• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    CUKI
    CUKI --- ---
    ABDULAH: krom počátku po resetování, to ukazuje velmi přesně. Měřeno podle ujetých nádrží. To není Škodovka :-)
    Ono tam moc žádný velký rozjíždění není. Řadím jedna tři pět a na pětku jezdím vesměs jak na automat. Ve městě je to trochu jiné...
    Nicméně na malém úseku (okruh 88 kilometrů) v Sierra Nevadě kde nejsou moc serpentiny, jsem se se dostal na 5,8l Téměř od moře několikrát do dvou kilometrů a zpátky. Trvám na tom, že pokud nejezdíš jak kokot a nešlapeš furt na brzdu, tak je to hodně podobný jako kdyby jsi jel po rovině.

    Jinak třeba nic proti koncernový 1,9ce musíš ale porovnávat dva jinak identické motory.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CUKI: mluvim o okamzite - ne prumeru za tisice kilometru :-) No a pri studenem motoru ci rozjizdeni atd ti to vic neukaze vid :-) Jinak si klidne litr pridej ... podle auta to ukazuje i o litr jinou hodnotu ...

    No Kdyz budu mit dvou litrovy clio tak mi to pojede na volnobeh na 50 za min nez s timhle malym moturkem :-D tomu se rika - zbytecny vykon :-DDD
    CUKI
    CUKI --- ---
    ABDULAH: To se ale bavíš o nějakých extrémech. Já do té doby dokud nepotřebuji brzdit (což se mi v Čechách stává málokdy) tak je to stejné. Nevím jak to dělám, ale dlouhodobá spotřeba je stále stejná 5.7l, klesne to jen dlouhou cestou po dálnici v Německu a stoupne právě v těch serpentinách. To se ale bavíme o vrcholcích Alp, Pyrenejí, Sierra Nevady,...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CUKI: to prave nemuzes ... protoze z kopce te tahne gravitace takze kdyz nechaz zarazeny kvalt tak jedes za nula prd ... takze po rovine si to jedu za 5l cca ... do kopce za 13l cca a z kopce za 0,5l cca ... tudiz jizda do kopce a pak z kopce me prijde draz nez kdyby tam byl tunel ... cim vetsi naklon tim ze vice projevuje gravitace - vetsi zatez a spotreba ...
    CUKI
    CUKI --- ---
    ABDULAH: Netuším co počítáš. Já píšu že pokud pojedu 5km do kopce a 5km z kopce je to podobné jako když jedu 10km po rovině. Ne, že to co vydám na cestu do kopce dostanu zase z kopce!!! Je to stejné jako u benzínů.
    Rekuperace má smysl jen u hodně kopcovitého terénu. Ostatně se stačí podívat na tramvaje v Praze. Jen málokterá linka jezdí s rekuperací, protože to nemá moc smysl.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CUKI: jinak osobne bych bral 120KW clio :-D kdo ma predjizdet minutu :-(((

    Nevim kdo ti dal minus za dotace ale vetsinu bych jich taky zrusil ... slouzi to stejne z vetsiny jen k tomu aby si nekdo vic nahrabal a zaplatilo mu to co nejvetsi mnozstvi lidi ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CUKI: aha a odpor vzduchu a treni gum atd ... no jo ja vim xchaoz tady chtel taky dobijet baterie z brzdeni a pak nejak zjistil ze ty energie moc neni ... zkus to propocitat :-P
    CUKI
    CUKI --- ---
    ABDULAH: Ať si každej jezdí čím chce, 150kW i víc. Kdyby měl můj případný elektromobil 30kW celkem by mi to stačilo. U menší dodávky řekněme 50kW.
    Ale ono to není směrodatné nejvíc mi vadí u benzínu a nafty zrychlení ne maximální rychlost. Takže elektromobil s papírově stejným výkonem na tom bude v tomto ohledu lépe.
    A pokud jezdíš do kopce, tak tě čeká taky cesta z kopce, pokud nejezdíš v extrémních serpentinách, tak se to plus mínus vyrovná.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CUKI: tohle se mi do brasnicky na kolo vejde a mam klid ... https://www.ebay.com/itm/152327190864?var=451544296588
    CUKI
    CUKI --- ---
    ABDULAH: mě to k smíchu nepřijde, naopak. Všechny dotace bych zakázal protože nemají smysl a víc poškozují než kdyby nebyly
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: bezpečnost je skvělá věc a jsem za to rád, ale místo toho abych jezdil místo v autě v tanku z dvojnásobnou spotřebou a s malým přehledem kolem vozu, tak raději jsem pro to snížení rychlosti. To je ale věc kterou dělají řidiči pro ostatní řidiče. Ale ta vesta? Nejde o tu vestu jako takovou, vždy jsem používal reflexní prvky, když se pohybuji v noci po silnici, ale ta povinnost je první krok k tomu aby se pouze jezdilo rychleji. A zvířatům to nepomůže vůbec.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CUKI: jen posledni dotaz - myslis si ze auto musi mit motor co ma treba 150kW jen proto ze to je frajerina nebo proto ze ho potrebuje? Myslis si ze treni pneumatik se zlepsi kdyz snizim hmotnost? Nebo se stejnejma pneumatikama nevyletim v prvni zatacce? :-D
    Myslis si ze tech par kWh co tam pisou ze to spotrebuje - plati jako vsude? Vem si jen cestu k Lence - cela je do kopce :-D A posledni kilometr do poradnyho kopce :-D A pochybuju ze jestli u treba meho clia budu potrebovat v prumeru na dojeti tolik a tolik eneergie ze u elektro mobilu to bude nejak podstatne mene ... naopak to v zime bude podstatne vice :-D

    mensi hmotnost uzsi pneumatiky - vetsi treni a vetsi spotreba - mensi treni - letis do pangejtu ... :-D

    DOcela se smeju kdyz vidim ty cisla :-D kurva mit takovou spotrebu energie jezdim tak za 2 litry benzinu :-D http://www.hybrid.cz/cena-elektromobilu-na-ceskem-trhu-kompletni-prehled

    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CUKI: za zkurvenejch komousu melo kazde kolo odrazky na slapkach ... melo odrazky na zadku a i sedlech a nepamatuju si ze by bylo tolik nehod jako dneska kde koupis cokoliv z ciny bez odrazek jen s cervenou paskou ci prouzkem ...

    Vcera jsem malem sejmul nekou picu protoze v zatacce pul metr v silnici v cernejch hadrech s kapucou - kurva co to jako je? Kdyby si takovejdle zmrd koupil vestu za 25Kc a vzal si ji na sebe tak pohoda ... Kdyby proti me neco jelo tak ani v tech 40 co tam jezdim bych nemel moc sanci ... leda si to vzit z toho srazu do prvniho stromu ... :-D

    Picusove zavodnici - cernej dres a to zejich tady trenuje ... jednoho jsem minulej tejden malem sejmul ... jede si to 40 z kopce a najednou je metr od kraje nevidis ho nema na kole nic - za sera fakt pohoda ... A nedej boze tak za ty skoro tmy - ty kreteni na kolech co se plazej po kraji silnice na kruhaci a pak to strihne pred tebe ... dneska jsem koukal jak jednoho debila rano jeste byla tma chlap sejmul ... no nic mu extra nebylo ale policajti atd ...

    Pruser je ze technologie uz jsou ... auto muze vazit pulku atd - ale ma to problem - nova technologie i kdyz lacina na vyrobu ma drahou prodej :-D Proste je smutne ze lidi jako ty o necem mluvej ale pritom to sami v klidu podporuji svym chovanim ...

    Ze by se klubal druhy xchaoz?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    LINKOS: ale jiste muzem to vsechno zrusit jako zbytecnou buzeraci a zacit doufat,ze lidi se ukazni a zabijeni na silnici prejde samo od sebe
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: povinna reflexni vesta a ty ruzny reflexni prvky jsou skvela vec. Stejne jako povinne sviceni, snizeni rychlosti na 50 v obci,detske sedacky,deformacni zony, povinost mit ridicak,nejezdit ozraly a zmasteny...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: to je takovy dost extremni pripad,kdyby si byl priptaven a mel kanystr,mohl si vypadnout za 10minut a vojaci by tam prisli az za 8 hodin co bys vypadl...

    Jinak to tady xchaos taky tlacil,ze auta maji vazit mnojem min a bezpecnost zcela ignoroval...

    Tak ja taky prihodim jeden extremni,sic realny pripad. Zimni jizda elektromobilem na matterhorn, baterka to neutahla pac dosjezd neni pocitan na takovy vystup. Auto preslo do nouzoveho rezimu,tudis prestalo topit atd. Takze nakonec bylo potreba to vzdat... Cestou dolu se baterky trochu dobyli,takze auto zavalo znovu i topit.

    Solary jsou dobry napad na auto dokud nepocitas cenu a nizkou vyuzitelnost
    CUKI
    CUKI --- ---
    ABDULAH: Ne tuhle sáhodlouhou diskusi nečtu, protože je vesměs o ničem. Jen jsem reagoval na ten fakt kdy ti dojde palivo. Stalo se mi to když jsem jel fotit okupační vojska do Doňěcku. Auto zastavilo na dost nevhodném místě, protože jsem předtím hodně objížděl mimo cesty. Nevíš co bych za to dal abych se pohnul o píď dál. Stačila by mi tak hodina na slunci abych se přemístil do bezpečnějších míst. Takhle jsem čekal 6h než přijelo auto co mi pomohlo. 2h po tom co jsem odjeli tam už byli vojáci.
    Nebo kolikrát se mi stalo na cestách že mi došla baterka v místě kde jsem neměl úplně co dělat a auto se dalo velmi špatně roztlačit...

    Informace jsem bral z článku přestavby jednoho auta na elektromobil. Měl 260Ah baterii, a 26Ah článek má 8Kg. Auto ujede po necelém roce provozu nějakých 150 Kg. Jednoduché počty.

    Jinak s tebou vesměs souhlasím. Ano je k tomu velmi dlouhá a trnitá cesta. A technologie se musí ještě hodně vyvinout, aby oslovil větší skupinu lidí. Ale obecně si myslím se by mnohem více prospělo, kdyby se trochu uzpůsobilo myšlení, čím vlastně elektromobil může být už teď jedinečný a to je podle mě jednoduché lehké vozidlo. Podle mě není cesta dělat co nejbezpečnější auta. Ono už není takový rozdíl když do sebe nabourají 2 lehká auta a když do sebe nabourají dva dneska tak moderní tanky.

    Stejně tak je to se vším. Misto toho abychom jezdili ohleduplněji, tak vymýšlíme nesmysly v podobě povinných reflexních vest pro chodce. Pokud sejmu autem na silnici chodce bez reflexní vesty, je to vždy jen a jen moje chyba. Kdy budou mít reflexní vesty povinně i zvířata? Vše je pouze o myšlení.
    Mám toyotu yaris, takže bych řekl že vlastním hodně malé a lehké a hlavně do posledního šroubku promyšlené auto. Když jsem dělal přestavbu na mini camper, tak jsem z hrůzou zjistil kolik váží třeba zadní sedačky. A teď srovnej s tím co se dělá třeba jen pro asijský trh. Třeba takový minivan s mnohem větším prostorem asi dlouhý 320cm a úložná plocha je přes 2m, uveze 600Kg nákladu přitom váží skoro to samé!!!

    Je to jen o myšlení. Nic víc nic míň.
    Ty potřebuješ jet 200Km v kuse tak pro tebe první elektromobily jistě nebudou žádné terno. Ale jsou lidé co jezdí do práce autem max 20km a přitom automobil stoji celý den na slunci. To by ty panely dokázali nabít za jakéhokoliv počasí, akumulátor by stačil s přehledem na 2-3kWh. Ale je to jen pro malé procento trhu. Nicméně si myslím, že je to pro vývoj mnohem důležitější, než dělat kopie hyberluxusních ropáků, ala Tesla.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam