• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: no ale dal se uz asi nedostane ... vlivem kastle treni o asfalt ... a ma to i na hladkem asfaltu atd???

    u benzinu se to bere za vsech okolnosti u elektra si elektropedofilove uz nehledaji jak to bude vypadat na starem asfaltu a novem a hladkem betonu atd ... to je proste take ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: ale tesla vyrobila model 3, který má o 30% nižší spotřebu než eSko
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: no ja to pochopil, jen by me zajimal zdroj pro tech 1.5 - 3kWh. Pak jeste aby to melo stejnej dojezd.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: na to je málo dat, zjisti :-) ale trvám na tom že 95% dobíjení poběží doma
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: zatimco u nafty se slo z 30ti litru na skoro 3 ... u benzinu z 50 na 6 ...
    CUKI
    CUKI --- ---
    DZODZO: Já jsem za posledních 17 lez žádnej velkej převrat u akumulátorů taky nenašel. možná menší než u běžnejch motorů...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: tak a tedka tu pohadku o spicce? ne o nejakem krasnem derivaci uhlazenem prumeru? :-D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: jenze spotreba tesly neni dana baterkama ale earodynamikou a pneumatikama atd ... takze tam sice nacpes 5x vetsi baterku ale spotreba energie na km se nemusi vubec zmenit ... tudiz ani ve vysledku spotreba energie na dobijeni ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    CUKI: to je tvoja anekdota, já mám jinou zkušenost :-) (míň aut, míň stojanů, možná jezdím po špatných dálnicích)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: ten dojezd je pri stavajucich technologiach, za 17 rokov tu budu uplne ine cisla, z naftovych motorov uz viac nevydupes, ale baterkace sa este maju kam zlepsovat
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: můžeme si udělat nic nevypovídající matematické cvičení
    obecně se udává průměr 50km/denně (v ČR to bude míň, ale tak ať).
    Průměrná spotřeba elektroauta 15kWh/100km, čili denně 7,5kWh
    Aut v Česku 5,6M
    5,6M * 7,5kWh = 42GWh ~ 24 hodin = 1,75GW = Dukovany :-) (rok 2060 :D )
    CUKI
    CUKI --- ---
    JIMIQ: Jak si přišel na těch 6? Byl jsi někdy na dálnici u pumpy? Schválně jsem to jednou z takovým jako ty počítal. 16 stojanů za 30 minut tam natankovalo plnou asi přes 100aut!!! Pokud z nějakých 3 minut změníš tankování na 15min (a ono to bude víc) Tak fronta u takové benzínky bude až k dalšímu nájezdu :-) a nebo Tam budeš muset mít min 50x 350kW Takže na každou benzínku natáhneš přívod o rezervovaném příkonu 20MW???
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: kiamos s naftakem euro 6a - najede v prumeru na 60litru - 1600km :-D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: u -20 stupnov je odhadovany pokles na 50% kapacity https://batteryuniversity.com/learn/article/discharging_at_high_and_low_temperatures

    ABDULAH: tesla momentalne ujede zhruba polovinu tej vzdialenosti, ja so svojim starym autom ujedem tak 800km
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: kolik ujede tesla na 100KW a kolik ujedes ty? Ja bych na 64 litru nadrz najel se svym prumerem cca 1000km ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SHINIGAMI: na vyrobu 1 litra benzinu sa spotrebuje 1,5-3 kWh elektriny, nech je to toho 1,5 kWh, v tom pripade moj fosilak co ma 64l nadrz spotrebuje 96 kWh elektriny, t.j. plna nadrz 1 benzinoveho auta je ekvivalentom nabitia tesly model s so 100kWh baterkou, takto som to myslel

    ked ubudne jedno fosilne auto, tak ho moze bez velkeho navysenia stavajucej kapacity elektrarni nahradit elektromobil
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: tankuju jednou za mesic ... nevim kolikrat bych musel dobijet za ten mesic auto ...

    pocitej ze jedu v mrazu 10 stupnu 150km ... takze mi auto na cca stejnou spotrebu i topi atd ... no a ted to same u elektromobilu ...

    jindy jezdim s materiealem treba jen kilometr ... atd ... takze asi tak ... moje jizda je silena ale v praci je to znat - se v aute clovek ohrejva a motor ukazuje 0,5l/h ... coz je pekne ... nevim za jak dlouho by jsme vybili baterku ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: nevím, ty máš statistiku kolik aut v Česku naráz tankuje?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    stejene to bude mit thoriovej reaktor a pobezi to na paru ...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: prosil bych zdroj pro ty uspory. Jinak je to porad min nez je v tom benzinu, takze to tezko srovna.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: a pro cr jich bude kolik???
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam