• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: tech 5 metru je tam naschval ... na 2,5metru to vychazi skoro 10x mensi pruhyb ... coz uz je pekny ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: uz vis odkud maji kamaradi co nemaji skoly a vubec tomu nerozumi vycucany ty hodnoty? :-D
    Takhle se da rozpocitat cely ram ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: jeste jeden profil ... a pak uz nemam cas na tvoje vymysly :-D

    jeste jekl 180*50*4 - https://www.alupa.cz/hlinik/hlinikove-jekly-ctvercoveobdelnikove/kat-HG00000101.html - v obou osach ...










    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: heled matlo ... co zkusit misto prihradoveho ramu atd zkusit udelat tohle?

    Vezmu trubku jako krutnej prvek a kolem toho dva pevny profily jako pevny nosny prvek - cili ram tatry ...
    Fotogalerie | Tatra-nakladaky. | Automix.cz
    https://automix.cars.cz/galerie/tatra-nakladaky.html?mm=7795802&photo=37&back=3234801287-8483-115

    koukni na obrazky ... vim ze to bude tezky - takhle si to alespon zbezne spocitam - trubka 150*5
    Hliníkové trubky
    https://www.alupa.cz/hlinik/hlinikove-trubky/kat-IG00000101.html

    vypocet pro jekl - ctverec ... 120*120*5
    Hliníkové jekly - čtvercové,obdelníkové
    https://www.alupa.cz/hlinik/hlinikove-jekly-ctvercoveobdelnikove/kat-HG00000101.html

    CYBERHIPPY: kde to ma kridla a solarni panely??? :-D







    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: s timhle se jiste do 120 kilo vejdes lip ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Jinak v poušti Gobi plánuju obalit radši rám kolem baterky reflexní alu fólií, aby mi nechytla, v těch vedrech je to dost o strach, naštěstí večer si beru tak max. 3A...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: můj plán zatím je 2x100 Wp z i4 na délku a 4x60 Wp z i4 na šířku, to vše lepené epoxidem na karbonových profilech (modelářských), rozdělené na 2 sekce: vepředu "kapota", jako má Raf, ale výš nad zemí, vzadu "stříška" nad hlavou, mezitím "průzor" pro pilota, aby dobře viděl na semafory.

    Během testů to zapojím do série přes Victron step-down MPPT, na závod to asi zapojím přes 8A setp-up nabíječku Genasun (Sun Trip pravidla jsou tak trochu marketing pro pár výrobců)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://www.instagram.com/p/BmETqGTn7LJ/?utm_source=ig_twitter_share&igshid=lx28ybhv0csw
    Otàzka je, jestli nezkusit něco takovýhohle... Od stejný firmy, která vyrobla tandemovou tříkolku Coural...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: nj, GaAs je toxický svinstvo...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: já zatím jedu na gumách, co mají za sebou Sun Trip 2015 :)

    V zadním kole jsem na začátku cesty měnil 3 dráty, tak jsem trochu překládal zavazadla
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: hele problém je jen střecha :) ale BTW tady ve stepi stín fakt chceš..
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CYBERHIPPY: tak sem teda spis cekal arachne labs, ale kazdy visionar typu elon musk musi mit v holdingu haldu firem. ja kdyz sem byl dite, tak sem si taky vymejslel fiktivni nazvy firem...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CYBERHIPPY: to arachne aerospace je olol nebo fakt?
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: já opravdu nevím, jakou formu žádosti bys považoval za slušnou. - to je tvuj problem, ne muj 8))

    Ale jestli ti ze statistik vypadl den, kdy jsem ujel 219 km me se libi, jak hrozne touzis mit zaznam dne, kde jsi ujel o dvacet kilometru min, nez co jsi puvodne planoval jako _prumernou_ denni vzdalenost 8))
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: kde se to řadě účastníků těžce rozpadlo - jo, ja vim, stejne jako jsi byl "jeden z mala" co kazdej den neco ujel 8))

    Raf je holt polobůh - akorat ze nejsi druhej za Rafem, ale kolik, dvacatej? A kolik z tech pred tebou jede na kolech, ktery jsou v podstate mirne modifikovany komercni produkty? A presto to nadnavaji tobe, na tvym custom-build specialu?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: já opravdu nevím, jakou formu žádosti bys považoval za slušnou. Zrovna ty. Ale jestli ti ze statistik vypadl den, kdy jsem ujel 219 km, tak k čertu s nimi, počkám si na (daleko víc vypovídající) analýzu vrácených databoxů..
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: tak na závody se většinou hlásíš s tím, že se snažíš vyhrát. Mám kolo, který si při 33 km/h vezme cca 250-300W a panely, který v horkým vzduchu v srpnu dávaj 160W (2/3 nominálního výkonu). Povolený mám skoro dvojnásobek toho, co vezu. Kolo se mi nerozpadlo a ještě jsem přes step vezl 12 litrů vody (spotřeboval jsem max. polovinu a to navíc hlavně při kempování - největší vzdálenost mezi motoresty je tak 100 km, v několika málo případech)

    Tohle prostě musí jít řešit. Posunul jsem se už z 17-21 km/h na 28-33, teď je nutný tuning na 33-38...

    Minimálně jsem projel místa, kde se to řadě účastníků těžce rozpadlo. Raf je holt polobůh, ten se do problémů dostat nemůže. Ani se s nikým moc nebavil na chatu a tak... akorát ke konci sdílel zkušenosti z Číny, to jo...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Ale počkej 2020... podvozek mám super, zbývá poladit detaily solární stříșky. - /facepalm. Clovek by skoro cekal, ze se poucis. Ze ti proste dojde, ze pristup "nekolik let dopredu machruju, jak uzasne vyhraju ten pristi zavod" je idiotskej, nafoukanej a pokud nevyhrajes, nebo dokonce epicky prohrajes, i dost ponizujici. Ale ne. Nafoukanej idiot se musi zase chvastat. Takze se dejiny opakuji znovu a znovu...



    zbývá poladit detaily solární stříșky - a btw, jestli si myslis, ze duvod, proc jedes vic nez dvakrat pomalejc nez vitezove je ze nemas "poladene detaily solarni strisky", tak te v 2020 ceka fakt velky prekvapeni 8)))
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: mě tvoje data hodně zajímají (a pořadatele taky) no tak v tom pripade byste o ne mozna meli nejak slusne pozadat? Misto tanecku typu "me ty data zajimaji" a "francouzi pozaduji vysvetlivky"? Ze to nezvladas ty plne chapu, ale u orgu to trochu prekvapuje 8)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: mohl bys použít pravou Françoise, - no, mohl. Vypada skvele, usmiva se, ocividne si zavod uziva (vse v kontrastu s tebou 8) ), ale takhle mi to prijde vtipnejsi. A podle reakce soudim, ze jsem to trefil 8)

    No aby nevítězila, když jsem jí poradil řešení problému - HAHAHAHAHAHAHA. Takze to, ze te poráží, je . _tvoje_ zasluha? HAHAHAHA 8))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam