• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRUCEI:\truce\notes | | Le'Olam, Ever!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    YMLADRIS:

    konicky pro silence a sebevrahy.




    tak vetsina lidi neco hleda. napr budhismus je postaven na otazce "jak z utrpeni". je-li tu tato (vyrcena ci nevyrcena) otazka, mysl patra. pokud tu neni hledani, asi nema vyznam... nic dalsiho z toho co napisu. ale dejme tomu ze hledas (psal over). co hledas? toz ptala jsem se co hledas v drogach. nevim, takze teoretizuju ze hledas naplneni sveho potencialu. sorry za frazi. ja jsem teda v sobe vzdy mela matne tusene obrazy toho co bych mohla byt, co by mohlo byt... kdyz by tu nebyly limity. utrpeni z toho ze clk sam sebe sabotuje, zpravidla z nejruznejsich strachu.

    Hledani sebevyuziti. to je imho pro me dulezita informace, dnes jsem si ji definoval sam pro sebe. Ne ze bych nevedel kdo jsem [budu mluvit o Overdrive, nemuzu mluvit za Truce]. Tak tedy ja vim jak citim, vim co znam, vim kde jsem schopen se vyuzit a vim, jake to bude, kdyz naprosto plavu a jeste na tom zalezi.
    Kdysi jsem se rozhod, ze budu hardcore uprimnej. Tedy kdyz neco nevim, reknu nevim, ale nebude to vymluva se to nenaucit. Ze kdyz se budu chtit smat grotesce od disnehyho udelam to i kdyz cely dav kolem me bude krivit hubu. A zas kdyz se vsichni budou smat, a ja nudit, tak usnu, klidne.
    Takze vlastne vim co jsem.
    Otazka zni CO SEMNOU!?
    Me osobne nikdy nestacilo prijimat. IMHO jsem do jiste miry tazny kun, minimalne v textu. Mam hodne znamych [a par pratel], kteri radi sleduji co delam.
    Vzdy jsem mel problem s tim, ze tenhle pristup je veskrze pasivni, a malokdo nejak vyznamej a inspirativnej reaguje. Mojim snem vzdy bylo tvorit a mit pro to i publikum. A vic nevim. Takze jdu tim svetem a snazim se ho prebirat, tak, aby semnou prochazel a ja ho nejak doplnil, obohatil. A mam hruzu z toho ze delam malo. Takovou strasnou hruzu, ze obcas stojim spickama nad propasti. Zvlast pote, co nedavam tenhle pristup diteti. Proto jsem za debila. A z toho vychazi bolest. Ale bolest jako takovou bych rozhodne nevnimal v tomhle duchu...

    nevim truce v jake poloze jsi ty, jaky mas vztah ke sve mysli, jak moc se s ni identifikujes a zaroven nakolik vidis ze je zdrojem dejme tomu urcitych problemu

    kdyz neco boli, i telesne, ma to smysl. telo/mozek/psyche se podle me brani a prizpusobuje. takze delat nejake nasili nemusi byt vzdy dobre. je to jako by si clovek nechal opravit diru v zubu, ve kterem ale zustal hnijici koren.
    tohle presne jsou pro me mnohdy drogy, meditace atd.

    Je strasne dulezite uvedomit si jestli neco lakujes, nebo jdes nekam dal. IMHO kdyz lakujes, je to proste neproduktivni. Prvni krok by mel byt smirit se nebo spis uvedomit si [ten mir je jen slovo pro to, kdyz se strili jinde, nemam nic proti neutuchajicimu boji sam se sebou] ze jsem, kdo jsem a co muzu.
    Tim si clovek definuje jakysi referenci. A kdyz tuhle referenci mas muzes posuzovat proc veci boli. Treba. Zaroven se na tu referenci muzes spolehnout kdyz neco jde sejdrem, treba, kdyz par let smazis.

    Myslim, ze nekteri lide si proste tu referenci nedelaji ze sebe, ale delaji si ji nejakym vnejsim faktorem: virou, praci, partnerem, meditaci, drogama.
    Muzes se spolehnout na to, jakej bude heroin. Nejakej cas. Vlastne to nic moc jineho neumi. Jen to stabilizuje, tvori to TEBE. Samo to neni reference TEBE je to reference drogy. Stejne tak neni prace reference TEBE. Je to proste neco, co muze a nemusi byt.

    Pamatuju si, ze jsem mival obdobi, kdy jsem nechtel byt zavisly na nicem. To je dulezita informace. Nemit nic a moct cokoliv. Janse, kdyz clovek starne, ma cut vic se spojovat s vecmi. Nevim proc tomu tak je, tedy vim ale to je OT. Kazdopadne me osobne daly tvrde drogy nekolik poznani: zavislost ma krivku a zaroven je to onen referencni bod, aspon na cas. neopirej se o spatne vyrezane svate a nestavej dum na pisku. spadnes. to je mile poznani.
    dalsi vec, co jsem poznal, je ta, ze vim, k cemu se mam vratit. tedy ze je tady jakysi bod, kterym jsem ja, a ac jsem s nim VELMI nespokojeny, neni to duvod, abych se jej pokousel znovu a znovu redefinovat. vlastne je to, jako by se clovek snazil satale dokola zpocitat nejaky axinom. blbost. rozvijej. nezacinej porad znova. vracej se k vecem co uz jsi delal.

    sorry za obsahlejsi text, neni v nem zdaleka, co bych mohl a chtel napsat, ale proste tvrdim, ze tema pameti je stejne dulezite jako tema identity a budoucnosti, repektive ze dulezite vubec neni.
    blbej zen, co?
    jo, je to ma starodavna definice NO PAST, NO FUTURE. jenomze uz jsem pozna i jake je to NO NOW. A tedy vim, nebo si myslim, ze se s tim da pracovat. Nastal cas uchopovani rovnomerne. Minulost [koreny, znalosti], pritomnost [sebe identita, uceni se, zabava], budoucnost [cile] == vysledkem toho je vicemene stala osobnost pohybujici se v prostoru a case.

    Jednu z veci jsem do konceptu nedokazal uplne zahrnout nejakym vystiznym heslem. A to je bohapusta sensualita. Mozna i bohaplna. To je fuck. Tedy ZABAVA. To je zaroven presah k cilum. Tvrdim totiz ze uz nejaky cas vnimam nedostatek podnetu, ktere by bavily nas mysi behajici v kolecku. Nehrabem tunely, nestradame za skranema majetek, neplodime deti na bezicim pase. K CEMU JSME?
    A je tu otazka identity jako casosmerneho vektoru. A tohle je to co musime zodpovedet.

    Ne lakovat. Ne chtit se stat nekym. My uz nekym jsme, jen nevime k cemu je nam to dobre. A proto hledam alternativy i pro lidi, kteri netouzi po moci, majetku, slave... konicky pro silence a sebevrahy.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    YMLADRIS:
    YMLADRIS:

    diky. !

    super. Tesat do kamene.
    Tohle urcite nekde publikuj. Verejne.
    diky..
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    noo, za 1. drobna omluva asi to bude delsi, nemam to zpracovane do koherentni formy. ale nejak mne tvoje otazka "vyzvala" tak si to zkusim napsat minimalne pro sebe.

    2. disclaimer. moderniho cloveka defnuju jako nekoho kdo je zvykly pracovat s teoriemi o svete. nemam nic proti teorii meditace. nakonec ale je to prazdny jako jine teorie, podstatna je zkusenost/zazitek. to co pisu je jak se to jevi _mne_, neni to zadna "pravda"

    3. co je to meditace. tak autority pouzivaji obrazy jako prirozeny striptyz, poznavani, liberation, jit za mysl, odhodit zatez, jit domu, bezduvodna radost, rozvoj potencialu, atd. atd. atd.

    co mne pritahovalo uz od detstvi byl ten aspekt ze to ma byt paradoxni, silnejsi nez konceptualni operace, zazitky typu "kdyz to pochopis rezes se smichy". vzdycky jsem byla silne zamerena proti naukam typu "cvic a bude ti dobre", "dodrzuj to a to", ... proste naukam typu zklidni se do harmonickeho tvaru a nevotravuj. proto jsem byla i vuci meditaci hodne skepticka. taky cloveku nepridalo jak protikladne vyklady a postoje ohledne meditace jsou (ale dneska tomu rozumim ze to proste je veliky pristup, nelze to ztrivializovat na 1 konzistentni postoj). "vzdycky" (od mala) jsem ale vedela nebo hledala nejakou cestu jak 'vyresit' pres mysl. (15 leta odbocka pres psychologii, ktera ale odpoved nedala). nevim truce v jake poloze jsi ty, jaky mas vztah ke sve mysli, jak moc se s ni identifikujes a zaroven nakolik vidis ze je zdrojem dejme tomu urcitych problemu

    4. proc lidi medituji

    tak vetsina lidi neco hleda. napr budhismus je postaven na otazce "jak z utrpeni". je-li tu tato (vyrcena ci nevyrcena) otazka, mysl patra. pokud tu neni hledani, asi nema vyznam... nic dalsiho z toho co napisu. ale dejme tomu ze hledas (psal over). co hledas? toz ptala jsem se co hledas v drogach. nevim, takze teoretizuju ze hledas naplneni sveho potencialu. sorry za frazi. ja jsem teda v sobe vzdy mela matne tusene obrazy toho co bych mohla byt, co by mohlo byt... kdyz by tu nebyly limity. utrpeni z toho ze clk sam sebe sabotuje, zpravidla z nejruznejsich strachu.

    opet, nevim jak to mas ty. zda znas stavy, kdy tvorivost tece nekorigovana a kdy je naopak ve vezeni. zpravidla to nema az tak spolecneho s vnejsi situaci, nebo mozna naopak: mozna cim horsi (jakoze) situace venku, tim min procesoroveho casu na reseni picovin, tim hloubeji k podstate ziti, k vecem ktere jsou opravdove. neco jako kdyz lidi skoro umrou ale neumrou a pak jdou zmeni svuj zivot a udelaji vsechno co chteli a nic se jim nemuze postavit, pac vedi ze 1) stejne umrou 2) no a co se muze jako stat nejhorsiho kdyz pudou autenticky za tim nejhlubsim v sobe?? maximalne umrou, cha.

    drogy toto otevrou hezky. jenze kdyz clk papka i ty psychedelika tak najednou vidi ze ty limity ktere mu brani byt nejvic tim co je si stavi sam, stavi mu je jeho posrana zkurvena mysl. porad neco podminuje necim.

    tak kouma jak se osvobodit sam od sebe

    nejde o to netrpet. jako jo, hodne lidi trpi a prostrednictvim meditace najdou klid a mir. protoze to tak chteji a neni na tom nic spatneho. ale urcita vrstva lidi trpi v zasade tim ze vi, ze maji spojeni s potencialem kterej tu je, ale nevi jak jej dat vlastne ven. empiricky zjistili ze paradoxne kdyz trpi vnejskove (sebedestrukce atd.) jsou s tim ve spojeni lip a jde jim to lip. jenomze. to je nejaky divny. proc ten potencial jde ven jenom za urcitych podminek? jsi to porad ty, prece. neslo by to nejak, aby to teklo vic, lip, mene podminene?

    NO a jak do toho zapada meditace

    TRUCE
    TRUCE --- ---
    CONTINUITY: jo, vadi, je to masa pitomcu. at dou do prdele.
    Conti tys snad snedla nejakou chytrou kasi, a mas dojem, ze to co rikas je neco objevneho
    je to bezpohlavni bla bla bla.
    ne ze bych si to sama nedokazala prerikat a aplikovat na cokoliv, kdykoliv me neco negativniho napadne.
    jen aby to nebylo negativni.

    kdysi jsem ziskala tohle univerzani pochopeni sveta. pak jsem mu rekla at tahne ke vsem certum. rozmelnovalo me do nepoznani.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    CONTINUITY: neuveritelne divoka nespoutana tvoriva bytost.
    ja mam dost... me tyhle kecy strasne vadi.
    meditace cisti nejake kanaly ktere mi zabranuji styku s jednotou Jednotou?
    sem se proto ptala Ymladris/Lepika, protoze tohle jsem prave slyset vubec nechtela.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    CONTINUITY: a napsat "nerikam nikomu neberte drogy" je non plus ultra.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    CONTINUITY: zkus psat kratsi a vystiznejsi prispevky...
    ne sorry, ale proste strilis uplne vedle.
    nemam co na to rict - o zadnych joga klise jsem nemluvila, nechapu co te namichlo k teto odpovedi, a nechci se bavit o heraku.
    nedelala jsem to ani kdyz jsem ho brala.
    nezajima me "spousta jinych uzasnych a rovnopravnych realit" jinych lidi. (to neustale ctu mezi tvymi radky)
    zadne moznosti ktere nastinujes, podle me je to svou snahou o harmonii a vsevyjadreni az necitelne.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    bolest, hnev, lzi, zanicene rany, zanicena rana...
    domaci nasili, alkoholismus, nihilismus, zbytecne a prazdne vztahy bez lasky, zniceny rodiny zivot, utek a srani na nakladovem nadrazi vele vitahu. dojidani jidel ktere nechaji lide na stole v nadrazni jidelne, spani v bytech cizich domu, kdyz clovek vykopne okno, aby venku nezmrznul... rozhodne tvurci obdobi
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    OVERDRIVE: formulovala jsem to blbě

    ne že bych tomu nerozuměla...přijde mi, že to dokážu docela přesně cítit.

    jen prostě nevěřím,že sebeubližování opravdu podporuje tvorbu. přijde mi to jako omyl, smutnej omyl. ostatně, spousta slavných tvůrčích lidí se z něj probudila, a díky tomu přežili své mládí a ještě třeba desítky let něco dávají světu....

    výchozím bodem jsem myslela to, kvůli čemu člověk začal užívat drogy, co hledal, o co se snažil
    ale možná se mýlím a máme to úplně jiné ;-D

    samozřejmě takovej ten svět té destrukční poetiky plně respektuju ;-D....z bezpečné vzdálenosti,ze které jde vidět spíš ty hezké části....

    kdo ví,třeba to pro někoho fakt je ta pravá cesta, žít v bolesti
    pak ale nevím, proč projevuje hněv na ty, kdo nechtějí.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem shanim Walter Benjamin’s “The Destructive Character”
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CONTINUITY: Čemu nerozumím, je takové to spojování bolesti a sebedestrukce s uměním.

    Pak nemas ani v zakladu stejny vychozi bod ve vnimani sveta semnou nebo s Truce IMHO. Semnou zcela urcite ne.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    OVERDRIVE: a co když lidi dělají ty věci, protože jim to dělá dobře ? ;) vadí ti to? ;o)...
    Proč přesně máš problém s tím,když někdo dělá jiný volby než ty? Ty víš,co tobě vyhovuje,stojíš si za tím,jdeš svou cestou,pak přece není důvod odmítat lidi, kteří si volí nějakou jinou cestu, která vyhovuje zase jim....
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    CONTINUITY: meditace dělá to,že čistí úplně ty samé kanály,aby člověk mohl časem zažívat Jednotu přirozeně a pořád. postupně ji v životě bude zažívat víc než předtím, v jednotlivých okamžicích, v nových možnostech a tak....a cílem je být v ní pořád. být tím, co opravdu jsi.

    ......což může být třeba neuvěřitelně divoká a nespoutaná tvořivá bytost ;-DDD která dělá přesně to, co chce, a dává všechnu svou energii do toho, a vytváří obrovskej vír nádhernýho dění, kterej ovlivňuje a mění spoustu lidí....

    (jen taková moje představa, na sekundu, o jedné z možností, tak třeba vidím tebe totiž ;-DDD.....může to být jinak, každopádně taková meditující osoba ale rozhodně nemusí být žádné slušňátko v bílé plachetce sedící na zadku ;.D)
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    TRUCE: Neříkám nikomu "neberte drogy", to teda fakt ne. Drogy jsou fajn. Dělají spoustu krásných věcí. Někdy pomůžou. Ale ty sama ve svém příspěvku jsi vyvolala dojem,že už tě nebaví některé nepraktické vlastnosti té konkrétní substance, a hledáš něco jiného.

    A rozhodně si nemyslím, že bysme měly nějak moc odlišnej výchozí bod. Spíš si myslím, že máme velice podobnej, a že věříš určitým zcela nepravdivým klišé o "těch kdo cvičí jógu" ;-DDD, o józe....a vůbe,o nechemických metodách. Jenomže, to jsou úplně ta samá klišé, jako klišé o drogách a jejich uživatelích. Nepřiměřená zobecnění,která absolutně neodpovídají realitě skutečných lidí.

    Mimochodem, vůbec nic ti nebrání být obojím najednou ;.D....pokud to je to co tobě vyhovuje, nebo experimentovat s obojím najednou (někteří lidé si myslí že to nelze, a někteří časem zjistí, že PRO NĚ to je jinak). Někdo třeba zjistí, že praxe, co dělá, mu dáva mnohem větší intenzitu, změnu a dobrodružství, než pořád stejné stavy z některých drog, zatížené masou vedlejších účinků (jiné drogy mohou dál zůstat zajímavé a přínosné...jak které a jak pro koho)....
    Tvoje představa,že jóga nevede do krajnosti,je prostě mylná. Není to pravda. Pokud krajností rozumíš překročení vlastních hranic, proměnu života a vnímání, objevení toho, co ti předtím bylo uzavřeno.

    Oproti tomu, co dělá heroin? Hodí tě na chvíli do Jednoty...alespoň tak to vnímám. To je velice hezké, a na tu chvíli se zdá otevřít hodně možností. Respektive, opravdu se otevřou, na několik hodin. Ale pak to skončí, a všechny kanály se zase zavřou, a ucpou ještě víc než předtím. Co je to pak člověku platné? Chceš obětovat obrovské zdroje na to, aby ses pokusila do konce života udržovat čím dál slabší odvar toho stavu jednoty pomocí užívání té chemikálie? Vzhledem k toleranci je to strašně obtížné, stejně z něj budeš vypadávat, kdyby se ti to mělo teoreticky podařit, budeš se muset naučit nesmírně jemný management, jak zvyšovat a snižovat, aby to furt aspoň trochu "fungovalo" - a kolik lidí na to má tolik vůle? Mnohem spíš se mysl stává zoufale posedlá snahou to "krásné" zažít ještě jednou aspoň chvíli, trochu, víc, i když to zrovna už nejde, a pokud člověk podlehne, jsou z toho ty spirály zvyšování, co vedou jen k utrpení a Jednota už nikde.......

    Navíc,pokud užíváš standardní heroin, cpeš do sebe neuvěřitelné množství fyzického a energetického svinstva, které ten pozitivní efekt do značné míry ruší.V dlouhodobém měřítku si to "odmyslet" prostě nejde. Vysává to člověka a ničí.

    Myslím,že věc je jasná, pokud si člověk položí otázku, jestli je realistické, a v souladu s jeho lidskou důstojností, pokoušet se dosahovat toho stavu pomocí heroinu.

    -----------
    Ale možná je náš přístup jinej v něčem jiném než ve výchozím stavu. Jsem upřímně přesvědčená, že výchozí důvody užívání drog jsme měly podobný, z čtení tohohle klubu, kterej mě prostě hluboce oslovuje.

    Čemu nerozumím, je takové to spojování bolesti a sebedestrukce s uměním. Na to nevěřím. Podle mě aby člověk mohl tvořit, potřebuje být živej a zdravej. Sebedestrukce energii pohlcuje, a tak pak pro tvoření není k dispozici. Přijde mi škoda, když se talentovaní lidi z psycho důvodů ničej. Jistě,někteří lidi,kterým byla asi dána obrovská zásobárna životní energie, stihli něco v životě vytvořit, přestože se strašně ničili, a než se zničili. Ale to mi nepřipadá jako důvod je napodobovat. Mohli třeba změnit svět, kdyby se dokázali neničit....
    Ale dívám se na to z pohledu člověka, kterej tolik energie nemá. Při sebedestrukci nedokážu udělat smysluplnýho nic,jen bojovat o holý přežití. A protože cítím silnou touhu v životě něco udělat, nemám jinou možnost než snažit se uzdravit a stádium sebedestrukce překonat.
    Třeba ty máš síly tolik, že můžeš žít v té "dekadentní poetice" nebo jak to nazvat, ubližovat si a dělat při tom, co chceš. Netuším, tohle nikdo pro jiného člověka nemůže posoudit. Třebo je to tak správně.
    Můj názor je, že ničit se nefunguje, je to zbytečné a neslouží to ničemu,ze všeho nejmíň kreativitě. Je to projev zraněný duše, ale ta si nemusí volit pořád v tom pokračovat, může si zvolit něco jiného.

    (tohle se Overdrivovi nebude líbit ;-DD,pohoda,respekt,sranda, jak v tomto auditku je to extrémní názor ;-DDD)

    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    TRUCE: ok nekdy si to doctu nize, reagovala jsem vicemene jen na travicku (urza dal repost do ayp klubu ze tady kritizuje ayp .-) tak jsem si kus precetla)

    ad co je to meditace - dobre, ty. zkusila bych, ale jeste mi napis co je pro tebe cil fetovani
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    URZA: Máš zjevně neúplné znalosti o AYP. U AYP se začíná pouhou meditací,ale pak následují další stupně, kde se přistupuje k čím dál většímu rozsahu fyzické praxe jógy a další práce s tělem. Je to zcela kompletní systém.
    Samozřejmě, že jen sedět je jednostranné,ale u tohoto systému byla zvolena meditace jako první krok,zřejmě na základě předpokladu, že člověk, který už získal trochu vnitřního ticha, bude mnohem snadněji a ochotněji a hlavně důkladněji a vědoměji začínat s praxí fyzické jógy a s rozvíjením těla obecně.

    Samozřejmě jde to dělat i naopak, nebo třeba tak, jak jsem na to šla já, začít s ayp od začátku a u toho se rovnou intenzivně věnovat nějakému druhu práce s tělem (třeba ashtanze:),a časem, jak přibývají fyzické prvky ayp, to spojovat a harmonizovat.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    YMLADRIS: ale naopak, zacla.
    rozhodne si ani nemyslim ze by byl muj potencial v 36. kdybych nemela vlastni, davno bych prisla o osobnost .=]]

    nenavazim se tu do jogy a meditace, bych nerada aby nekdo nabyl tento dojem. akorat tvrdim, ze nejde srovnavat cile fetovani a meditace.
    jasne, Urza totiz nabizel AYP jako alternativu. s cimz nemuzu souhlasit.

    Umis obecne popsat co je to meditace?
    Znam jake jsou techniky, kdyz se nekomu nelibi takova, muze zkusit dynamickou, zkousela jsem to s ni vlastne vzdy, kdyz jsem mela ciste obdobi (vcetne cisteho od alkoholu)
    vzdy se to pak nejak zvrtlo jinam, a v tom jsem smysl nenasla, delat to dohromady
    ale zajimalo by me par slov od cloveka ktery to ma propareny a umi tyhle veci oblekat do slov a definic
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    YMLADRIS: tyvole, on ji sezral dusi a ted za ni mluvi, mazets ;]
    ale ma pravdu. travicka, slunicko a zdravej zivotni styl me vzdycky sral, ale vazne, takovy ty lidi co si na to hrajou, programatori co jezdej na koleckovejch bruslich a na kola aby si udrzeli zdrave telo bez pupku a tymoveho ducha. zeny co piji antioxidacni mineralky... bla... a ti co jsou tomu uplne propadli a uz to vubec neresi, neni to pro ne poza, ty vidim jako nejaky jedi z druhy strany sily nebo tak neco. nasleduj silu. a ono jako asi jo, ne ze ne. ale proste je nemam rad a nechci jim bejt ani podobnej. hehe, amanda palmer me pobavila, zrovna jsem ted v mnichove par dilu dal a zase nic nevedel ;]
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    truce: a proto jsem nikdy nezacla s jogou. (travicka slunicko atd.)

    meditace. potencial tveho umeni je v tobe. snsd nemyslis ze v 36. ne drozky jen dovoli unleash the fury, ale jsi to TY. a je tam toho jestd mnoh vic, potencial obrovsky. meditsce to proste jen dava ven s vede te za tvuj limit. jde li clk naostro, not easy, je na kazdym zds to chce projit... stoji za to umocnit truce na druhou? jsi tam jen ty. checkuj proc meditujr david lynch nebo amanda palmer
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    URZA: cvicila jsem ji asi pul roku,
    takze mam povedomi o tom zacatku,
    a predstavu o dalsich stupnich

    vyvozenou i z meho vnimani sveta, magie, gnoze a vubec.
    URZA
    URZA --- ---
    OVERDRIVE: jj ten pocit pri polykani jidla je dobry uspokojovadlo :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam