• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: na bojler nepotrebujes nic extra - je to odporova zatez.
    Pokud ty jednotky komunikuji mas 90% problemu mimo ... coz je to co jsem chtel vedet :-)

    Tak na bojler nepotrebujes nic nez stykac s prepinanim - staci silny rele je to preci jen odporova zatez.
    Ted otazka do pranice - ten vystup posileny menicem se da nastavit tak aby se odpojil od site? Protoze podle vnitrniho schema by tam ta moznost mela byt. Myslim blokove schema te krabice :-)

    Pak by jsi mel moznost ty okruhy co mas na stejnou fazi jako ten menic presunout jen prenastavenim na ten menic - zalezi jestli je tam vevnitr ssr nebo stykac - ve schematu maji znacku stykace.

    Bojler by jsi mohl prepinat mezi trema fazema a jednou fazi proti zemi - na W1 W2 pripojis fazi a na W3 pripojis nulak. Tim padem budou hrat dve telesa na 230V - sice mene ale budou. Jaky prikon ma ten boiler at to muzeme propocitat? No takze budes mit na jedne casti stykace-rele tri faze a na druhe casti nulak a dve faze proklemovane na jednu - a vystup stykace-rele pujde do bojleru.

    Takhle by jsi to mohl udelat treba na treti fazi bez problemu ...

    Pokud udelas rozvod jak oto mam treba doma - ze mam kazdou funkcni zasuvku vedenou zvlast kabelem do rozvadece - neni problem :-) pak si to jen zapojis podle potreby.

    To co tam mas nakreslene neni zadna prdel na to kupujeme krabice drahy jako svine :-( takzhle to resit fazove je dost narocny - ano na prase to pujde z atmegy ale ... ... ...

    pokud jsi rikal ze mas ten panel 3KWp tak to 3kw bude davat jen cvili v roce takze je potrea spise pocitat s mensim vykonem - tudiz by bylo idealni to nechat na naprogramovani jednotky pokud to umi. Znamej co to dlela doma na to ma rozvadec plnej krabicek za sileny bambilion penez a je to plne inteligentni system co podle toho co daj solary prepina jednotlivy spotrebice podle vykonu ...
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    ABDULAH: Výstupy na straně spotřebičů to má dva. Jeden pořád sepnutej - do něj se přilívá energie z měniče. A druhej se spíná na povel a myslím, že jde z měniče, pokud je nabitá baterka.
    U toho druhýho výstupu mám představu připojit ho na bojler, ať se ta energie může akumulovat aspoň do tepla ve vodě, když už se víc nevejde do baterky.

    ABDULAH: Když jsou nabitý baterky a solár furt jede, tak posílím zátěž nanejvýš tak, že budu ohřívat vodu v bojleru na 70°C. A nebo naprogramuju manželku, aby honem rychle šla zapnout pračku, sušičku, myčku a uvařila mi kafe.
    Voda v bojleru mi stačí 50tistupňová, ohřátá efektivněji tepelným čerpadlem. Manželka se na mě vyprdne. To ať je aspoň ten barák připojenej celej na jednu fázi a těch pár silnějších spotřebičů ať se dá přepnout jinam a tý jedný fázi tak odlehčit.
    Rozvaděč budu překopávat stejně i kdybych nechtěl přepínat fáze.
    Za jedno slušný ssr s příslušenstvím mi vychází do 1000kč. To vzhledem k počtu relé není málo, ale šílené to snad taky není.

    ABDULAH: Ve třech fází by to samozřejmě bylo báječný, ale taky výrazně dražší. Z toho důvodu jsem si taky pořídil 1f tepelné čerpadlo pro vytápění a ohřev vody, abych ho mohl napájet z 1f měniče.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: skoda ze nemas tri ... Cpat do site trifaz a pripadne cpat do zasuvek tri faze ... To by bylo jeste lepsi ... Vse by jsi udelal na jednotkach ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: koukam je to od stejne firmy tak by to mohlo bezet ...

    Potrebujes docilit tohodle - kdyz baterie 100 procentasolar plnej vykon - dam tomu vse ven ... Posilim vystup z menice, pripojim jeste zatez ... Baterie full a 50 procent solary - pripojim jen neco ... Full battery a solar nic nebo hodne malo - bezim na sit.

    V pripade vypedku prepnu potrebne okruhy na vystup menice - do site bych nic necpal ... Slo by to i bez silenych nakladu na ssr a prekopani rozvadece ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: do baraku mas tri faze. A do jedne cpes zpet stavu z modre krabicky? No krabicka ma dva vystupy - jeden ciste n menic a jeden s moznosti propojeni vnejsiho napeti s tim z menice. Chapu to dobre.

    Takze mas ted menic pripojenej na privod pomoci jistice. Menic ma vystup na ovladani. Skoda ze maji solary krabici zvlast - chtelo by je to nejak propojit aby menic dodaval jen kdyz bude hodne stavy.

    Aby jsi zbytecne nevybijel baterietreba na 75 procent. Dobijec rekne - baterky jsou full tak si vem tolik a tolik a nacpi to tam ...

    Cyklenims tim ze ho zapnes kdyz budou baterky nabity a hnat to z baterek je budes vic nicit ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: tak proc chces neco prepinat?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    ABDULAH: Mám to připojený a cpu to do sítě.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: proc to nemas pripojeny a necpes to do site?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: me zajima rozvadec. No pokud se da pripojit k siti natvrdo, tak co resis?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Je to vyvoněná modrá bedýnka, ve který se skrývá
    měnič MultiPlus 48/3000/35-50
    nabíječ BlueSolar Charger MPPT 150/70 (VE.Direct)
    a s barevným animovaným interfacem Color Control GX

    Vedle toho je krabička s monitorem BMV-700

    Panely a baterky tě zajímaj?

    Je v tom firmware, kde můžu zapnout Phase compensation, ale ještě nevím, jestli mi to k něčemu je.

    V noci v klidu zkusím nějak načmárat mojí představu, ókáčko? A díky. :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: dobre budou te zajimat az to budes chtit pico vole kurva udelat :-D
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    ABDULAH:
    Hele, já si to studuju sám a když mi něco není jasný, tak se zeptám. Je to hodně špatně? Hovna vole píčo nemel.
    Ti řikám, že ti to namaluju a ty na mě s dalšíma hovnama kerý mě nezajímaj, né dopyče!
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: prosim te venuj alespon trosku casu samostudiu ... pochop par veci
    1 - tebe zajima spinani aby jsi nemel treba posunutou fazi a jeden nesepnul a druhy jeste nebyl sepnuty
    2 - jsou SSR i s triakem co maji zhaseci obvod takze se daji rozepnout i za plneho proudu
    3 - idealni stav je napojit pulvlny - tudiz pokud tam mas sfazovany menic je to jednoduche a idealni
    4 - pokud nemas sfazovane a das tam treba torojdni trafo tak bez ochran ti klidne vyhodi jistic - torojdni trafa se zakmitavaji ono i ostatnim zarizeni to nemusi delat moc dobre :-)
    5 - dokud nedas do kupy co tam mas muzes rikat co tam je vsechno nepotrebny atd ale ...

    Zapomen na hovna typu podle me to neni potreba - rekni si tohle je potreba :-) Pak se to dela mnohem lepe :-) .-P

    Takze sem hod co to je za victrona a udelej nakres ... do te doby se muzeme dohadovat zasirat forum kravinama ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: boze SSR ma v sobe ridici elektroniku chapes? Jinak by se sepnul kdekoliv v pulvlne pri spinacim signalu ... Proto se delaj ... Podle tebe toho bude zbytecnyho mnohem vic ... Podle lidi co s tim delaj a navrhujou to tak ne ... proste - umi se ten menic sfazovat se siti nebo ne?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    ABDULAH: Jo takhle. Tak to už chápu. Ale to je podle mě zbytečný. Když vypneš triak (přestaneš mu pouštět proud do gate), tak se nevypne sám až na konci proudový půlvlny?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: otocis tim spinani tech ssr zatim co jedno sepnes druhe se vypne a obracene
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    ABDULAH: Jo tohle. Tak to vůbec nevim, k čemu mi to je. :-(
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    ABDULAH: Tak to s tím tranzistorem a odporama zrovna nechápu. Ale ten průser s půlvlnama naopak jo.
    Hele já to nějak namaluju a ukážu. Ať je líp k pochopení o co mi jde.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    IKSIK: chapes ze kdyz budes mit spinani v nule jediny co staci je tam dat tranzistor a dva odpory na otoceni faze? Pruser je v tom, ze kdyz neni vystup fazove korektni tak treba poslat dve kladny pulvlny za sebou na toroidni trafo znamena ze jistic poleti ...
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    ABDULAH: Jo, je to rozdíl. Ale triak se vypne v nule tak nějak od přirození, ne? A potom dalším triakem, kterej by byl spínáním v nule vybavenej, bych to připnul na jinou fázi.
    Nějaký schema časem vyplodim a zeptám se teda znova, no. Jestli to pomůže...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam