• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Za kolik dodavatelé vykupují elektřinu z fotovoltaiky? | Finance.cz
    https://www.finance.cz/477630-vykup-fotovoltaicke-elektriny/
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: dotace nebo komplet vykupni cena?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Aktualni dotace pro stresni fve jsou 1.125, hihi
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: tak jim dame vykup korunu pade a uvidime ... hihi
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    FVE odborare nemaji :D
    Odboráři z Temelína se s ČEZ na mzdách zatím nedomluvili, vyloučená není ani odstávka
    http://oenergetice.cz/...-temelina-se-s-cez-na-mzdach-zatim-nedomluvili-vyloucena-neni-ani-odstavka/
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Nevim jak to s cim souvisi ale intel vs amd je mi uprimne u prdele :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: jestli je to jako s prumernou mzdou tak to je v poradku. Nejsi zastancem intelu?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: zdrojema na co?
    Bud klimaticka zmena plati tak kak to tvrdi proponenti dotaci na ev a pak potrebujes vse. Nebo neplati a pak nepotrebujes nic. Neznam variantu kde klimaticka zmena plati na 80%


    ABDULAH: pro tebe jeste jednou - snad naposled - nikde a nikdy jsem netvrdil ze pro vsechny za vsech okolnosti je ev vyhodnejsi a ekologictejsi. V prumeru celosvetove to ale plati a stojim si za tim.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: takze pri mem jezdeni 10000 rocne a zaruce na proreziveni 6 let to auto vlastne shnije stejne a tudiz driv nez se emise srounaji s benzinem ...

    to je kauf jak noha ... super ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: takze pokud dily nestojej jako na to moje - v cem to bude ekologictejsi nez spalovak??? dily musis taky zapocitat ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: jasne kamos hiunday i20 predni naprava repas po 40000 ... a znamej z pce to samy 80000 bez problemu ... ale kamos jezdi po tom co jsem psal ...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: pochlubis se zdrojema? Jinac se mi libi, jak pro potreby debaty budem predpokladat, ze plati model, ktery cirou nahodou podporuje tohle jedine spravne reseni:).
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: krom motoru a baterie jsou ta auta přece ekvivalentní, ne? Nebo myslíš, že Hyundai dělá kastli, brzdy, dveře a sedačky pro EV jinak než pro spalovák?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: tak znova jo, 80% ti nepomůže, potřebuješ 100%. A letadla se aktuálně řešit nedají, prostě to řešení neexistuje, pracuje se na tom, ale dnes to není možné. Auta možné jsou. Náklaďáky jsou v závěsu. Autobusy se taky řeší a lodě už se taky transformují. Zároveň probíhá transformace energetiky, zateplování a přechod na topení TČ.
    Zbývá nám správa lesů a zemědělství, tam taky probíhají nějaké procesy (přesně to nesleduju).

    Takže co se neřeší?
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ABDULAH: hele vydelas, muzes tu po nocich objizdet se spalovacim autem, sbirat kolobezky a dobijet je, prej to hodi dva klacky denne...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: to nejde na tom nevydela ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: je smutny zenedokazes celou dobu pochopit ze mi je jedno co je tam za motor... ale jde mi o kvalitu celku ... furt mluviso zarucena motor a baterie ale to auto nedela ...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: tak znova jo, i kdyz se zbavis kazdyho motoru, usetris 20% (pokud teda tu elektrinu nevyrobis z uhli, ze:), kdyz se zbavis toho zbytku, usetris 80%, takze zcela logicky, hura na omezovani toho mensiho problemu! :)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ABDULAH: cyve odstehuj se do Prahy a kasli na nejaky silnicky na periferii, na ty sere bilej tesak, a vsechno bude slunickovy! Pujcis si tu elektro kolobezku, budes se moct ekologicky motat mezi chodcema a tak;).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam