• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARmoderní :: postmoderní :: současné umění




    "My favorite art is the art I don't understand." Pae White
    "Umění chce tvořit konečnost, která vrací nekonečno." Deleuze a Guattari
    "The ‘value’ of particular artists after Duchamp can be weighed according to how much they questioned the nature of art; which is another way of saying “what they added to the conception of art” or what wasn’t there before they started. Artists question the nature of art by presenting new propositions as to art’s nature. And to do this one cannot concern oneself with the handed down ‘language’ of traditional art, since this activity is based on the assumption that there is only one way of framing art propositions. But the very stuff of art is indeed greatly related to ‘creating’ new propositions. That there is no ‘truth’ as to what art is seems quite unrealized." Peter Coffin z rozhovoru

    než začneš diskusi o tom, o co je to umění, čti: 1, 2, 3, 4, 5 - krátký a čtivý úvod do kritiky umění
    rozbalit záhlaví
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    FACEO: ano, myslel jsem běžné střední školy a jejich vliv na povědomí o výtv. umění jejich absolventů...
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    FACEO: už jsem v obraze :)

    GGG: dost líbí

    NOIK: obávám se, že nezměnilo. Chyba je v osnovách...
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    FACEO: ano všeobecně to myslel, tady si fakt někdo sedí na vedení
    FACEO
    FACEO --- ---
    TANAIS: na slovensku su dejiny umenia na umeleckych skolach ale je k tomu dost lezerny pristup nic viac asi sa tu dako nechapeme :)


    KHALAVERA: teraz ako vseobecne na strednych skolach alebo cisto umeleckych?
    ALBATROS
    ALBATROS --- ---
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ALBATROS, FACEO: vážení, sice nevím, jak se vám povedlo vyčíst z toho, co jsem napsal, to, co tady píšete, ale takhle jsem to rozhodně nemyslel... jde mi jen a pouze o zdůraznění rozdílu mezí tím, když na střední je a není výuka dějin výtvarného umění, nic víc, nic míň

    chápu, Viktore, že sis z toho vytáhl nějaké spojení s tebou, řešíš ve své práci přeci jen to ego, ale ne... teď ne :) teď jsem opravdu nenarážel na tebe .) neřešil jsem umělce, řešil jsem to, co do jakéhokoli člověka hustí než domaturuje .)
    M2S
    M2S --- ---
    ALBATROS: ako co neboco cico mozna se v tom ztracam ja ale jiste jsem chtel poukazat na uroven vytvarne vyuky, nevim jak u vas takze mam moznost to srovnat s CR (nepredpokladam odlisnosti), zejmena na zakladnich skolach a vseobecne i ZUS (ale to bych si nedovolil zobecnovat) ... jakmile se nezacne na techto mistech tak lze tezko ocekavat do budoucna vetsi pochopeni a toleranci vizualna natoz tak soucasnymu umeni
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ja si nemuzu pomoct ale tenhle priklad soudobeho slovenskeho umeni mi silne evokuje styl tohoto nezapomenutelneho slovenskeho performera.
    http://www.ceknito.sk/video/235565

    abych to shrnul : forma i obsah na hovno ale diskuzi a zajem verejnosti spolehlive vyvola. jen by me zajimalo kam bude treba zajit za par let az se okouka dnes tak popularni vystavovani vykalu. Majster slova Laco nam dava nahlednout mozne vychodisko ktere by se dalo oznacit jako Lame Art.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    FACEO: to, že se na Slovensku neučí dějiny umění (mimochodem, to jsem nevěděla), určitě nedělá z umělce horšího umělce. To myslím Khalavera ani nenaznačoval :) Jen takový umělec může mít určitý handicap v rozhovoru o dějinýách umění, pokud se setká s někým, kdo dějiny umění studuje :)
    ALBATROS
    ALBATROS --- ---
    To som uz urobil niekolko krat naštastie su neni všemocný a hlavne teoretik ak je profik tak osobne veci v umeni nerieši čo sa o velkej vadcšine teoretikou neda povedat.
    FACEO
    FACEO --- ---
    ALBATROS: nie ale takto si na sebe mozes postvat teoretikov a to uz nebudes mat tak lahke :)
    ALBATROS
    ALBATROS --- ---
    super stav sa budem mat pre teba male Slovenske prekvapenie
    ALBATROS
    ALBATROS --- ---
    ako ORCHIDIK ??
    ORCHID
    ORCHID --- ---
    ALBATROS: Dík, pokud budu mít čas, tak se stavim:-)
    FACEO
    FACEO --- ---
    ALBATROS: no len aby ta niekto neprekvapil :)
    ALBATROS
    ALBATROS --- ---
    ORCHID: raz ma tu strašne nasieral jeden nick a ked som ho stretol tak som pochopil prečo :-) 14 januara mam v galerii mesta Prahy diskusiu s navštevnikmi ked chceš pridi tam a pokecame osobne ale nezabudni povedat svoj zamindrakovaný nick ORCHID spoznaš ma podla dole uvedenej fotky
    ORCHID
    ORCHID --- ---
    ALBATROS: to je naprosto v pořádku, tak to chodí:-)
    FACEO
    FACEO --- ---
    KHALAVERA: sorry a z coho sa potom robia statnice? :)

    ale nie na jednej strane mas pradvu vyucba dejin je na slovenskych skolach slaba ale to neznamena ze to z "teba" robi horsieho umelca, mna dost prekvapilo ked boli na VSVU na navsteve z Utrechtu (uznavam ze design ale...) a pri prednaske sa chvalili tym ze vobec neucia studentov dejiny aby neovplivnili ich kreativitu a nieje to jedina skola v EU tak teraz vyber co je lepsie?
    ALBATROS
    ALBATROS --- ---
    ORCHID: neviem nakolko si ID s nyxu nic viac a ani nechcem nevažim si ta
    QUITE
    QUITE --- ---
    ALBATROS: no výborně! sem s výkladem, rád se poučim. .)
    ORCHID
    ORCHID --- ---
    ALBATROS: primárně myslim že o mě vůbec nic nevíš takže tůdle nůdle:-)
    ALBATROS
    ALBATROS --- ---
    vyborne su dva typi ludi ktorých som po tom ako som urobil tuto fotku definoval jeden si ty a druhy su naštastie dalej v chapani kontextu diela------------- dik
    ORCHID
    ORCHID --- ---
    QUITE: tuhle?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam