• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHAAUTORSKÁ ČTENÍ A JINÉ LITERÁRNÍ AKCE A UDÁLOSTI
    LITERÁRNÍ WEBY A ČASOPISY:
    PORTÁL ČESKÉ LITERATURY
    POTÁPEČ - LITERÁRNÍ ROZCESTNÍK
    WAGON
    DOBRÁ ADRESA
    iLITERATURA




    PŘEHLEDY LITERÁRNÍCH AKCÍ:
    VYCHYTRALÝ GOOGLE KALENDÁŘ NA BLOGU ONDŘEJE LIPÁRA
    ODKAZY NA LITERÁRNÍ AKCE NA SERVERU TOTEM.CZ



    PROSBA: Pokud můžete, umístěte ke své akci vedle grafické pozvánky také aspoň stručné textové shrnutí (tj. datum a čas, místo, program), se kterým si poradí čtecí zařízení.
    rozbalit záhlaví
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    PANZUZU: Tak nám pak napiš, jaké byly ohlasy.
    MARDOU
    MARDOU --- ---
    PANZUZU: to je úžasné. moc mě těší, že se něco takového může ještě odehrát. někteří lidé nedokáží správně napsat ani jeho jméno...
    PANZUZU
    PANZUZU --- ---
    VEČER JANA ZÁBRANY
    úterý 1. listopadu 2005
    ve 20.00 h.
    Muzeum Café (nad Café 87)

    motto:
    Smrt je plná hanby.
    Za to, že je slabý
    a nechá se zabít,
    místo toho, aby
    jim jejich smrt nabíd.

    VRANÍ ZPĚVY
    *Deset jeho básní
    z básnických sbírek
    zhudebnil kytarista
    JAKUB KŘÍŽ (Havlíčkův Brod)
    *a do výtvarné podoby
    - kaligramů -
    písmových obrazů
    převedl výtvarník
    DANIEL KORÁB (Havlíčkův Brod)

    *NORBERT HOLUB (Jihlava)
    přečte přednášku na téma
    Psychosomatický profil Jana Zábrany

    *PETR KOMENDA (Olomouc)
    přečte přednášku na téma
    Jan Zábrana - básník

    *v pořadu dále zazní dosud nepublikované
    básně Jana Zábrany
    a ukázky z jeho korespondence
    PANZUZU
    PANZUZU --- ---
    ty verše budu recitovat já a ještě jedna herečka z divadla tramtarie, zkusil bych sem hodit plakat..
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    PANZUZU: Hmmmm, to zní moc dobře (až na ty typsony :-)
    PANZUZU
    PANZUZU --- ---
    1.11. proběhne v olomouckém cafe87 večer jana zábrany s přednášekou norberta holuba a ještě nějakych typsonů..
    HYNEK
    HYNEK --- ---
    ERNEST_GASKIN: byl... nemam sice porovnani s jinym kolem, nicmene cekal jsem od toho mnohem vic. krome viteze René Jahody to stalo za h*vno...
    strasne me mrzi ze se neucastnil lonsky vitez Tomáš Míka, byl jsem na jednom jeho cteni a vytecny zazitek (svoje basne ruzne deformuje / rozstrihava a promita pres meotar, v knize Nucený výsek je o tom cedo)
    KOCOUR_V_BOTACH
    KOCOUR_V_BOTACH --- ---
    ano i na interpunci přesně tak
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    KOCOUR_V_BOTACH: Na interpunkci taky, jak je vidět.:)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Převzato z Literry:

    V sobotu dne 22. října se v Liberci,
    v umělecké kavárně Ateliér
    (Pražská ulice, dům nad Baťou),
    uskuteční od 19,30 hod. regionální soutěž
    ve slam poetry (celostátní finále bude v Brně).
    Do pohody zahraje rocková kapela Negero ze Sokolova.
    Vstupné Kč 20,--.

    Účast mezi jinými přislíbili: Typlt, Avram-Coa, Makča, Čekanka učekaná, diotima.
    Přijďte! Přijeďte! Shnilá rajská jablíčka nechte doma.
    KOCOUR_V_BOTACH
    KOCOUR_V_BOTACH --- ---
    no tak ste si odsoudili co ste chtěli ocitovali co potřebovali a mě to zas tolik netrápí. máte pravdu. na opravdový umění sem asi vopravdu trochu moc blbej.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    ERNEST_GASKIN: No, šikla by se nějaká lepší Tvoje fotka, tamta je tak umělecká, že je na ní vidět houbeles :)
    SETEC
    SETEC --- ---
    FIN: Ja za odpadlika nebudu, je to fakt dobry, klidne kdyz ti to neda spat ... vynikajici :)
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    NATASHA: To uz je nejake oceneni. :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    NAVON_DU_SANDAU:
    Počítám, že uveřejníme nějaké jeho texty. Jestli má venku nějakou sbírku, to zatím nevím.
    A ještě se musím pochlubit za Fina, který zrovna lapá po dechu a pak bude jistě příliš skromný - napsal mi, že na Fina by moc rád kontakt, protože jeho verše ho velmi oslovily.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    NATASHA: Jeste doplnujici otazka, vyjde tiskem, nebo bude k dispozici nejaky prehled jeho dosavadni tvorby?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Dobré zprávy:

    Petr Kukal se nám už ozval a těší se na spolupráci :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    FIN: ja te nezpochybnuju :)

    nevim, no, ja to neberu ani tak podle kvality, ani podle pravdivosti, ja mam ta kriteria nekde jinde, jsou treba basnici kvalitni, provereni, citankovi... a ja jim proste neverim, treba SKN... a Kukalovi to proste taky nak moc neverim ;) zhuleni revolucni levicaci mi taky nic nerikaji, takze ja tady v debate pokracovat nebudu, nevim moc co k tomu rict...
    FIN
    FIN --- ---
    QUANTI: já jsem klidný. mně se naopak líbí, jak natasha ocitovala toho Schopenhauera a kocour to hezky zazdil:

    nikdo se tady po kvalitě nežene. já chci pravdu. to je asi ten rozdíl.

    rozdíl to asi je - protože poučení už vědí, že pravda něco stojí a její hledání je práce, práce, práce. tedy to, co je naučit se dobře psát: práce, práce, práce :-) vždycky mě fascinuje ono očekávání "přijde to samo, hlavně když to budu chtít uvidět"...

    zatím jsem od řady talentovaných a inteligentních lidí nakonec slyšel, že každá droga je neblahou - protože nezaslouženou - zkratkou k tomu, kam se člověk musí dopracovat sám, chce skutečně nějakou tu pořádnou pravdu uvidět :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    NATASHA: urcite, no :)

    ona se ta diskuse za chvili uklidni sama :)
    FIN
    FIN --- ---
    KOCOUR_V_BOTACH: pravda je, že když se zčadíš a budeš vykřikovat revoluční hesla, tak se u toho budeš vyčazeně šklebit. to je jediná "pravda", kterou o tom lze říct - vysvětluje to chemie. a tím to taky končí.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    QUANTI: To je škoda, ale ono se to nedá naočkovat.
    ----

    A jinak tedy, jestli tohle téma chcete tady ještě nějak dokončit, tak já už se to nebudu snažit utnout. Bitvěte si, táborové odlišní :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam