• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: dělám si částečně legraci, ale kdybych náhodou skutečně postavil solární letadlo díky nějaký dotaci, takže know-how by bylo prokázané, tak ty to stejně anuluješ, protože mi označíš za "zmrda"? no, tak tímhle opět víc vypovídáš o sobě, než o mě... demonstrace nějaké technologie a jejího zvládnutí jsou ti evidentně ukradené...

    jinak zatím vše co dělám, zvládám bez dotací, jen tak mimochodem...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS: no ale ta bedna je tam na chleba. solární panely na ní váží navíc jen kilo... no prostě, uvidíme.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: v cem je vlastne vyhoda toho tveho skveleho solarni kola oproti klasickemu elektrokolu na vzdálenost 3 kilometru do kopce? Ja v tom vidim spise nevyhodu ve vaze, nutnosti parkovat na slunci atd.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: pocitej :-) http://www.ehlinik.cz/ sloz kostru svar atd a spocitej :-) pridelat bambus na ram kola zvladnu taky ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    REDGUY: bohuzel mu to muze vyplnit nekdo jinej ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: ty jsi debil :-) lesenova trubka ma prumer 42mm delka 10cm to je kolik mm2 povrchu? :-D Jo hlinikovy zebra :-D lol kolik watu chladis? 100 na kazdem panelu? prenos tepla kryci deskou? Lol ten chladic bude pri tom co chces tezsi a drazsi nez ten panel ne? :-D A bude to uplne k prdu ...

    Na patrola jsme nacpaly solarni panely uz pred par lety a nemahruju s tim tady ... vyuziti tepla z klimatizace v cizine funguji uz desitky let - dneska se rekuperace cpe vsude ... a to kolo kdyz vidis tu konstrukci tak se nediv ze to mas za tretinu - udelej to z kvalitniho materialu atd a budes na jejich cene ... :-P
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: 8000 km na solárním kole vlastní konstrukce - nikdy jsem ti neupiral, ze tohle byl slusnej vykon. Ale byl to SPORTOVNI vykon. Z technickyho hlediska nic moc. Resp. jako rocnikovej projekt studenta elektro prumyslovky dobry, ale na nekoho, kdo ma plnou hubu kecu, jakej je solarni vizionar a jak dokaze postavit solarni letadlo. Nerikal jsi sam, ze v zaveru zavodu, kterej jsi mimochodem nedokoncil, byla "solarnost" toho kola spis pritezi, nez prinosem? Sorry, ale proste ne, to se nepocita.
    O zbytku netusim, netyka se to solarnich kol a letadel, nemam informace o tom, kolik z toho jsi skutecne sam vyprojektoval, kolik je tam skutecne originalniho prinosu, kolik z toho si jen prisvojujes zasluhy druhych, takze k tomu se nebudu vyjadrovat.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: nějaké dotační kontakty s EU A uz je to tady. Chces verejnemjma penezme dotovat svoje greentardsky blaboly? Presne takovej zmrd, jak jsme cekali 8) Jeste ze jsi natolik neschopnej, ze sance, ze bys zvladl vyridit zadost o dotaci je vcelku nulova 8
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: vazne nevidis rozdil mezi tim prdnou na dodavku panel a udelat CELE letadlo?
    Do toho tretinoveho rozpoctu pocitas praci,nebo jen matros?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: solarni letadla co uvezou stejny naklad jako ty klasicka a za polovicni vyrobni cenu,tak to pan mysli? Nebo solarni letadlo co uveze pilota a batuzek za pulku ceny dopravniho letadla? :-)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    XCHAOS: fakt nevidis rozdil mezi zdi, na ktere muzou byt panely pod sklonem a bude umistena na urovni spanelska a chodnikem v Cesku po kterem chodi zaprasene boty a jezdi zaprasena kola?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: víš co - připevni to ke kovovým destičkám cca 5x5 cm a zajímají mě hloubky 50, 75 a 100 cm. A ano, rovnovážná teplota destičky je to, co chceme změřit - mělo by z toho jít rozhodnout, zda "půdní" chlazení solární panelů dává a nedává smysl.

    BTW, já teď třeba na svoje stávající nákladní solární kolo (pro které mám BTW vážného zájemce - pekaře, co chce na kole vozit chleba z pekárny na trh 3km do kopce) chci právě dneska montovat hliníková chladící žebra. Takže to chlazení je pro mě téma a ano... právě kvůli lepšímu chlazení vymýšlím montování solárních panelů na pohybující se místo fixní struktury (ať už kola nebo letadla)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: musel by si dodat info, jaká bude plocha výměníku mezi "topným tělesem" a půdou, ale jinak ano.. zajímavý experiment.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MOBYL: ano, step-down by neměl být problém. sice se doporučuje tak třeba 18V panel, ale MPPT jednotka je tam právě proto, aby našla to optimální napětí na každém typu panelu, který připojíš... a typ, na který odkazuješ, by měl umět na vstupu asi až 100V, pokud se nepletu.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: počkej, chceš říct:

    - 8000 km na solárním kole vlastní konstrukce, postaveném za asi 1/3 rozpočet, než měli řadoví účastníci v předchozím ročníku 2013 (o roce 2015 s hlediska peněz netuším nic)
    - projekt využití odpadního tepla datacentra, který už rok funguje přesně, jak jsem řadu let projektoval
    - realizace několika ostrovních fotovoltaických systémů (pro obytné dodávky), které všechny více než splnily očekávání zadavatele

    ... to je všechno nic? hele, já vím, že je to hraní si s off-the-shelf componenty, ale to byla celá éra PC-compatible v 90tých letech taky. A spousta lidí, kteří si tehdy nahrabali na tom, že uměli našroubovat čínský motherboard do krabice, je dnes nafoukaná bůh ví jak úspěšní podnikatelé tehdy nebyli...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: viz níže. dává to logicky smysl: jak mám postavit levné solární letadlo, pokud nenavážu nějaké dotační kontakty s EU a obchodní kontakty v Číně? Sun Trip 2018 by měl splnit obojí. A pokud bych ho vyhrál, tak by se se mnou pak třeba i někdo bavil.. uvidíme.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS: s dalším kolem hodlám vyhrát SunTrip 2018. Protože cesta je do Číny, stačí tam udělat dojem na nějakého čínského oligarchu a vysvětlit mu, že by mohli vyrábět solárních letadel dvakrát tolik za poloviční cenu...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Chce mi tady ještě někdo dávat přednášky o tom, jak jsou solární cesty nesmysl! Covfefe, pravím vám!
    Donald Trump Proposes Covering Mexican Border Wall With Solar Panels
    https://futurism.com/donald-trump-proposes-covering-mexican-border-wall-with-solar-panels/
    MOBYL
    MOBYL --- ---
    zdravim mam dotaz
    mam solar 24V a pouzivam MPPT trucker 2210rn je mozne zapojit pouze jednu baterii 12V
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: ze to jses ty tak az dodelam tohle co mam rozdelany zakopu u lenky ve trech hloubkach tri topny telesa 25W a budu merit teplotu - zvolim tyhle hloubky
    10 cm
    50cm
    100cm

    Jen doufam ze kdyz uz budu muset sestavit mereni a napsat program pro sledovani - tak az sem dam hodnoty nereknes ze to je podwod protoze 25W je moc ... velikost stanovim trubkou lesenovkou dlouhou 10cm a stred bude odpovidat te hloubce. Budu merit dva dny a sledovat teplotu nad zemi a senzosrech. Uvidime co a jak. Souhlasis?

    Takze pokud se to v zemi ohreje nad mez rekneme 40 stupnu je to pak na hovno :-)

    PS: je to misto kde je spodni voda po desti i pul metru hluboko tak to schvalne zkusime :-) Ale toho se ti ve meste nikda nepodari :-)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam