• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARmoderní :: postmoderní :: současné umění
    ALBATROS
    ALBATROS --- ---
    ORCHID: neviem nakolko si ID s nyxu nic viac a ani nechcem nevažim si ta
    QUITE
    QUITE --- ---
    ALBATROS: no výborně! sem s výkladem, rád se poučim. .)
    ORCHID
    ORCHID --- ---
    ALBATROS: primárně myslim že o mě vůbec nic nevíš takže tůdle nůdle:-)
    ALBATROS
    ALBATROS --- ---
    vyborne su dva typi ludi ktorých som po tom ako som urobil tuto fotku definoval jeden si ty a druhy su naštastie dalej v chapani kontextu diela------------- dik
    ORCHID
    ORCHID --- ---
    QUITE: tuhle?
    QUITE
    QUITE --- ---
    ájé...někdo by měl repastnout tu fotku...
    ALBATROS
    ALBATROS --- ---
    jak suvisi Slovenske školstvo a ja s temou? chceš tým naznačit že SLovaci su nevzdelani kokoti? alebo trpiš tím klasickým českým mindrakom že ste lepši vo všetkom jak všetci okolo čiže ste najlepši mislivci, raftari, kutilci, pivari a ešte aj country spevaci? mili Palko.......
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ALBATROS: a to už prečo, milý viktor? :)
    ALBATROS
    ALBATROS --- ---
    KHALAVERA: možno školstvo je napred ale tvoj komentar skorej poukazuje na tvoju hlupost fešak :-)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    TANAIS: za tu dobu, co jsem v česku, jsem pochytil, že se tady na školách učí dějiny umění, na slovensku nic takového není, já si ty dějiny dostudovával později ve volném čase, ale moji spolužáci jsou.... ú p l n ě... mimo, čímž chci říct, že může to být horší, pořád je v tomto ohledu české školství napřed
    ALBATROS
    ALBATROS --- ---
    ?
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    MAHISH: stručně shrnuto, díky :)
    MAHISH
    MAHISH --- ---
    Výtvarné umění
    Postmoderní umění se snaží nabídnout alternativu k moderně a tvořit taková díla, která nejsou zaměřena výhradně na tzv. kulturní elitu. To ještě neznamená, že jejich díla jsou srozumitelná většinovému divákovi, ač se o to umělci snaží.
    wikipedie
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ALBATROS: Srovnej itálie - manýrismus ; itálie - baroko. Jestli nevidíš posun ve funkci, kterou umění mělo, tak to opravdu není o čem diskutovat. Je-li tohle abstraktní tvrzení, pak nevím, v čem je tvé tvrzení konkrétní. Tvrdit, že umění je elitářské stejně, jako tomu bylo v minulosti, je nesmysl už proto, že v minulosti nebyla estetická funkce tou hlavní, což poměrně krátce je. Z principu to nemůže být stejné.
    ALBATROS
    ALBATROS --- ---
    M2S: to je sice fajn ale čo _?
    TANAIS: nemožem stebou dalej viest tuto debatu nakolko nič nepomenuvavaš použivaš abstraktne tvrdenia a neorientuješ sa v dejinach umenia nič v zlom ale to že v baroku boli vyzdobovane kostoli do ktorých chodili veriaci sa modlit neznamena že umenie nebola elitarska vec tak isto ako aj dnes v louvry je milion a pol ludi denne tiež nič neznamena i ked je to velký posun ak bolo umenie niekdy menej elitarske tak je to PRAVE V SUČASTNEJ DOBE nakolko je pristup k informaciam a je ho take množstvo že sa prakticky neda nestretnut sa sním. Postmoderna je otazka 70 a 80 rokou a s pohladu orientujuceho sa divaka sa jedna skorej o klasicke chapanie umenia bez ohladu na to že post moderna definovala vemi doležite pravidla hry? hry
    M2S
    M2S --- ---
    ALBATROS: jj na zapade pomerne bezny vyjev z galerii, kde posedavaji decka na zemi a naslouchaj svemu uciteli
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ALBATROS: V baroku ani třeba v 19. stol bych o totalitářských režimech nemluvila. A nemyslím, že lze jednoznačně říct, že třeba v těchto obdobích bylo umění elitářské v tom smyslu, jak je dnes. Jeho funkce byla jiná (ono to s tou funkcí, myslím, dost souvísí). Elita, jak ji definuješ (a s tím popisem já souhlasím, ačkoli, buďme upřímní, o peníze jde vždy) není sama o sobě špatná. Jde spíše o míru. Můj subjektivní dojem je, že v této otázce současný trend (předpokládám, že dočasný,) spíše vede k tomu, že umění někdy uměle usiluje o pozici elity. A že k tomu využívá mimo jiné i to, že samo sebe občas trochu démonizuje :)

    Nicméně posouváme se už někam jinam. Na začátku debaty bylo jen mé vyjádření, že si myslím, že auditko o jednotlivých dílech postmoderního umění má smysl, pokud se o nich někdo bavit chce, což není ostatně v rozporu s tím, co píšeš ty - tedy když má člověk zájem, sebevzdělává se :) Neměla jsem moc v úmyslu pouštět se do podrobnějších debat, zas nechci svejma názorama unavovat okolí už třeba proto, že je tu pár lidí, které považuji za informovanější a vzdělanější v oboru :) A fakt je ten, že pokud bysme v tomhle pokračovali, tak bych musela asi vysvětlovat, jak vnímám umění já (jaký jsou jeho funkce, jakým způsobem se výtvarný umění profiluje a bla bla bla) a takový ty další obecný kecy, kterým jsem se chtěla od začátku vyhnout :) Takže navrhuju, že pokud pokračovat tak třeba v poště :)
    Poslední větu o tom, jací jsou Tví klienti, jsem tak úplně nepobrala.

    TEAPOD: jistě bude tvoje maminka velmi překvapená... :)
    ALBATROS
    ALBATROS --- ---
    no ale snaha znamena rast = rast znamena vynakladanie energie ciže vo chvili ked človek tkz. bežny ma snahu niečo spoznat o umeni sa začiina vzdelavat tudiš sa stava vzdelanejši v oblasti umenia už len tým že došiel do galerie je obohatenejši čiže čitat súčastne umenie znamena vzelavanie sa v dekodovaní a k čitaniu súčastneho umenia potrebuješ sprievodnu informaciu narozdiel od moderneho umenia čo je koniec koncou aj definicia pristupu k súčastnemu umeniu. vravíš že nesuhlasiš stým že umenie je elitarska zaležitost tak mi prosim ta vysvetli kedy jak pišeš nebolo umenie elitarske okrem socializmu, fašizmu a iných diktatur. Elita znamena skorej intelektualne a duchovne než finančne okrem ineho všetci moji klienti su milionary
    TEAPOD
    TEAPOD --- ---
    Jsem se dozvěděl že jsem Elita!!! Nalepím si to na čelo :DD Mamka bude mít radost, bude se tim chlubit kamaradkam :D

    Dnes mám ale dobrý den ! :))
    MIKRON
    MIKRON --- ---
    ALBATROS: s tou výtvarkou >>> bingo!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam