• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: errr fotovoltaika nefunguje na bazi prijateho tepla, to by mi teraz v zime panely nevyrabali zhola nic, ale rozumiem co tym chces povedat

    ano na 1m3 dopadne zhruba 1kW ale panel ma ucinnost 20% takze vyrobi iba 200W, ale to je priama premena zo ziarenia na elektriku (a ucinnost panelov sa stale zlepsuje) ale ked si vezmes jadro alebo uhlie, tak to je energia, ktora sa predtym miliony rokov ukladala, ked sa zem este len formovala, na to malo tiez vliv slnko, na to vydolovanie spod zeme sme potrebovali nejake kWh energie (fosilnej), ktora pohanala nejake stroje (fosilne), ktore pracovali s nejakou ucinnostou, dalej nejake fosilne stroje s nejakou ucinnostou tuto surovinu previezli do elektrarne a tam sa s nejakou ucinnostou spalila a premenila na kineticku energiu ktora pohana generator... kazdy tento medziclanok znizuje celkovu ucinnost paliva a je navyse spinavy a tento cyklus sa musi neustale opakovat

    naproti tomu panel vyrobili stroje touto metodou raz a vlozena energia sa do 2-3 rokov splati, potom uz ma kladnu bilanciu a premiena na elektrinu priamo bez akychkolvek medziclankov kde sa elektrina premiena na teplo alebo pohyb a zasa naopak a pri tom vznikaju strasne energeticke straty :)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: ano, tohle presne ja strawman. Napadas neco co jsem nerekl. Mlatis slameneho panaka ktereho si si sam vymyslel


    ABDULAH: je draha, dlouho trva to postavit a nebude potreba
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: aha a tak stroj vyrobi to co mas naprogramovat - hm schvalne kolik stroju navrhne ty plosnaky do toho co pouzivas ... jen zapominas na ucinnost panelu ... ta je 20% takze z prijateho tepla - energie zareni vyuzijes 20% a z toho 90% prejde do site ...

    JIMIQ: reknu klukum ze skodovky ze maji vypadnou z projekce a tahnout delat neco cemu rozumi ... :-D A vsichni ty mechanici co upravuji auta posiluji kastle atd ... jj nikdo tomu nerozumi jako ty :-D strawman :-D

    vim ze vys vsechno nejlepe ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    pracu rukami nechajme tam kde patri, t.j. v 19. a 20. storoci, v 21. storoci sa venujme kreativnejsim cinnostiam a rutinne nudne cinnosti prenechajme strojom, ak niekto chce vyventilovat hlavu, tak to moze robit jak ja, okopavat plevel na zahradke :D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: z panelu do zasuvky, ze ked vyrobim 1kW tak z toho dostanem do zasuvky 900W
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: je tech bodu moc a polovina tvejch pripominek jsou nesmysly jako obvykle. Do toho obcas ad-hominem, strawman a podobne. Diskutovat s tebou je pro mne utrpeni, ale bohuzel casto nemam nic lepsiho na praci :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: a pak ze skola utuzuje charakter :-D sem hovno s papirem tak jsem vic nez hovno bez papiru :-D Jj deda mel pravdu :-(((
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: dekuju, ja mam praci dobrou a dobre placenou. Nestudoval jsem na vysoke abych pak drel rukama ;-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: nebo jakou myslis ucinnost? panelu? nebo ceho? baterii? nebo menice?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: :-D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: vim jedno - nevym co to ma ve tvem podani byt ... mam ucnak elektro a budu servisovat robotickou linku :-D Ja vim se svym nevzdelanim bych mel maximalne tahat draty nekde po barakach chapu ... ono jako ten papir o skole neni vsechno - ale to programator nepochopi ...

    Stejne jako nechapes tady ty ruzne problemy - skoda ze jsi mi neodpovedel na otazku u tech bodu ... jiste tomu rozumis a vysvetlis mi to ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: vsak ja je tam nezenu. Budou mit na vyber ruzne moznosti jedna z nich je ta revitalizace. Kdo bude chtit, bude tam dleat, kdo ne, nebude
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: heled zkus to - delal jsem to rok :-) super prace :-D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: to nevym ale nehnal bych je do dolu - to zmrdi komunismem ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: 97,5% to je co? termojaderna reakce s primym prevodem na elektrinu?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: a co bude teda delat tech 100k delniku ktery se neumi rekvalifikovat?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: hazel by jsi lopatou :-) pekne pomahal uvazovat odvazovat bremena ... brodil se po kotniky v bahne a videl by jsi jaka je ta krasna prace rukama u revitalizaci atd ... :-D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: a nie je to plytvanie? alebo sa ta zbytkova tepelna energia vyuziva aj na ohrev vody napr.? lebo moj invertor ma taketo parametry:

    Max. účinnost 97,5 %
    EURO účinnost Více než 97,0
    Účinnost přizpůsobení MPPT regulátoru 99,9%

    aj ked si odmyslim, ze cinania radi prehanaju a nejake straty na vedeni, tak tych 90% to minimalne bude, je to iba zmena z DC na AC
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: no mela by si to vyzkouset :-D Tedka jdu na udrzbu a pekne si to projdu od opravy a cisteni hajzlu az po opravy roboticke linky a jeji ovladani atd ... na tom nevidim nic spatneho ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: zajima me co bych teda psal pracoval-li bych venku v mrazu a bahne
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: to je ale prece irelevantni. Rikam - mas-li lepsi reseni, tak ho napis. Kdyz se tim tak zaklinas tak si jiste venku pracoval a tak vis, ze existuje nejake lepsi reseni prace pro 100k lidi. Napis ho
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: ano a VVER ma diky dvema vymenikum mensi ucinnost nez Primej parni reaktor - ale vyssi bezpecnost a mensi riziko uniku radioaktivity ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam