• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRUCEI:\truce\notes | | Le'Olam, Ever!
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    MAREK_PRCHAL: prosla jsem si to, pekne shrnuti, dekuji moc za zverejneni .)

    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    Kolega, kterej me nesnasi, napsal praci, ktera docela dobre pokryva nektere aspekty tvorby designu.

    http://karmi.cz/documents/3/FFUK.Design-Patterns.2006-12-10.small.pdf
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Contie, dik :)
    je to jak pises. Socialni skupiny se od sebe moc nelisej, snad jen mirou zdanlive neprostupnosti jednotlivych 'kast' - ale pokazde, i v pracovnim kontaktu ktery by chtel byt necim vic, jde o to, nektere ty zdi elegantne zbourat, narusit, a ukazat lidstvi, byt osobni - to je jedina vec, co zaujme.
    Zazitek.
    (na cem i Marek vlastne stavi filozofii jednoho 'produktu' - co jineho taky! :)

    Jeden znamy se se mnou pokazde na vecirku seznamuje - ciste proto, ze jsem na nej jeste neudelala dojem: nepovidali jsme si, a ani jsem ho nijak necim nenasrala. Jsem pro nej jen ksicht z davu lidi, ci holek.

    MAREK_PRCHAL: tak jo!
    jinak zanedlouho sem hodim svuj posledni 'vizual' - o kterem si myslim ze je zatim nejlepsi z tech co jsem sama navrhla.
    Ta knizka pro grafiky laiky celkem pekne popsala princip toho co je 'hezke' (v protikladu co hezke neni, protoze to nekde dre)

    A jeste jsem si uvedomila, co to znamena vychazet z neceho pri graf.dizajnu. Ze z prirody napriklad. Je to jen cesta zjednoduseni a zjednoduseni..na zakladni prvky.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Výbornej konzultant je na tohle moje babička :o) Ta dokáže přijít kamkoli, do jakýkoli společnosti, ani vteřinu se nebát či nestydět, výborně se bavit, seznámit se se spoustou lidí a domluvit a zařídit cokoli. Nemá sebemenší zábrany oslovit všelijaký mocný, bohatý či slavný lidi a bavit se s nima jako rovnej s rovnýma a předložit jim jakejkoli svůj nápad.
    Neřeší žádnou velikost či malost, ví většinou přesně, co chce, a jde za tím. Už se tak dostala z neuvěřitelných situací a způsobila pěkných pár zázraků.
    Dojem dělá na většinu lidí skvělej, milujou jí ;)
    Asi tak ;)
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    TRUCE: Do téhle situace se dostávám často...že nikoho neznám, pohybuju se v prostředí s mě neznámými kódy, resp. fungujícím na principech, do kterých jen tak jednoduše ani nemůžu proniknout, jsem prostě jinde, mimo. Vlastně je to základní situce, se kterou jsem ve 21 vstoupila do života mezi lidma, sociální alien, netušící jak se začlenit v téměř jakýkoli skupině lidí. Takže to paradoxně mám na večírcích na úrovni trochu jednodušší, je to prostě další takový prostředí, no big deal, implementuju stejnou strategii jako jinde....;)

    Pomáhá důvěřovat životu, že tě přivede k těm lidem, který máš poznat, ve správnou chvíli a správným způsobem, bez ohledu na to, jestli někoho znáš, "víš", jak navázat kontakt nebo splňuješ nějakej kód něčeho... Uvolnit se, být sama sebou, bavit se... Soustředit se třeba vnitřně na to, co tam chceš, ale nevymýšlet křečovitě, jak toho dosáhnout, jak někoho oslovit, to je právě to, co se vyřeší samo...

    Největší překážkou je podle mý zkušenosti právě příliš ambicióznosti a snahy udělat nějakej dojem....to pak budu zaručeně vypadat divně a rozdíly mezi mnou a ostatníma vyniknou. Zatímco když na to zapomenu a použiju výše uvedené rozpoložení, zjistím za chvíli s radostí a úžasem, že už komunikuju přesně s tím správným člověkem či lidma, a to úplně přirozeně, že naše odlišnosti v jakýmkoli statutu nic neznamenají a projevují se spíš věci, ve kterých si rozumíme, a je jich vždycky dost...

    Akci trochu srovnatelnou s tím, co popisuješ, jsem zažila na podzim, večírek na magistrátě po jisté konferenci a byla to největší pohoda, a to jsem vůbec neměla vhodný oblečení, což bych tipla, že máš vychytaný 100x líp ;) Člověk tam prostě je, dělá si co chce, užívá si nový zajímavý, a ty kolem bere tak, že jsou to lidi :) Dostala jsem se tam na chvíli právě do toho stavu "nevím co si počít", a pak výše uvedeným osvědčeným postupem z něho, a pak proběhla řada úžasných setkání s fajn lidma, s kterýma jsme k sobě cítili sympatie, a jejich či můj "status" nehrál roli.

    Jistě můžu doladit hafo věcí, pokud bych takové akce chtěla podnikat častěji, konzultant od Marka by mohl asi pomoci nesmírně :)), ale ten vnitřní přístup, "vážím si sebe, jsem v pořádku, mám tu své místo, jsem přesně na té samé úrovni co všichni a vím, že se tu stane to, co se tu má stát" dělá nejvíc :)
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    TRUCE: Je par tricku a velmi dobre je ovlada ten clovek, kteryho jsem Ti doporucoval jako konzultanta vizualni stylu.

    Ja jen rozvijim, co jsem se od nej naucil.
    JANITA
    JANITA --- ---
    TRUCE: :*
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Videla jsem Babel.

    Presne vystihuje muj soucasny zivotni pocit.
    Babylon.


    Byla jsem na Ceskych Lvech. Ceremonii nevidela, protoze v Kavarne Lucerna nebyly monitory ktere by ji prenaseli.
    Lucerna cela uzavrena. Dresscode. Hvezdy. Dechberouci. I v tom spatnem slova smyslu.. snazila jsem si vsechny predstavovat v pyzamu. Abych nebyla nervozni - trochu se o slovo hlasila prvni signalni. Nebo jak to je.
    Proste jste na vecirku, kde nikoho neznate. To za prve.
    Za druhe vite, ze se nemuzete jen tak s nekym bavit, protoze to proste nejde. Je tam vsude cejtit hierarchie, prachy. Jasna vec. Vetsina lidi tam chodi z pracovnich duvodu.
    Za treti kali vnimani to, ze spoustu lidi znate "jakoby" - ale nemuzete se jen tak zacit seznamovat. Jasne. Libil se mi vas film. A to jste produkoval sam? Jste fakt dobry zvukar! Skvele zpivas, nezajdem na drink?
    Z potreby nenucenosti me boli hlava.
    Nejradsi hulim brka v saku! zvyskne Hejsa.
    A Sofie dycha zhluboka a nepripousti si pocity divnosti. Jsou to jen lidii.
    Ja viim. Ale moje telo to nevi. Tak se vzdycky dohadujem, nez se srovname.


    Ja bych se to hrozne chtela naucit.
    Co by ses chtela naucit?
    Byt na vecirku a bavit se s lidma.
    Neodchazet a neprichazet uplne uhozene nelogicky, kdyz zabava jeste neni, nebo uz neni. Nebo neodchazet nez zacne.
    Neusmivat se krecovite.
    A pak, chci nekym byt. Chci vedet sama pro sebe, kym jsem. Zatim to nevim. Umim jen docela dobre delat par veci.
    A ja vim ze mi to bude trvat treba 10 let.
    Mam strach --> strach filtruje slabe a nerozhodne.
    Dobre.
    Me se libi film protoze to je medium, kde jsou videt vysledky.
    Ktere vyuzije mnoho ruznych talentu.
    Mam moznost se divat jak se rodi takovy film, nebo dokument, nebo reportaz. Bavi me to.
    Neznam jeste (svoje) moznosti. Nenaucila jsem se, kde omezeni jsou, a kde naopak nejsou. Kde jsou me silne a kde slabe stranky..na co se mam soustredit, co delam dobre? Same otazky, odpovedi jen a jen ve me. Nekde skryte. A jsou to samozrejme blbosti. Tyhle veci vzdy proveri nejaka situace, a clovek ma jasno.
    Nevim jak zvladnout svou ambicioznost.
    Asi sklonit hlavu a jednat a mluvit, a nechat si zbrousit kridla napadu - ty velke, ze sadry, ktere pokryvaji me zlate kridylka.
    Uznat svou malost, ale nepoustet ambice.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    woohoo!

    http://burundi.sk/monoskop/log/
    Living archive of writings on network culture and media art histories

    cesky: knizky. Archiv knih. Knihovnicka na tema sitova kultura a historie medialniho umeni. A mnohem vic.
    Ale jsou in english tak to prekladam jen kvuli PR. ;)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    TRUCE: je, to je hrozne pekny... to nekde pouziju. vubec mel tenhle pan skvely hlasky :)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    "If your're walking through hell, keep walking"
    Winston Churchill
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    jaaj, tak co ma kdo proti popu? :D
    BILLIBLIXA
    BILLIBLIXA --- ---
    k tomu ORE ..... mi to zni jako lepsi Kelly Familly :D takova prijemna poslechovka s peknymi texty
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    TRUCE: daleko nedaleko aspoň že takhle neztratíš směr..
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    CRYYSTAL: to je jedno co to je pokud to zari a je to dost daleko ;o)
    na papir je super napad jo. ja takhle uklizim dvakrat do mesice - a mela bych casteji
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    asi to utnu vlasni rukou, jinak rozhodně budu přerušovat, no otec se na mě nezlobí, ale bolelo to ..... ale ja jsem na sebe neskutečně nasraná ... zklamala jsem sama sebe, ale nadruhou starnu je super že nemám rodinu typka někoho kdo je na mě závilsej a netáhnu na hrbu umělou ledvinu jež by mi komplikovala život

    a už dávno ztratila motivaci
    musim si tzo všechno napsdat na velkej bílej papir ješte mám guláš v hlavě ale v dálce vidím hvěždu i když sou to možná jen střepy reflektující puliční osvětlení
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    CRYYSTAL: a co skola, uz nic? Volno?
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    TRUCE: rozhodne daj se snímpsát sprostý vzkazy na zrcadlo .)
    no měla jsem šílený sny až se tomu sama divim,..
    otec řikal že bych si mohla zatahnout plyn před spanim...
    chci práci .. potřebuju to jak sul dělat něco smysluplnýho..
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    mno, tak to pak budu muset prestat do prace chodit ja :) nebo co si tam jako pak mam pocit? :)))
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Ja premyslim jestli si mam koupit rudou rtenku.. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam