• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: :))))) tak jo no;)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: jestli je to jako s prumernou mzdou tak to je v poradku. Nejsi zastancem intelu?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: zdrojema na co?
    Bud klimaticka zmena plati tak kak to tvrdi proponenti dotaci na ev a pak potrebujes vse. Nebo neplati a pak nepotrebujes nic. Neznam variantu kde klimaticka zmena plati na 80%


    ABDULAH: pro tebe jeste jednou - snad naposled - nikde a nikdy jsem netvrdil ze pro vsechny za vsech okolnosti je ev vyhodnejsi a ekologictejsi. V prumeru celosvetove to ale plati a stojim si za tim.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: takze pri mem jezdeni 10000 rocne a zaruce na proreziveni 6 let to auto vlastne shnije stejne a tudiz driv nez se emise srounaji s benzinem ...

    to je kauf jak noha ... super ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: takze pokud dily nestojej jako na to moje - v cem to bude ekologictejsi nez spalovak??? dily musis taky zapocitat ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: jasne kamos hiunday i20 predni naprava repas po 40000 ... a znamej z pce to samy 80000 bez problemu ... ale kamos jezdi po tom co jsem psal ...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: pochlubis se zdrojema? Jinac se mi libi, jak pro potreby debaty budem predpokladat, ze plati model, ktery cirou nahodou podporuje tohle jedine spravne reseni:).
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: krom motoru a baterie jsou ta auta přece ekvivalentní, ne? Nebo myslíš, že Hyundai dělá kastli, brzdy, dveře a sedačky pro EV jinak než pro spalovák?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: tak znova jo, 80% ti nepomůže, potřebuješ 100%. A letadla se aktuálně řešit nedají, prostě to řešení neexistuje, pracuje se na tom, ale dnes to není možné. Auta možné jsou. Náklaďáky jsou v závěsu. Autobusy se taky řeší a lodě už se taky transformují. Zároveň probíhá transformace energetiky, zateplování a přechod na topení TČ.
    Zbývá nám správa lesů a zemědělství, tam taky probíhají nějaké procesy (přesně to nesleduju).

    Takže co se neřeší?
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ABDULAH: hele vydelas, muzes tu po nocich objizdet se spalovacim autem, sbirat kolobezky a dobijet je, prej to hodi dva klacky denne...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: to nejde na tom nevydela ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: je smutny zenedokazes celou dobu pochopit ze mi je jedno co je tam za motor... ale jde mi o kvalitu celku ... furt mluviso zarucena motor a baterie ale to auto nedela ...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: tak znova jo, i kdyz se zbavis kazdyho motoru, usetris 20% (pokud teda tu elektrinu nevyrobis z uhli, ze:), kdyz se zbavis toho zbytku, usetris 80%, takze zcela logicky, hura na omezovani toho mensiho problemu! :)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ABDULAH: cyve odstehuj se do Prahy a kasli na nejaky silnicky na periferii, na ty sere bilej tesak, a vsechno bude slunickovy! Pujcis si tu elektro kolobezku, budes se moct ekologicky motat mezi chodcema a tak;).
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: tvuj taky - jsou nesmrtelne hihi
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: gratuluju
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: už jsem to tady dnes říkal jednou - EV není dnes pro každého. Můžeme spekulovat že za 20 let to tak bude. Nebo za 50. Nebo to nebude nikdy, prosadí se geniální vynález bývalého šéfa Porsche nebo kdo to byl a poklesne spotřeba spalováků o 80%.

    Já budu mít FV, budu mít EV a bude mi to plně vyhovovat
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: muj motor jede 20 let a pojede dalsich 20 kdyz neshnije kastle ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: no, aktuálně to ale vypadá že (pokud jsou ty modely správné, což pro tuto debatu předpokládejme že ano) z důvodu setrvačnosti, i když do roku 2050 nebudou žádné emise (t.j. ani z dopravy, ani z jednoho jediného nafťáku, který ujede 5000km ročně), tak teplota vyroste na neudržitelnou výši, zvýší se hladina moří, bude hladomor, atd.

    Takže ano, musíme se zbavit každého jednoho spalovacího motoru (pokud... viz výše)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: jinak s tim jisticem co mam to bude tak 20 hodin ...

    ano dodavas zdroje pekne ale nikde neni klasicka ceska silnice na jednicku ... problem nastava pri zarazeni druheho stupne ...

    nezbyva nez vyhrat a koupit a cekat kdy co upadne
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: ptal ses mě, dodal jsem ti tři různé zdroje, už fakt nevím co mám udělat :-) znáš stránku google.com? Umíš alespoň 200 anglických slov? tak hledej, šmudlo :o)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: za jakych podminek je servis 50 haku? myslis ze na zdejsich silnicich bude??? hihi porad tahas idealni cisla ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam