• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: jestli nedostanu čínský vízum, tak se jistě strašně zaraduješ Ale kdeze. "Nedostal jsem cinsky vizum" by byla jen dalsi v rade vymluv. Naopak, pevne a uprimne doufam, ze zadnej externi problem ti v ucasti na SunTripu 2018 nezabrani, ze veskery faily si zpusobis ciste sam a konecne bude jasne videt, ze po technicky strance jsi proste mimo. V minulym SunTripu ses jeste mohl vymlouvat na to, ze zacinas. Ted uz zadnou takovou vymluvu nemas, naopak, po opakovanem chvastani jak "planujes vyhrat" je latka vcelku jasne nastavena.

    Cargobikes potvrdili zahájení stavby rámu příští týden. - super! A bude to teda vypadat tak, jako na te tvoji posledni maluvce?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    XCHAOS: myslím, že nikdo tady nerozporuje, že je možné postavit levné solární letadlo. Rozporujeme, že to letadlo bude zlatý důl a bude schopno přepravit 30 lidí do stratosféry a že o tyto lety bude dostatečný zájem
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    tak chaos uz jedno kolo ma, to sem i videl a malem sem se svezl, ale vypadalo to trochu varchrlate a ja mu ho nechtel znicit, nebo spis bych nechtel byt ten, na koho to je, kdyby z toho neco upadlo.
    ale kdyby misto bambusovych tyci pouzil nejaky kompozitni drazky, tak by to i lepe vypadalo, jestli stavi novy, tak to chci videt.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JIMIQ: zapomínáš ale, že jediný důvod, proč bych něco chtěl stavět, je abych dokázal, že je to možné, a měl dostatečně pádné kladivo na mlácení trollů. pokud tento pádný argument vznikne i bez mého přičinění, tak ale už nebude potřeba to dokazovat - bude to zjevné :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: jinak Cargobikes potvrdili zahájení stavby rámu příští týden.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: no jestli nedostanu čínský vízum, tak se jistě strašně zaraduješ. A co jako?
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: nějaké letadlo, tak či onak, bude 8)) Ja vim. Za pet let. Jak je ten tvuj oblibenej bonmot s tokamakem? Ze uz dvacet let bude za dvacet let? Takze podobne to bude s xchaosoplanem, pristich dvacet let budes rikat, ze za pet let bude xchaosoplan? 8)))

    vítězství v Sun Tripu 2018 by moje šance zlepšilo, ne že ne - technicky vzato, to je naprosta pravda. Nicmene... do startu zbyva min nez rok a mas co? Maluvku na ubrousku a mozna objednany panely? Zatimco Bernard podle toho videa uz v podstate jezdi a testuje? O dalsich drobnostech, jako ze te mozna ani nenechaji startovat, radsi ani nemluve? Takze... i kdyz je to technicky pravda, dovol, abych pouzil muj oblibeny xchaos-related citoslovec: BUAHAHAHAHAHAHAHAHA 8)))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: no dovol? pokud bych u toho byl já, tak by se rozhodně NĚCO stalo (ať už cokoliv). jsem muž činu, ať se to tu někomu líbí, nebo ne!
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: podívej, nevím jestli je to know-how nebo how-know, ale nějaké letadlo, tak či onak, bude. a vítězství v Sun Tripu 2018 by moje šance zlepšilo, ne že ne...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    REDGUY: ty dotace rozdavaji podobni fyzikou nepolibeni, takze to ze by nejakou dotaci dostal by jeste nebyl takovy div :) ale samozrejme by se penize utratily a nic by se nestalo, ale to by v te eu realite take vubec nevadilo...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    taky mám pocit, že dřív mi ostatní "skeptici" budeme lítat na solárních letadlo-segwayích než XCHAOS postaví solární letadlo
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Myslim, ze je vcelku naprosto jasne, co si o tvem "know-how" (a btw, loooooool na to, ze svoje maluvky a nepochopeni fyziky oznacujes za "know-how") myslim. Takze vcelku zjevne varianta "xchaos dostane dotace a ucelne, smysluplne je pouzije na revolucni zmeny v letecke doprave" mi prijde prakticky vyloucena 8)))

    Ale to je vsechno samozrejme naprosto o nicem. Myslim, ze uz je davno uplne zjevny, ze budes moc rad, pokud se ti podari usmudlat nejaky solarni kolo. Varinata "XChaos postavi solarni letadlo" je proste jen pohadka, kterou tady vypravis, abys utesil sam sebe 8)))

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: dělám si částečně legraci, ale kdybych náhodou skutečně postavil solární letadlo díky nějaký dotaci, takže know-how by bylo prokázané, tak ty to stejně anuluješ, protože mi označíš za "zmrda"? no, tak tímhle opět víc vypovídáš o sobě, než o mě... demonstrace nějaké technologie a jejího zvládnutí jsou ti evidentně ukradené...

    jinak zatím vše co dělám, zvládám bez dotací, jen tak mimochodem...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS: no ale ta bedna je tam na chleba. solární panely na ní váží navíc jen kilo... no prostě, uvidíme.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: v cem je vlastne vyhoda toho tveho skveleho solarni kola oproti klasickemu elektrokolu na vzdálenost 3 kilometru do kopce? Ja v tom vidim spise nevyhodu ve vaze, nutnosti parkovat na slunci atd.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: pocitej :-) http://www.ehlinik.cz/ sloz kostru svar atd a spocitej :-) pridelat bambus na ram kola zvladnu taky ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    REDGUY: bohuzel mu to muze vyplnit nekdo jinej ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: ty jsi debil :-) lesenova trubka ma prumer 42mm delka 10cm to je kolik mm2 povrchu? :-D Jo hlinikovy zebra :-D lol kolik watu chladis? 100 na kazdem panelu? prenos tepla kryci deskou? Lol ten chladic bude pri tom co chces tezsi a drazsi nez ten panel ne? :-D A bude to uplne k prdu ...

    Na patrola jsme nacpaly solarni panely uz pred par lety a nemahruju s tim tady ... vyuziti tepla z klimatizace v cizine funguji uz desitky let - dneska se rekuperace cpe vsude ... a to kolo kdyz vidis tu konstrukci tak se nediv ze to mas za tretinu - udelej to z kvalitniho materialu atd a budes na jejich cene ... :-P
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: 8000 km na solárním kole vlastní konstrukce - nikdy jsem ti neupiral, ze tohle byl slusnej vykon. Ale byl to SPORTOVNI vykon. Z technickyho hlediska nic moc. Resp. jako rocnikovej projekt studenta elektro prumyslovky dobry, ale na nekoho, kdo ma plnou hubu kecu, jakej je solarni vizionar a jak dokaze postavit solarni letadlo. Nerikal jsi sam, ze v zaveru zavodu, kterej jsi mimochodem nedokoncil, byla "solarnost" toho kola spis pritezi, nez prinosem? Sorry, ale proste ne, to se nepocita.
    O zbytku netusim, netyka se to solarnich kol a letadel, nemam informace o tom, kolik z toho jsi skutecne sam vyprojektoval, kolik je tam skutecne originalniho prinosu, kolik z toho si jen prisvojujes zasluhy druhych, takze k tomu se nebudu vyjadrovat.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: nějaké dotační kontakty s EU A uz je to tady. Chces verejnemjma penezme dotovat svoje greentardsky blaboly? Presne takovej zmrd, jak jsme cekali 8) Jeste ze jsi natolik neschopnej, ze sance, ze bys zvladl vyridit zadost o dotaci je vcelku nulova 8
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam