• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Heeej, XChaosi, jak to to s tema solarnima lodema? Na co si "vzpomene" ten, kdo te sleduje dyl? Rozved to, prosim 8))
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Solární okřídlený člun. Kdo mě sleduje dýl, tak si možná vzpomene, že. - tak si mozna vzpomene, ze co? Prosim, dokonci tu vetu. A nezapomen, ze vsechno, co jsi psal, se da trivialne dohledat, takze na kazdou tvoji lez se prijde. Kdybys treba hypoteticky chtel predstirat, ze tohle je presne to, co jsi hlasal nebo tak neco 8)) Jo, a taky doporucuju se podrobneji na tuhle solarni lod podivat a zamyslet se nad prakticnosti 8)))

    Takze? Na co presne si vzpomene ten, kdo te sleduje?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: hm tomu rikam vyhra ... clun za kolik? pul mega? pro jednoho sulina ... jiste to zvladne za kazdeho pocasi i na otevrenem mori ...

    Hm to bude radost si tohle koupit ... Jiste se to hned rozsiri i na vetsi lode ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://www.vaielettrico.it/le-barche-solari-volano-sui-foil-35-km-h-consumando-come-un-bollitore/
    Solární okřídlený člun. Kdo mě sleduje dýl, tak si možná vzpomene, že...

    Zatím 35 km/h
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    LINKOS: takova hezky vypecena dovolena)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    REDGUY: aby ho nediskvalifikovali, takovej doping...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    AIM_FREEMAN: parkovat v africe na slunci,jo tak tomu rikam prima varena dovolena...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HRAFNAIN: no to už spíš :)
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    "Ó Gron-c-nychové, XCHAOS pije světlo Zářícího jako mládě mléko své matky! ..." ;D

    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    AIM_FREEMAN: na cestovani po naky australii/nekde kde sou dlouhy roviny, slunce a hovno provoz bys sebou s takovou tezkou stodolou musel tahnout 15m prives s aspon 5kw naklopenejma panelama, pak si dokazu predstavit nejake kontinualni cestovani rychlosti bicyklu
    k tomu ale nepotrebujes mit ze vsech stran oblepene vozidlo, tam se pak ztraci pointa toho, ze se nic nemusi. rozkladat, vozit navic
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    HERR_FLICK: do afriki dobri
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    AIM_FREEMAN: No vidis co jsem ti psal do posty mas tady :-) jedinej xchaoss by mohl mit jiny nazor :-D
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    AIM_FREEMAN: jj asi tak
    leda s nabijenim, jinak ani. prd

    spotreba tyhle tezky neaerodynamicky stodoly v nejmin narocnym provozu mimo mesto se bude pohybovat pres 30kwh/100km

    to po dva nejvyzivnejsi mesice v lete budes s danou array nabijet nekolik dni, abys sebou cukl mezi okresnima mestama

    na cestovani to teda fakt neni ani nahodou

    pokud cestujes jen v lete nemas na takovy picoviny cas a pokus cestujes celorocne, tak po 80% roku, kdy ti dany panely daj max 3kwh za den taky ne, to uz by to bylo rychlejsi tlacit

    a od podzimu do jara daj tuty panely sotva na provoz spotrebicu v nastavbe
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    HERR_FLICK: chtelo by to to aspoň rozkládací křídla na panty:) ale nevím jak by to navýšilo hmotnost..
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    HERR_FLICK: tzn. Nabít před cestou, v rámci dojezdu vybrat další místo a tam třeba tři dny stát. Nebo možná jen den, psal mi kolega zdejší nějaké údaje do pošty, tak je budem moct probrat.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    videl sem predelanej podobnym zpusobem wv transporter na solarni pohon a jezdil s tim v australii, kde mu to stacilo pri slunych dnech na max 80 km, ale to je opravdu ma pomaly pojizdeni kochacim zpusobem. v australii ale sviti slunce hodne, v nekterych oblastech vubec neprsi. v evrope si to moc nedovedu predstavit. mizna ty amorfy by trochu pomohly, ale muselo by to byt zapojeny tak aby nevadilo castecny zastineni a hodne vychytanej regulator.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    AIM_FREEMAN: tolik panelu uz ti utahne domacnost po vic jak 300dni v roce
    na cestovani pomoci sily panelu ale uplne zapomen, to je utopie
    navic nevim proc v tom radsi neni lithiovka misto niklovy baterky
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    HERR_FLICK: já jsem uvažoval o modelu využití traveller/happy camper ;)
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    AIM_FREEMAN: moc toho nenabijou, protoze i kdyz to sou amorfy, tak drtiva vetsina jich je natocena vzdy spatne, navic se obavam, ze kazda stena nebude mit svuj samostatnej mppt

    typuju rady jednotek kWh v lete za den, tzn. s tim. dojedes s touhle stodolou max k nejblizsi benzince v mestske zastavbe (=pro jizdu totalne k hovnu)

    u baterie musis znat napeti nebo rovnou Wh, tenhle udaj o nicem nevypovida
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Budu rád když se na to mrknes.
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    ABDULAH: mám k dispozici jen ten článek z odkazu na který reaguji, možná to tam někde je nebo se dá najít.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    AIM_FREEMAN: napeti?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam