• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: boze polohovatelny sedlo mam o 10cm na kazdou dranu primo na sedle - i naklon ... a trubku si umi vytahnout kazdej ... naopak cim mene nastavitelnejch kravin - tim lepsi pevnost ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: třeba v tomhle případě by ti mohlo pomoc vyzkoušet si různé polohy sedadla na mém podvozku, kde je to polohovatelné.

    Vzpřímenější posed se taky používá, ale s trochu jiným typem sedačky. Viz Justin nebo Coural.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CYBERHIPPY: docela by me to zajimalo ... kdyby to jeste umelo spocitat hmotnost podle materialu bylo by to super :-)))

    Rad bych aby se to veslo do 60Kg kompletne hihi
    baterky do ramu
    lichobeznikove zadni napravy
    predni naprava odpruzena jako v aute - zadna posrana vidlice
    strecha odpruzena a na ni solary - zkusil bych ty nejlepsi co jsou na trhu
    A za sedackou prostor na veci ...

    Maximalne 10 der do nozneho profilu po cele delce ... a halt se profily nechaji dlejt nebo treba najdu neco co se prodava a to pouzit ... zadnej svar - vse sroubove spoje ... Hlavne jen prichycene objimky na stredovej profil ... KOla klasika 2" nejaky velky - i kdyz to je paradox na jiny teren se budou hodit mensi ...

    A ano abych nezapomnel rekuperacni brzdeni stylem dvojspojky ... cili motor bude mit volnobezku - po zmacknuti brzdy - zadni se pripoji spojka na motor a ten bude rekuperacne brzdit - jaksi bude menit podle zmacknuti cca do dvou tretin silu brzdeni ... pokud zmacknu vic - zacnou se uzavirat brzdy mechanicke ... Cili pokud nebude motor stacit - pomuzu mu :-)))

    predni brzdy necham bez rekuperace - natvrdo ...

    Par takovejch bezvyznamnejch picovin nepotrebnych ... no a jeste bych chtel zkusit dozadu dat napinaci plachtu - co bych mohl zepredu pripadne jednoduse roztahnout aby te to v pripade vetru dozad vice tlacilo :-)))) :-DDD
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: tady dost trolluješ, protože sám víš, že pokud jde o vše kolem elektrokol a fotovoltaiky, tak se vzdělávám už 5 let a část informací mám i od tebe.

    Spíš jde o to, že nechci podle tebe dělat úplně všechno, např. trvám na rekuperačním brždění, a potom dále některé tvoje teorie trochu ověřuju z nezávislých zdrojů.

    Bohužel spousta lidí kolem mě razí přístup "buď to uděláš podle mě, nebo je to špatně".
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CYBERHIPPY: tak uvidime az dodelam vsechny ty veci ... treba hodim ram kola :-DDD
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CYBERHIPPY: jak snadno se v tom pracuje? Nemam cas na uceni ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    CYBERHIPPY: jj jen kdyby mel zajem neco pro sebe doma udelat :-D
    proto potrebuju vyhrat :-))) uz mam i nakresy naprav atd ... staci jen nechat vyrobit ... kdyz bude peniz - bude kolo a je mi jedno jestli bude stat 200 000. Zkusim to udelat tak jak chaoss tvrdi ze to nejde :-D

    XCHAOS: tady mas odkaz na ty hnusny vypocty - https://e-konstrukter.cz/technicke-vypocty
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: tech 5 metru je tam naschval ... na 2,5metru to vychazi skoro 10x mensi pruhyb ... coz uz je pekny ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: uz vis odkud maji kamaradi co nemaji skoly a vubec tomu nerozumi vycucany ty hodnoty? :-D
    Takhle se da rozpocitat cely ram ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: jeste jeden profil ... a pak uz nemam cas na tvoje vymysly :-D

    jeste jekl 180*50*4 - https://www.alupa.cz/hlinik/hlinikove-jekly-ctvercoveobdelnikove/kat-HG00000101.html - v obou osach ...










    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: heled matlo ... co zkusit misto prihradoveho ramu atd zkusit udelat tohle?

    Vezmu trubku jako krutnej prvek a kolem toho dva pevny profily jako pevny nosny prvek - cili ram tatry ...
    Fotogalerie | Tatra-nakladaky. | Automix.cz
    https://automix.cars.cz/galerie/tatra-nakladaky.html?mm=7795802&photo=37&back=3234801287-8483-115

    koukni na obrazky ... vim ze to bude tezky - takhle si to alespon zbezne spocitam - trubka 150*5
    Hliníkové trubky
    https://www.alupa.cz/hlinik/hlinikove-trubky/kat-IG00000101.html

    vypocet pro jekl - ctverec ... 120*120*5
    Hliníkové jekly - čtvercové,obdelníkové
    https://www.alupa.cz/hlinik/hlinikove-jekly-ctvercoveobdelnikove/kat-HG00000101.html

    CYBERHIPPY: kde to ma kridla a solarni panely??? :-D







    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: s timhle se jiste do 120 kilo vejdes lip ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Jinak v poušti Gobi plánuju obalit radši rám kolem baterky reflexní alu fólií, aby mi nechytla, v těch vedrech je to dost o strach, naštěstí večer si beru tak max. 3A...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: můj plán zatím je 2x100 Wp z i4 na délku a 4x60 Wp z i4 na šířku, to vše lepené epoxidem na karbonových profilech (modelářských), rozdělené na 2 sekce: vepředu "kapota", jako má Raf, ale výš nad zemí, vzadu "stříška" nad hlavou, mezitím "průzor" pro pilota, aby dobře viděl na semafory.

    Během testů to zapojím do série přes Victron step-down MPPT, na závod to asi zapojím přes 8A setp-up nabíječku Genasun (Sun Trip pravidla jsou tak trochu marketing pro pár výrobců)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://www.instagram.com/p/BmETqGTn7LJ/?utm_source=ig_twitter_share&igshid=lx28ybhv0csw
    Otàzka je, jestli nezkusit něco takovýhohle... Od stejný firmy, která vyrobla tandemovou tříkolku Coural...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: nj, GaAs je toxický svinstvo...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: já zatím jedu na gumách, co mají za sebou Sun Trip 2015 :)

    V zadním kole jsem na začátku cesty měnil 3 dráty, tak jsem trochu překládal zavazadla
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: hele problém je jen střecha :) ale BTW tady ve stepi stín fakt chceš..
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CYBERHIPPY: tak sem teda spis cekal arachne labs, ale kazdy visionar typu elon musk musi mit v holdingu haldu firem. ja kdyz sem byl dite, tak sem si taky vymejslel fiktivni nazvy firem...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CYBERHIPPY: to arachne aerospace je olol nebo fakt?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam