• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    ABDULAH: Za ty studie se někdo má dodnes dobře.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HALEXE: jj to me dostava cena elektriny nula prd a vse okolo dela 5kc ... :-D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    pokud se mi povede prodloucit tu jaderku o treba dalsich 30 let bez vetsiho rizika - kolikrat jeste klesne ta uhlikova stopa o ktere mluvi???
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Tak si spočítej, kolik MŽP vybralo peněz za povolenky a kolik se jich uráčilo rozdat mezi užitečné idioty. A kde jsou peníze z pravidelného příspěvku na OZE, o který jsem okraden vždy, když platím fakturu za EE ?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    kdyby greannazzy radeji daly prachy na neco rozumneho co tu energetiku posune dal ...

    tohle mi pripomina nas stat kdyz nam pod rukama proteklo 100mega za studie na erozy a jine potrebne veci a ve vysledku se neudelalo nic ... pole dal chatraji ... voda dale odteka a povodne dale zaplavuji :-D

    tak k cemu ty studie jsou kdyz to pak nikdo neresi ...
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    DZODZO: A to se ještě hovnaři z ERÚ rozhodli, že budu od roku 2019 platit víc za energie. A co můžu udělat ? Nic, vůbec nic ! Potřebuji nějakou logicky vystavěnou argumentaci, která by mi pomohla rozvrátit můj neodbytný pocit, že jsem čistá oběť ekoteroristů.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: heled ale zapominas ze most slouzi vsem co po nem jezdi - solar s dotaci vydelava - setri jen tobe ...

    http://www.chytraenergie.info/index.php/chytra-energie-novinky/atom/282-plex vs https://cz.energyhub.eu/.../pro-energy/23933-regeneracni-zihani-jadernych-reaktoru-prodluzuje-provoz

    https://www.parlamentnilisty.cz/...echnologii-pro-prodlouzeni-provozu-reaktoru-velkeho-vykonu-561235 doporucuji procist ...

    Odhaduje se, že náklady (tzv. LCOE) na prodloužení provozu stávajících bloků mohou klesnout až na 29 dolarů za MWh, což se dostává pod cenu vybudování nové uhelné elektrárny.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: tohle jsou jiné dotace - zelená úsporám je z emisních povolenek. To co říkáš ty skončí v roce 2032
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    XCHAOS: A až budou v zemi nové díry kvůli těžbě lithia ty budou v pořádku ?
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    HALEXE: adlsi vec je, ze mu priplacime za to, ze budem dal platit predrazenou EKO elektrinu:/
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    XCHAOS: A souvislost ?
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    DZODZO: Stavební spoření si můžeš pořídit taky, dálnici platím taky, ale dotaci na solár nedostanu, protože mám smůlu, protože panelák.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HALEXE: a zbouranej Most je co? Díra v zemi je zadara?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DZODZO: a budeš odhrabovat? :-)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    HALEXE: no a? ja som zasa prispel milionom rodin na statnu podporu zo stavebneho sporenia a nevadi mi to, stale je to lepsie ako ked posielam svoju dan z prijmu vagabundom vo vlade, ktori nie su ani schopni opravit cestu do brna :)
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    DZODZO: A na takovou srandu jsem ti přispěl i já svými penězi. Za sebe říkám, že se mi to nelíbí. Doufám, že na to přikupování dalších panelů už žádnou dotaci nedostaneš.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    2,7 t.j. nejakych 25-30W na 1kW instalovaneho vykonu t.j. zimna ucinnost pod snehom 2-3% :D
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    DZODZO: Tohle produkuje instalovaných 2,3 kW ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: já jen financoval vývoj jedné party, co je nebavily Ronji, a šli cestou infra laserů, což je shodou okolností blízké tomu, co chtěli fidonetisti dělat v 90kách - IRnet. Takže vidíš, že s nápady to není přímočaré. U Fidonetu mi vadila absurdní pravidla zakazující "komerci". Ale internetové připojení bylo drahé, tak jsem samozřejmě přemýšlet jak si ho zlevnit tím, že ho nasdílím sousedům.... ani jsem neměl síťařské knowhow, pro někoho kdo vyrůstal na PC to byla těžká esoterika...

    no a takhle to je u mě se vším: stěží mám nějaké převratné nápady, ale dej mi nějaký nápad a já ho překopu a dám do jiného kontextu...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: jj laserovy pojitka byly super par jsem jich postavil :-))) ledky i lasery ... dokonce jsme navrhovali budice laseru pro vyssi prenosove frekvence atd ... to byly doby ...

    neberu to ze reknu ted ze neco jde a za 30 let s novejma technologiema to nekdo udelal ... ber to tak ze musis pouzivat to co je ted ...

    Taky verim ze bude VARP a jine pohony - casem ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam