• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEUFO
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    ZUULLUU: Jenže to by nejdřív musel zažít to, co ty a ani tak není jisté, zda by to zvládl. Bez té zkušenosti je téměř nemožné si to uvědomit.
    JIKE
    JIKE --- ---
    A zapomínáte na naprosto jeden a velmi důležitý fakt - lidská mysl muže být poměrně lehce manipulovatelna...
    CROME
    CROME --- ---
    ZUULLUU ty davas vedle se dva naprosto rozdilny pristupy a povazujes je naprosto stejne validni...to je z podstaty spatne.
    Skepcicismus vedecky pristup ma za ssebou staleti pokusu/omylu a jejich vysledku, co mas ty krome naprosto subjektivnich pocitu individua, ktery nejdou nijak overit?

    Proto je ted takovej pruser s fake news, naprosta relativizace vseho do totalni nechutny bramboracky "neni to pravda,ale mohla by to byt" tenhle pristup k svoji psyche, te dovede akorat tak na sibenicni vrch,lidi se vetsinou v ty bramboracce nakonec utopej.

    Realita se opravdu neodviji od toho jak se rozhodnes, rozhodni se treba zitra, ze budes nesmrtelnej a pak muzes chodit v pohode na cervenou ne? Profit!
    JIKE
    JIKE --- ---
    Incredible Alien Disclosure - Expert Says They're Already Living Among Us
    http://www.youtube.com/watch?v=Hmq-3Crw4cA
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    Mně daleko víc trápí existence "soukromého sektoru", jak jej popisuje mnou tolikrát zmiňovaný Joseph Farrell.
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    Klidně si všichni myslete, že jsem viděl emzácké plavidlo - já to nikdy netvrdil, ani netvrdím, tam mi to prosím nepodsouvejte.
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    PALEONTOLOG: Tím pádem ignoruješ o čem se bavit chci a o čem bych se bavit mohl.

    Sám ses pasoval na úroveň Jolandy, gratuluju. Kritickým myšlením k trvalé demenci.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KALIPH: no ja abys na to casem nahodou nezapomnel ;)
    A pravdepodobne to budu opakovat dlouho
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    PALEONTOLOG: Kolikrát vám mám opakovat, že jsem to nepovažoval a nepovažuju za kontakt z mimozemšťany?? Pořád mi to podsouváš kolem dokola, tak mi přepošli, na čem to zakládáš.

    Tahle projekce z toho dělá frašku.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KALIPH: to z toho nedela setkani s mimozemstany; to je podstatnej rozdil v chapani reality
    ZUULLUU: moznost vyjadrit se k tematum jsi mela dost a sorry jako, schopnost elementarni logiky je stezejni, o urovni informovanosti nebo vzdelani nerikam vubec nic.
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    Zohlednil jste někdo fakt, že jsem "to" neviděl sám?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ZUULLUU: napsal jsem ti trubko a nebylo to tak davno, mohla by sis to pamatovat.
    Ty budes skeptikem stezi, protoze logika a kriticky mysleni ti nic nerikaji. Ale vubec nic.
    Kriticky mysleni miriva prave proti tomu Hrrr pristupu.
    Jinak moc nevim co mi chces rict, ani to nejde cist, kor chapat.
    SVANC
    SVANC --- ---
    ZUULLUU: Jen jedna faktická - slovo "blbka" jsi tu doteď používala pouze ty.
    SVANC
    SVANC --- ---
    BIRLIBAN: Ani já "nemám problém připustit, že někdo viděl něco, co se vymyká". Jenom je dobré mít na paměti, že kdyby mělo být reálné všechno, co už lidé viděli "na vlastní oči", vyskytovali by se v přírodě kromě již zmíněných hejkalů a víl i draci a další potvory :D.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BIRLIBAN: priznat halucinace a jit s tim k doktorovi by nemelo takovej smrnc. Ale ne, takovi tu nejsme mxslim ani skeptici. Videt lze ruzny veci, ale vysvetlit si je od stolu jako navstevu mimozemsky civilizace chce proste naturu. Proto unidentified f.o. a ne extraterrestrial f.o.

    Steve (atmospheric phenomenon) - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Steve_(atmospheric_phenomenon)

    BIRLIBAN
    BIRLIBAN --- ---
    SVANC: Tak předně tady nikdo nic neobhajuje, a pak se tahle věta vztahovala k přístupu vůči očitým svědectvím. Nemám problém připustit, že někdo viděl něco, co se vymyká. Tohle bude asi ten stěžejní rozdíl..
    SVANC
    SVANC --- ---
    BIRLIBAN: Vidíš správně, že s tímhle přístupem je možné hájit sebevětší kravinu.
    BIRLIBAN
    BIRLIBAN --- ---
    PALEONTOLOG: Vidím tady jen popis události. Snaha o senzaci už je tam nejspíš projektována dodatečně..
    SVANC: Pochopil jsi, o čem píšu a doložil jsi nám to na jiném příkladu. Děkujeme.
    SVANC
    SVANC --- ---
    BIRLIBAN: Fenomén UFO hejkalů a vodníků zahrnuje i aspekty mystiky právě pro jeho specifickou prchavost bez možnosti exaktního měření a očitá svědectví jsou jeho nedílnou součástí. Odmítat je z principu s odkazem na validitu vědeckého zkoumání je mylné.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BIRLIBAN: tak jiste, kdyz jsme deti, muzeme byt nestastni z toho, ze nasim pohadkam nikdo neuveri. Ale dospelym by se tohle stavat nemelo a namisto neumis cist a fuck off osovne zkousim vysvetlit slepy mista.

    Tady je na miste otazka, jestli zdanlive iracionalni jevy musi byt vysvetleny iracionalnejsimi mimozemstany. Jestli snaha o senzaci neprehlusi snahu o objektivni posouzeni reality.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam