, já nikde netvrdím, že panspermie letí ze soustavyy do soustavy. Přestaň mi to podsouvat. Kolikrát ti to budu muset napsat, abys to konečně pochopil?

    88 000 000 000 000 000 000 000 je podle tebe efektnější než standardní zápis 8,8E+22? V čem prosimtě :)

    Aspoň 100kg materiálu? Cucáš si čísla z prstu a zkoušíš z nich dělat argumenty. To znamená, že seš demagog.

    K tomu, abych do vesmíru poslal živýho tvora mi stačí gram libovolnýho materiálu z povrchu země kolem mě, i v tom je života až dost. To znamená, že tvoje výpočty vycházejí hned na startu z nesmyslu. Zbytek věcí sou žvásty a pohádky... Jestli se chceš hádat dál, pošli mi něco do pošty, ať to tady ty chudáci zase nemusej číst. Ale dej si pozor na svoje data, jinak se s tebou nebudu bavit vůbec.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam