• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KERRAYoO( ) psychedelické memy ( )O๑.. ॐ ..๑O( ) psychedelic memes ( )Oo
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    [ BRANA @ l█▓▒ Tajemství zaniklé ▲ aj. civilizace • Masové vedomí posunující se zpet do Zdroje ▒▓█l ]
    Jednou za Buddhou přišel bráhman, aby mu položil několik otázek:

    "Tak tedy, řekni mi, který meč je nejostřejší, který jed je nejprudší, který oheň nejpalčivější a která noc je nejtemnější?"

    Buddha odpověděl: "Slovo je nejostřejší meč, závist nejprudší jed, chlípnost nejpalčivější oheň a nevědomost nejtmavší noc."

    "Kdo získává nejvíce a kdo nejvíce ztrácí, který krunýř je nejpevnější a která zbraň je nejsilnější?"

    "Nejvíce získává ten, kdo dává bez touhy po odměně." odvětil Buddha, "ten, kdo však bere, aniž by dával, ztrácí nejvíce. Trpělivost je nejpevnějším krunýřem a moudrost nejsilnější zbraní."

    Také jeho žáci chodili za Buddhou s otázkami. Jednou za ním přišel jeden z jeho žáků a ptal se: "Mistře, tolik otázek v našem učení zůstalo bez odpovědi, a jsou to otázky nejzávažnější. Například: Je svět konečný, nebo nekonečný, je omezený v čase, nebo má věčné trvání?"

    Buddha mu odpověděl: "Ve válce byl jeden voják zraněn otráveným šípem. Jeho přátelé ho rychle odnesli k ranhojiči, aby mu zachránili život. Co by se však stalo, kdyby voják řekl: nechci být ošetřen, dokud se nedozvím, kdo mne takto zranil. Neovazujte mou ránu, pokud mi neřeknete, z jaké rodiny střelec pochází a z jaké zbraně střílel. Kdyby takto voják mluvil, nezůstal by dlouho mezi živými."

    "O tom není pochyb," odvětil žák.

    "A tak jsem tě ani já nezklamal, když jsem ti nevykládal o nekonečnosti světa či posmrtném životě. Tyto poznatky s tebe neudělají ušlechtilejší bytost. Snaž se o dokonalost; až ji dosáhneš, všechno se dozvíš."

    Bráhmani měli blízko k Buddhovu učení, ale nebylo pro ně lehké vždy správně pochopit a přijmout jeho slova, proto k němu chodívali s otázkami i pro rady. Jednoho dne navštívil Buddhu bráhman, který se již blíže seznámil s jeho učením, a prosil o radu: "Věřím již, že tvá nauka je pravá od "Věčného" Pána všech světů. Řekni mi však, jak objevit cestu k věčné pravdě. Znám nazpaměť všechny Védy, ale cestu jsem nenašel."

    "Učenost není špatná věc," odvětil Buddha, "pravé poznání však můžeš získat jen srdcem. Dobrota a láska jsou sloupy, na kterých spočívá vznešený chrám blaženosti. Zákony stvoření jsou platné pro všechny. Sobectví vede ke smrti a pravda k nesmrtelnosti."

    Tak jako i ostatní připravovatelé cest i Buddha často procházel svou zemí. Při jedné z cest se svými žáky strávil noc blízko vesnice z které za ním přišel opět bráhman s otázkou: Řekni mi tedy, jsi-li Buddha, kde je Nirvána?"

    A Buddha odvětil: "Nirvána je všude tam kde je dodržován Zákon."

    "V tom případě není nikde, a proto neexistuje," odporoval bráhman.

    "Nerozumíš mi, příteli. Odpověz mi ty na otázku. Kde je příbytek větru, kde má své sídlo?"

    "Nikde," odpověděl bráhman.

    "To tedy znamená, že vítr neexistuje a že je pouhým klamem," řekl Buddha.

    Též obyčejní lidé přicházeli za Buddhou se svými bolestmi a otázkami. Jeden starý a nemocný muž, který jen s těží kráčel, opírajíc se o hůl, zeptal se ho, zda mu může pomoci. Dát mu zdraví a odvahu do života.

    Buddha se pousmál a odpověděl: "Ctihodný starče, vidím, že tvé tělo je vyčerpané. Bylo by nemoudré dožadovat se tělesného zdraví, které by ti beztak sloužilo jen krátce. Místo toho si říkej: i když je mé tělo nemocné, můj duch nikdy nemocný nebude; v tom je moje záchrana."

    Stařec vstal, jako by omládl, pozdravil Buddhu a bez hole odešel. Žáci, kteří jej viděli odcházet, řekli: "Další zázrak našeho Mistra."

    Buddha však dodal: "Je to zázrak jeho vlastní víry. Mnoho lidí umírá jen proto, že nevěří v sebe sama."
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    Samuel Barber: Adagio For Strings op. 11

    http://www.modern-strings.de/sound/download.php4?p=barber

    i kdyz premyslim, jestli to spis nez mem neni kyc.pro me uz asi jo
    STRYX
    STRYX --- ---
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    You can only find truth with logic if you have already found truth without it.

    -- Gilbert Keith Chesterton (1874-1936) " The Man who was Orthodox", via Paul Black
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    tři rady
    * do it
    * do it right
    * do it right now
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    "He who looks outside dreams,
    he who looks inside awakes."

    Carl Gustav Jung
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    Cesta ke světlu vede všemi aspekty temnoty.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    Prisel ke mne jeden chlapek a pta se, co je to punk. Tak jsem rozkopl poplnici a rikam: Tohle je punk! On taky jednu rozkopl a rika: ty vole, fakt, to je punk? A ja na to: ne, to je komerce.

    [ NINE_OF_NINE @ Textove ftipy - taky ste na modemu a vecne se opakujici obrazky vam kazi pozitek? /pouze cj, pripadne slovencina/ ]
    ATOMINATOR
    ATOMINATOR --- ---
    "By 1980 I will be the best known oriental movie star in the United States and will have secured $10 million dollars. And in return I will give the very best acting I can possibly give every single time I am in front of the camera and I will live in peace and harmony."

    - Bruce Lee
    January 9, 1970
    MYKO
    MYKO --- ---
    SLEEPY
    SLEEPY --- ---
    ATOMINATOR
    ATOMINATOR --- ---
    Teacher: What is the highest technique you hope to achieve?
    Bruce Lee: To have no technique.
    Teacher: Very good. What are your thoughts when facing an opponent?
    Bruce Lee: There is no opponent.
    Teacher: And why is that?
    Bruce Lee: Because the word "I" does not exist.
    Teacher: Continue...
    Bruce Lee: A good fight should be like a small play; but played seriously. A good martial artist does not become tense but ready, not thinking yet not dreaming. Ready for whatever may come. When the opponent expands, I contract. When he contracts, I expand...and when there is an opportunity..."I" do not hit. "It" hits all by itself.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    Tranquility at the expense of awareness is dozing; awareness at the expense of calm is tripping.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam