• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Kde jsou grafy když je člověk chce vidět? :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    PISTA1: samo ze lepsi nez vetrnik ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    PISTA1: zkus to kolik ti to da - pokud to nenatacis primo proti vetru a nemas pomerne velke lopatky ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: ne, dal bych se dohromady s nějakejma jachtařema, ochotnejma experimentovat s tím, že pomocnej lodní motor by nahradili elektrickým.

    Myšlenka, že by pozemní tým musel čekat na námořní a vice versa se mi ale líbí :-) min. jedna půlka výpravy by vždy měla dovolenou :-)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    XCHAOS: Tak na vítr by jsi ani nemusel mít spešl větrník, stačilo by pár lehoučkech plastovejvejch lopatek. Který by jsi nacvak do výpletu kola s motorem a to jen pak na stojanu nadzved, aby se mohlo volně otáčet.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: chtelo by to tu solarni trikolku ... s uchycenim vepredu a vzadu ... pak bys mohl mirne naklanet panel podle slunce a pritom si drzet trosku podporu i kdyby byl sikmo po vetru do nejakych 30 stupnu te to ze silnice nesmete a kazdej Newton sily je dobrej ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: no mzslim si ze zvednutej solar tu konstrukci strechy moc nezmeni a kdyz si vezmu jak ti pomuze vitr do zad - kazda plocha je dobra ...

    Stavis solarni lod?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: někde v kazašský stepi nebo na solným jezeře možná :-)

    Moje vize je, že příští Sun Trip bude kolem světa, budou týmy kolo + plavidlo a jak na moři, tak na souši budou povolený všechny obnovitelný zdroje, který si dopravní prostředek dokáže vést s sebou, tedy hlavně slunce a vítr (ale spíš než plachetní kolo si představuju nějakýl skládací větrník, který by třeba během zastávek roztáčel rekuperačně brzdící, tedy typicky poháněné kolo)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: striska co se chova jako deska - drak ... a z kopce by jsi mel brzdici klapky :-DDD
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: by jsi opravdu mohl proste postavit lehke kridlo ktere by lezelo a nebo by jsi ho postavil ... ale vyuziti pro solarni zavod si nedoevu takhle predstavit ... to uz by bylo lepsi ty panely dat na cep z jedne strany a v pripade vetru je zvednout a pouzit je jako draka ... To by bylo mnohem konstrukcne jednodussi a o to lehci ...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ABDULAH: ano,rozdil tam je,plachetnice ma totiz i prakticke vyuziti
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Bych rád kdyby sem REDGUY mohl zas dávat grafy, ideálně i za poslední den...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: jeste turbinu kdyz budes u reky ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: upravit jednotku na vyssi napeti - predpokladam ze bude 2x drazsi atd ... bude i duvod proc to nejde atd ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    narozdil od toho co plodi chaoss ma tohle alespon smysl ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LINKOS: myslim si ze je rozdil mezi plachetnici a silnici ... http://www.draci.net/blokart.p11.html
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ANDY_WARHOL: koukam,ze se nam tu rodinka neprilis uzitecnych vynalezu typu solarni silnice rozrostla o solarni plachetnici na kolech
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    KEJML: No me to je jasny :-) Jen jsem chtel vedet jestli to chape i on :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANDY_WARHOL: nemyslím, že by to na silnici bylo zvlášť bezpečné...

    Když už, tal bych přes noc vystrčil větrník, když kempuju někde kde fouká :-) elektricky je to stejné zapojení, jako ta rekuperace - obvod na to na kole už mám...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Včera mě málem dohonil Coural!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam