• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRUCEI:\truce\notes | | Le'Olam, Ever!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    TRUCE: celkove velmi presne, libi, okackoval jsem to. co se pocitovosti tyce. za a] trvali mi roky, nez jsem umyslne dosahnul jejiho naprosteho otevreni za b] mam ji rad, umoznuje mi tvorit za c] dokazu to vuli ovladat, ale tak dlouho se chodi s dzbanem pro vodu, az se ucho utrne, takze vim, ze vule je neco co muzu a nemusim v dany moment mit nebo chtit mit. Ono mit vuli k tomu zabit se, nebo zabit nekoho pravda neni az zas tak maly kousek, ani neuveris, dokud to nezkusis. Jednou mi to trvalo tyden, nez jsem to udelal, podruhe jsem to resil asi tri noci a nakonec jsem zjistil, ze mam jeste nejakou praci.
    Kdyz si predstavim, ze bych tohle posunul do ramce "snadne" a mohl to udelat pri okamzitem impulzu, tak jako hodne veci, proste se mi s tim nechce si hrat, pac je to moc definitivni.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    SHASHA_KRASTY: a ty zas vis jak mi polichotit, vid ;) lisaku :)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    no jasne
    na zarizeni neni zadne misto v levo, no space left on device ;]
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    _ELPH_: tak do lucidu vravis?
    mohla by som to skusit
    dospela som do stavu, kedy dokazem analyzovat a pamatat si svoje sny, vlastne som bud bdela, alebo sa mi uz sniva ;) (dreaming vs. awareness)
    rada si spajam sneni do obrazov, predtym som to nezazivala tak casto.
    ale oddelit to a vyvolat si len pocit je dobry novy ukol .))
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Zalesak Rofl kdyz poprve zabil svoje zvire, rozklepal se. I jinde v lovecke krasne literature se pise, ze clovek dostane tuto 'horecku' pri prvnim zabiti.
    Je to nejaka bariera hluboko v nas, nezabijes, a prekrocit to nas jako lidi zmeni. Ve smyslu, ze z toho nemusime mit zadny rozpad osobnosti, jen to pocitime.
    Podle toho, jak vim ze reaguju na primy pohled na krev, vlastne nevim zda se do toho chci az tolik hnat...i kdyz vim ze mit prilezitost, udelam to toho okamzite. Pokud jde o zvire.
    Myslim si, ze kdyz je jim, tak bych je naopak mela i zabijet.
    Aby se ta energie do me prelila cela, nejak vic ekologicky.
    Povazuju pak za samozrejme podekovat po indiansku za to zvire, citim tam potrebu ritualu.

    Pokud jde o davy, nechavam je bejt. Kdyz jsou hnusni, je to vetsinou me zrcadlo, protoze nekdy, jsou v metru sami krasni lidi. To jsem si myslela dost dlouho.
    Posledni dobou premyslim, ze je snad ve mestech neco jako morfogeneticke pole, lidsky smog, ktery zpusobuje, ze nekdy je vsem kompletne napicu, i fyzicky. Neni divu ze pak vypadaji jak se citi. Nevim cim to je. Zda je to psychicke, nebo se to jen preleva a je to tu permanentne, a zpusobuje to voda/nekvalitni potraviny/kvalitni prazske ovzdusi z ktereho mam permanentne divnou plet (vim ze je to prahou, protoze mi staci byt tyden pryc a jsem jako nova).
    Hromadime si na sebe svuj vlastni odpad, podobne jak z nas pada kuze a vlasy, odpadavaj i myslenky a jine veci psychickych forem..mozna ze jsou uklezecky ve meste a v uradech vlastne takove magicke vymitacky, a ani o tom nevedi :)))

    V davu jde o umeni pohybovat se mezi nim, asi jako v lese, ale jinem, zivem jako v krajine carodeje OZ. Oni se daji probudit k zivotu, staci projev ktery je primo oslovi. A ti co se nedaji, tak neverim ze by je taky neslo pouzit. Staci chtit a mit pro ne to vyuziti. Pockejte, jeste za nas budou umirat ;P Zatim neni duvod se tim zabyvat. Vetsinou jsou mi zbytecni lidi na smich, proste me svou blbosti rozesmejou, jako napruzena prodavacka kdyz mi padaji drobne, chechtam se ji do oci s prekvapenym vyrazem.

    Ovsem hranice jsou aby se prekracovaly, vzdy jsem si myslela ze nemuzu byt uplnym clovekem dokud ty bezne nejviditelnejsi neprekrocim. Druhy problem vsak je, vytvaret si nejake sam a zit v nich.
    Napr. jsem dnes cely den spala a vzbudila se s pocitem viny - asi mi me telo neco signalizuje (treba ze bych mela jit ven a zabehat si trochu, nebo mezi lidi) ... zalezi na mnozstvi vnitrni energie co mam, podle toho jsem bud panem sveho casu, nebo sleduju nejakou fyzickou/psychickou potrebu protoze jsem i z masa/kosti/neuronu, ne jen z vule a her a adaptace.
    A Over, to mas z toho, ze jsi tak pocitovej, ty veci jsou dizajnovany aby zasahly cil. Jsme proti nim vlastne dost nechraneni, protoze drive meli tuhle funkci treba pohadky, ktere jiz dnes dosahly trapne jednoduchosti pribehu znacek. mit silny pocit jeste nic neznamena, je to jen impuls, ale co se bude dit, to rozhodujeme my.
    EVELINA
    EVELINA --- ---
    OVERDRIVE: jen na heru pohled Tobě do očí bohužel jakoby skrz Tebe, přes zrcadlo :-(

    jinak teda i mě představa slečny pojídající s radostí sníh potěšila
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    _ELPH_: no pravda, myslel jsem si, ze si v Banladeshi poridim nejakou indianku na noc do hotelu, ale kdyz jsem videl tu spinu a smrad, krisy na ulich a lidi s leprou, radej jsem vzdal tuhle myslenku jako nepripustnou.

    Jinak holka co ji snih je pekna predstava a uplne mi to roztahlo usmev. Presne tohle je nejkrasnejsi kousek zivota, kdyz vidis nekoho ziveho. Hodne me kdysi potesilo, kdyz jsem jel s Maruskou a tadyva mistni pani domaci metrem, z jakehosi sidliste na konci sveta metrem a Truce pak poznamenala, ze jsem jediny, kdo mel v celem metru zive oci. To me tehdy potesilo az k jesitnosti, pac sam tyhle zive lidi hodne vyhledavam.
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    OVERDRIVE: no ja zijem v bratislave, takze ja tu mam den osklivych lidi kazdy den :) napriklad v prahe mi to prislo o dost viac fajn co sa tohto tyka. ja si nemyslim ze by to bolo mnou. a navyse vcera som aj v bratislave v autobuse videl dievca ktora nemala taky pohlad. a navyse jedla sneh a tvarila sa ako keby to bola najvacsia delikatesa aku kedy jedla (stavim sa ze v lete pije rosu)...ale to su fakt ze vynimocne chvile ked niekoho takeho vidim. a niekedy uz aj ked sa pozeram do zrkadla si sam sebou niesom moc isty, ci uz tiez nemam taky tupy pohlad

    a dievku som si este nikdy nekupoval tak neviem (: heh a to "z donuceni" ti neverim. to si istotne napisal len preto aby sme si o tebe mysleli ze si dobry a citlivy chlapec :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    _ELPH_: jj, taky se Ti jinak stava, ze mas dny osklivych lidi. Ze ten den jsou vsichni tupi, hloupi a skaredi?

    Tohle je treba duvod proc nemam ridicak. Proste si rikam, ze je to moc jednoducha cesta jak ve sve vnitrni potrebe nekoho rozsekat na hadry. Kdyz uvazim, ze mivam dny, kdy se chci zabit a problem je jen "JAK?" a nebo dny kdy chci zabit...

    Ja jinak parkrat neco zariznul, kralika, kozu, slepici... vetsinou po urazech zpusobenych psi a musim rict, ze poprve se mi rozhodne trasly ruce. Neni to snadne, aspon ne pro me.

    Byl jsi nekdy v bordelu? Tak ten pocit, kdyz si poprve kupujes defku, tak to je hodne stejny pocit hnusu, strachu a buhvi ceho jeste... [ja to zazil v brazilii z donuceni mmchodem]
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    OVERDRIVE: praveze nezabil / sa mi ziadne take zviera nestavalo do cesty. a hlavne zvierata mi vacsinou prijdu naozaj zive, no ludi ktorych tu vidam na ulici mi prijdu akysi polomrtvy...neuveritelne tupe pohlady, atd...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    poslala mi Naturell :] a myslim, ze to spis patri sem ;]]]

    JEPTISKA.gif (3529920 B)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Death In June: UNCONDITIONAL ARMISTICE

    Can I trust a human?
    Can I trust his soul?
    Like pigs they link together
    Like pigs in a sausage roll
    They all think they're individuals
    They all think they're free

    Nietzsche said they are supermen
    Displayed in a butcher's shop to me
    Makes sense within a framework
    Of that Nazarene reality

    I wish I had a gun
    Which set us all free
    This is my dream, that one day
    Everyone will have an absolute armistice
    Unconditionally

    I hope this happens for the World and the World Tree

    Can I trust a human?
    Can I trust his soul?
    They all link together
    In their selfish hole

    Love and worship and power and success
    And love is prevented and destroyed and possessed
    Love and worship and power and success
    And love is perverted and destroyed and possessed

    I wish I had a gun
    Which set us all free
    This is my dream, that one day
    Everyone will have an absolute armistice
    Unconditionally

    Hey, don't slide
    I'm the unforgiving

    I watch many humans
    I know, like you, you're like me
    I watch them like snakes
    Like snakes lower than a snake's belly
    Filthy poisonous cobras

    Humanity
    Europa
    Civilization
    Awake!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    _ELPH_: jo vicemene vim co chces rict... zabil jsi nekdy neco vetsiho vlastnima rukama? rekneme ov velikosti kralika vejs? psa, kocku, kozu, prase...?
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    OVERDRIVE: ja nevidim az tak velky rozdiel v tom ci zabijem cloveka alebo pavuka a ked som bol maly tak som pavuky zabijal a osobnost sa mi moc nerozpadla. a celkovo ludia bezne vrazdia kravy, prasata, slepice a kury a tiez sa im z toho osobnost neviem ci rozpada. samozrejme zalezi od toho ze aky clovek ale pri drtivej vacsine by som s tym asi nemal problem / drtiva vacsina ludi mi ajtak prijde ze sa tu po meste hemzi jak pojebany hmyz. teda asi by som sa v tom vrazdeni moc nevyzival, a kde by sa dalo by som idiota radsej obisiel, ale neraz som bol v situacii kedy som mal pocit ze vrazda by bola najoptimalnejsie riesenie. napriklad ked ma nejaky kreten ojebe (o peniaze alebo hocico), tak ja to urcite nemam cas ani chut riesit s policiou (ak to je vobec realne. ja si na nejake formality ako zmluvy moc nepotrpim), nemam vacsinou cas ani chut sa s nim nejako natahovat a riesit to (zdlhavo a nudne)...vtedy mam chut toho zmrda zajebat, zobrat si co je moje a ist dalej
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    _ELPH_: mam dva takove sny, co se mi opakuji uz od detsvi, kdyz je mi zle nebo nevim, oba jsme si nekolikrat umyslne vyvolal intoxikovany ketaminem [kterej se jim nejvic podoba] a kricel jsem hruzou, ale od ty doby se mi jete nezdaly... jedno je krivka, jakoby tep srdce na nejakem pristroji... nebo jako kdyz pozorujes provesene kabely na sloupech vedle jednouciho vlaku... ruzne se to zrychluje a nasleduje me jakoby priblizovani pohledem ke krivce, az po ni jakoby plynu a ona se upne narovna... Tehdy uz kricim hruzou ze spani a vetsinou me musi nekdo probudit, jinak se na tomhle obrazu zacyklim.
    Druhy takovy sen, ktery mam ciste pocitovy, je o tom, ze se mi jakoby meni geometrie vzdalenosti. Vim ze neco je nejak daleko pak se ale jakoby zmeni misto odkud pozoruju a jakoby vim, ze ta vzdalenost je porad stejna, ale pritom vidim blbe, jakoby to co pozoruju usttoupilo a zmensilo se v perspektive.
    I pri tomhle snu kricim hruzou.

    jinak s tim racionalnim stavem: nemas teda takove to, ze si rikas, ze prece nemuzu nekoho zabit, kdo mi dal pravo soudit, jestli je lepsi ci horsi?
    Me by hrozne zajimalo, zda takova vrazda cloveka hodne zmeni. Visco, rikaj nam ve filmech, ze se z toho proste muzes zblaznit a jinak se rozpadnout jako osobnost.
    Znam to z detstvi, kdy jsem udelal neco a pak jsem vedel, ze je to nevratne a spatne, v ten samej moment, kdy se to jeste delo a uz to neslo zastavit. Toho se bojim ja, co se vrazdy tyce. Strasne na me funguji vnucene standardy, ne ze by na kazdeho, jen presne vim, ze kdyz treba mluvim o odmitani Boha a pak dojdu ke chvili, kdy se chci pomodlit, jakoby si to vnitrne zakazu. Kdyz se bavime o lasce a o sexu, mam dojem, ze vlastne, jako vsichni, prijimam televizni a knizni predstavy atd...
    Celkove se toho vlastne musim vedome zrikat a nedokazu posoudit, jak moc silny jsem v zreknuti se tak silneho pravidla jako je "Nepobodas idiota nozem svojim"...
    Uz jsem to jednou udelal v sebeobrane, kdyz jsem byl bit a prava zdrhnul jsem a nelitoval, pac bych jinak asi dopad sakra zle... ale nebyla to zrejme vrazda a ne promyslene a chladnokrevne chovani.
    _ELPH_
    _ELPH_ --- ---
    TRUCE: a sniva sa ti niekedy ta pocitova vrstva samotna? mne sa niekedy snivaju len cisto abstraktne vizualy bez deja a k tomu intenzivne pocity (vacsinou tak intenzivne ze ma to preberie do lucidu).

    OVERDRIVE: u mna osobne je to cisto racionalny strach. keby bola vrazda legalna zalezitost, tak by som tu moznost istotne vyuzival z casu na cas.... niektori ludia mi prijde ze su fakt stratene pripady a ked sa mi taky postavi do cesty tak by som nemal vycitky z toho ze som ho dal prec... navyse sme ajtak dost premnozeny druh... len takto su s tym strasne opletacky so zatajovanim a skryvanim a stale je velka sanca ze potom clovek bude vela rokov niekam zavrety, tak to nieje moc dobry deal....
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    dobry ;]

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    NESERMI: to mi pripomina:
    Prijdu do hotelu a je tam automat, na kerym se pise, ze "Plne nahradi vasi zenu."
    Tak chvilku vaham, ale pak ho tam precejen soupnu..
    No a kurva, uz jste nekdy meli prisitej na peru knoflik?
    NESERMI
    NESERMI --- ---
    Jo, ve stredoveke byly snatky z lasky vyjimkou. Taky pak stacilo prijet na bilem koni, zazpivat milostny song a panicky vlhly blahem a zamilovaly se az po usi.

    A moderni prumyslova spolecnost laskou posedla asi bude, protoze se neda naplanovat, zpenezit. Az postavi automaty na lasku, posedlost zmizi.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    SHASHA_KRASTY: usmevny clanek z civilizovane Anglie :]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam