• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Pošetilí ? Ale přesně tak to je !
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    HALEXE: já neříkám že je to málo, jen vyvracím ABDULAHovi nesmysly
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: no ja myslim za celou dobu toho co jsme se o tom bavili ... neluxuju kazdy den ... 2x tydne za par minut hotovo ... maly byt ... takze to ve vysledku ten malej robo vyjde zravejc?
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: A tobě to připadá málo ? Mně ne ! Nechci to platit !
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    HALEXE: tak se posnaž. Dzodzo si kvůli tomu aby mohl čerpat dotaci vzal úvěr a postavil barák. To můžeš taky, nebo ti to někdo zakazuje?

    No pokud by se cena povolenky do ceny EE nepromítala, tak ji platí producent EE ze svého zisku a to mi připadá pošetilé
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: mam DO1- dobre az budu mit po ruce neco cim to vyfotim hodim to sem ...
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Co to mluvíš ? On dostal peníze z povolenek a já je chci taky ! A když je nedostanu, tak je to stejný, jako když tu srandu platím. A od kdy se útrata výrobce EE za povolenky promítá do ceny produktu ?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: psal jsem to tady, teď si to nepamatuju, ale bylo to míň než 100Wh (0,1kWh) za 48 hodin stand-by + malý pokoj + velký pokoj
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: tak mi prosím ukaž screenshot. Celková cena kWh v tarifu D02 (nejběžnější) je něco přes 4 kč, z toho něco přes 2 kč je silová elektřina a z toho zbytku necelých 50 haléřů je příspěvek na OZE
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    a co si myslite o tom prodlouzeni jaderek? podle me je to dobra cesta ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: jinak za tu dobu luxovani mi ukazuje merak - 0,35Kwh ... kolik spotreboval ten malej robo co mas doma?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    HALEXE: takže abychom se k tomu vrátili - sice si mu na to přispěl ale nepřímo v ceně produktů vytvářených pomocí emisí (ať už jde o elektřinu nebo cokoliv jiného) a producent toho zboží/služby to zaplatil v emisních povolenkách
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: no na papire mam neco jineho ale budis ... nemluvim o tom xe za oz jde 5kc ale ze ten zbytek dela vic nez elektrina
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: cena elektřiny není nula nula prd, ale cca polovina finální ceny. Zbytek je distribuce, kde část tvoří poplatek na OZE, celkem asi 10% maloobchodní ceny

    kde se do prdele furt berou tyhle nesmyslný mýty? už mě to nebaví po stopadesáté furt vyvracet
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    HALEXE: „Aktuálně jsme vyčíslili celkové investice do programu na 18,7 miliard korun, jde však o předpoklad. Rozpočet závisí na skutečných ročních výnosech z prodeje emisních povolenek, z nichž je program financován,“ uvádí Richard Brabec.
    Dotace z programu Nová zelená úsporám šetří náklady domácností na energie - NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM
    https://archiv.novazelenausporam.cz/...-zelena-usporam-setri-naklady-domacnosti-na-energie/index.htm
    příspěvek na oze, už jsem tady několikrát vysvětloval, je na alternativní produkci elektřiny krom FV také na malé vodní elektrárny, vítr, biomasu a bioplyn a pochází z let 2009-2010, v menší míře ostatní roky v rozsahu 2006-2012, takže 2032 končí (podpora byla vždy na 20 let) a není to to co využil na svůj solární systém DZODZO, tak bych to nemotal dohromady
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    ABDULAH: Za ty studie se někdo má dodnes dobře.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    HALEXE: jj to me dostava cena elektriny nula prd a vse okolo dela 5kc ... :-D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    pokud se mi povede prodloucit tu jaderku o treba dalsich 30 let bez vetsiho rizika - kolikrat jeste klesne ta uhlikova stopa o ktere mluvi???
    HALEXE
    HALEXE --- ---
    JIMIQ: Tak si spočítej, kolik MŽP vybralo peněz za povolenky a kolik se jich uráčilo rozdat mezi užitečné idioty. A kde jsou peníze z pravidelného příspěvku na OZE, o který jsem okraden vždy, když platím fakturu za EE ?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    kdyby greannazzy radeji daly prachy na neco rozumneho co tu energetiku posune dal ...

    tohle mi pripomina nas stat kdyz nam pod rukama proteklo 100mega za studie na erozy a jine potrebne veci a ve vysledku se neudelalo nic ... pole dal chatraji ... voda dale odteka a povodne dale zaplavuji :-D

    tak k cemu ty studie jsou kdyz to pak nikdo neresi ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam