• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KERRAYoO( ) psychedelické memy ( )O๑.. ॐ ..๑O( ) psychedelic memes ( )Oo
    Pokud nemáš čas přečíst tohle záhlaví, nemá vůbec cenu pokračovat v čtení.

    Co sem patří si přečtěte na nástěnce. Klidně můžete chválit či diskutovat, ale počítejte s tím, že věci, které sem nesedí, se mažou hned, a věci, které sem nesedí, ale jsou zajímavé, se taky mažou, jen o něco později - aby v archivu zůstávaly jen psychedelické memy.

    Pro čtenáře
    Co si o klubu pomyslí čtenář, je jen a pouze na něm. Můžou tu klidně být matoucí či provokativní věci. Můžou tu být věci, které jsou pravý opak psychedelie - a je na vás, abyste se zarazili, a řekli si - no momentík. Většinou nemá cenu brát to tu doslovně nebo dokonce hodnotit jednotlivé příspěvky - buďto mně něco osloví, nebo neosloví. Obsah je cílen na návštěvníka, který si je schopen hrát s významy a odlesky slov, je ochoten se dívat na věci ze zajímavých úhlů, aniž by to pro něj nutně znamenalo, že těmto náhledům musí věřit. A pokud by něco z obsahu pomohlo třeba jen jedinému člověku (tobě? :) k probuzení, splní svůj účel dokonale.

    Do your own thinking!
    Není důležité souhlasit, ale zamyslet se / zkusit si jiný úhel pohledu
    rozbalit záhlaví
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    CRS: Nějak pochybuju o autorovi tohodle citátu :) Ani nevim proč :)
    CRS
    CRS --- ---
    „Sobec vám klidně podpálí dům, aby si mohl upéct slaninu.“
    – Francis Bacon
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Jste silnější, než váš strach | Sebeřízení.cz - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=GgZa4O4S3oY
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    AIM_FREEMAN: V Pharmako/Gnosis je celá kapitola nazvaná "Halucinogenní účinky obilovin" na věnovaná tomuto tématu. Doporučuju. ;)
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---


    ;)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    Sedmero smrtelných hříchů soudobé civilizace: 1. Bohatství bez práce. 2. Požitek bez svědomí. 3. Znalosti bez charakteru. 4. Obchod bez morálky. 5. Věda bez lidskosti. 6. Náboženství bez milosrdenství. 7. Politika bez principů.
    Mahátma Gándhí, 1869-1948
    RAPAL
    RAPAL --- ---
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    TICHAVODA
    TICHAVODA --- ---
    nejsem si jista, jestli to sem patri,ale prislo mi to hezke. Kdyžtak se smažu
    WHEN THE WORLD IS DONE WITH YOU - Tropfest New York 2013 Finalist (TSI "Bridge") - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=E-QOYOXJin0
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Your Lifestyle Has Already Been Designed
    http://www.raptitude.com/2010/07/your-lifestyle-has-already-been-designed/
    Úžasnej článek: jak souvisí 8-hodinová pracovní doba a vůbec stálá práce s nákupními zvyklostmi, ke kterým jsme vedeni
    TLUSTEI
    TLUSTEI --- ---
    KERRAY:
    Víš jaký je nejjistější způsob, jak rozesmát Boha (Universum, Všehomíra, Vědomí, Spirit,...etc.)?
    ...?
    Řekni mu své plány.
    SABRIEL13
    SABRIEL13 --- ---
    SAGUS: Because if everyone was just sitting and watching and listening, there wouldn't be anything to see or hear about.
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    Time becomes irrelevant as you become your own answer.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    Men plan. God laughs.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ERREG: nejlepsi odpoved, kterou jsem na tyhle otazky zatim nasel je tahle :

    “Člověk je součástí celku, námi nazvaný ” vesmír “, částí omezenou v čase a prostoru. Prožívá sám sebe, své myšlenky a pocity jako něco odděleného od zbytku – jakási optická iluze jeho vědomí. Tento klam je pro nás jakýmsi vězením, omezuje nás na naše osobní touhy a lásku k několika lidem nám nejbližším. Naším úkolem musí být osvobodit se z tohoto vězení tím, že rozšíříme okruh našeho soucitu a obejmeme všechny živé tvory a celou přírodu v její kráse. Nikdo není schopen toho dosáhnout úplně, ale snaha o dosažení takového je samo o sobě součástí osvobození a základem vnitřní bezpečnosti.”

    Albert Einstein
    RAPAL
    RAPAL --- ---
    MORDEMY: tyjo, ale jo, docela sedlo (cos napsal se zvláštně dotklo, takže good job:)
    MORDEMY
    MORDEMY --- ---
    Omg, mel jsem drzet hubu, sorry.
    SKFET
    SKFET --- ---
    tak i naše kultura na to "rozpouštění" (transcendeci) má vlastní pojmy. Třeba Maslow a Grof se touto tématikou zabívají podrobněji. Zaslechl jsem taky hezké přirovnání, že daseins analýza je oslím můstkem východních myšlenek pro západní chápání. A vůbec fenomenologie mi dost často připomíná některé východní nauky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam