• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    HALEXE: takže abychom se k tomu vrátili - sice si mu na to přispěl ale nepřímo v ceně produktů vytvářených pomocí emisí (ať už jde o elektřinu nebo cokoliv jiného) a producent toho zboží/služby to zaplatil v emisních povolenkách
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HALEXE: a zbouranej Most je co? Díra v zemi je zadara?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    HALEXE: no a? ja som zasa prispel milionom rodin na statnu podporu zo stavebneho sporenia a nevadi mi to, stale je to lepsie ako ked posielam svoju dan z prijmu vagabundom vo vlade, ktori nie su ani schopni opravit cestu do brna :)
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    DZODZO: A na takovou srandu jsem ti přispěl i já svými penězi. Za sebe říkám, že se mi to nelíbí. Doufám, že na to přikupování dalších panelů už žádnou dotaci nedostaneš.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    2,7 t.j. nejakych 25-30W na 1kW instalovaneho vykonu t.j. zimna ucinnost pod snehom 2-3% :D
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    DZODZO: Tohle produkuje instalovaných 2,3 kW ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: já jen financoval vývoj jedné party, co je nebavily Ronji, a šli cestou infra laserů, což je shodou okolností blízké tomu, co chtěli fidonetisti dělat v 90kách - IRnet. Takže vidíš, že s nápady to není přímočaré. U Fidonetu mi vadila absurdní pravidla zakazující "komerci". Ale internetové připojení bylo drahé, tak jsem samozřejmě přemýšlet jak si ho zlevnit tím, že ho nasdílím sousedům.... ani jsem neměl síťařské knowhow, pro někoho kdo vyrůstal na PC to byla těžká esoterika...

    no a takhle to je u mě se vším: stěží mám nějaké převratné nápady, ale dej mi nějaký nápad a já ho překopu a dám do jiného kontextu...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: jj laserovy pojitka byly super par jsem jich postavil :-))) ledky i lasery ... dokonce jsme navrhovali budice laseru pro vyssi prenosove frekvence atd ... to byly doby ...

    neberu to ze reknu ted ze neco jde a za 30 let s novejma technologiema to nekdo udelal ... ber to tak ze musis pouzivat to co je ted ...

    Taky verim ze bude VARP a jine pohony - casem ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: Tesla? SpaceX? :-) pravda, tyhle nápady jsem měl v době, kdy jsi nebyl na světě :-) a hlavně chvbně předpokládáš že "moje nápady" jsou fakt "moje". nápady existují tak nějak "v oběhu", věci o kterých mluvím pochopitelně velmi často nemám z vlastní hlavy.

    např. vyřešit žalostný stav telco infrastruktury v ČR na sklonku 90. let jsem chtěl řešit pomocí sousedských sítí, z čehož se nakonec stal masový fenomén. přitom některé prvky které se do infrastruktury zapojily, nebyly fakt z mé hlavy, ale naopak sem věděl, že se o nich mluvilo dávno předtím (laserová pojítka).

    to, že existují nějaké specificky "chaosovy" nápady, je spíš tvoje iluze. zajímám se o svět kolem sebe,vždy jsem sledoval spousty zdrojů. naprostá většina mých nápadů ani nejsou v žádném směru "moje" - jsou to věci, které jsem někde zaslechl, přijdou mi uvěřitelné, propaguju je... a stejně tak ten, kdo je realizuje, je pochopitelně nemá ode mě.

    nějak prokázat, že nějaký nápad jsem měl dřív, než někdo jiný, je téměř nemožné a ani mi o to nejde. abychom zůstali u energetiky: asi by se našli lidi, co by doložili, že v 90. letech jsem v debatách o energetice na síti Fidonet chtěl akumulovat energii z OZE zvedáním obřích závaží. Dnes si s tím zcela vážně hrají ve Švýcarsku. Přitom paradoxně: je to jeden z nápadů, které jsem si nechal rozmluvit skoro totálně. Později v 200X éře na NYXu jsem si vyslechl, že akumulace v bateriích typu Tesla powerwall je samozřejmě nesmysl...

    takže jak to myslíš: chceš třeba seznam věcí, o kterých mě někdo přesvědčil, že nejdou a někdo jiný je později realizoval? to jsou totiž moje největší prohry :-) ale dovedlo mi to všechno aspoň k hledání mezer v argumentaci těch kdo říkají, že něco nejde :-)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    inak jak tu bol kedysi ten dotaz ze co s panelmi v zime pod snehom, chova sa to takto:



    t.j. este prikupim dalsich 81 panelov a budem mat aj v zime nejakych 700W produkciu, akurat v lete ich poprykryvam plachtami az nezborim DS :D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JIMIQ: pre toto som si ja priplatil, eon to vsetko vypapieroval za mna, iba mi poslali papiere ze tuto a tuto to podpiste a ggwp
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Češi touží po ekologickém bydlení, štve je ale papírování  – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/finance/490017-cesi-touzi-po-ekologickem-bydleni-stve-je-ale-papirovani.html
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: chci videt ty tvoje napady co nekdo zrealizoval ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: já teď nevím, na co narážíš.. ty odkazy, co sem dávám, dávám právě proto, že by mi zajímaly názory jiných lidí na toto. rozhodně to "nepředstavuju světu".
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Solar PV generation grows 29%: Slowing, but still on pace to dominate – pv magazine USA
    https://pv-magazine-usa.com/2018/11/30/solar-pv-electricity-generation-grows-29/

    Ten barak na fotce bych chtel :D ale zase nemam pasivni solarni zisky, tak nevim :D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: tak sem neco hod :-)))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: tohle mělo jít do mého klubu, hmm :-) překlik...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: muzes poslat jeden dukaz ze opravdu plne funguje neco co jsi predstavil svetu? v normalnim nasazeni ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Těžká váha: Boeing postavil multikoptéru, co unese čtvrt tuny | 100+1 zahraniční zajímavost
    https://www.stoplusjednicka.cz/tezka-vaha-boeing-postavil-multikopteru-co-unese-ctvrt-tuny
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: co bych dělal s nobelovkou... ostatně, většinu mých nápadů za ta léta v pohodě realizoval někdo jiný, kdo neztrácel čas vedením flamewars s internetovými trolly a nebyl líný to doopravdy realizovat. v jistém smyslu si stačí počkat: vše, co může být vymyšleno, nakonec někdo vymyslí.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: az vyresis jakoukoliv svoji predstavu s minimalnima narokama na energii atd budes mit v klidu nobelovku ... a verim tomu ze za kazdou tu cast co vidis ve svem visionarskem koutku mozku bez znalosti alespon zakladu problemu ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    XCHAOS: meles hovna :-D to se neda jinak slusne nazvat - promin ... uz chcio videt robota jak bude konkurovat narazu vetru o rychlosti 5x vetsi nez je prumer toho co prave fouka ... LOL

    vyres to a dostanes tolik nobelovek ze se z toho podelas ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABDULAH: holt se nebude lítat každý den, resp. bude to řídit počítač. schopnost dostat se někam kdykoliv a nemuset čekat na dobré počasí se stane luxusem, současně ale větší množství volného času by mohlo vést k tomu, že si lidi budou moci dovolit víc čekat na to dobré počasí.

    (protože jak chceš konkurovat umělé inteligenci a robotům, že jo... už v roce 2020, natož v roce 2050...)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam