• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: promiň, myslel jsem emise. Já tomu nerozumím :-) (to nemyslím ironicky, prostě mě to nezajímá, neřeším to)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: nepletes si stk a emise? emisema projdu dokud budu vstriky a krouzky ok ...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    A jsou tu dost dlouho na nasbírání dost dat
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Já bych podotkl, že hybridy (které mají oba pohony) jsou na údržbu méně náročné než ekvivalentně silné klasiky (protože motor prostě dostává míň zabrat a elektrika se v zásadě nesere)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MRAKY: co se netyce motoru a paliva tak cca ano - zbytek je na provedeni lozisek na motoru atd ...

    zalezi na stylu jizdy a kvalite silnic ...

    pokud to bude jako jimiq tvrdi tak stejne komponenty stejna udrzba ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Servisní náklady elektromobilů: srovnání Nissan Leaf a Hyundai Ioniq | Hybrid.cz
    http://www.hybrid.cz/servisni-naklady-elektromobilu-srovnani-nissan-leaf-hyundai-ioniq
    Náklady na servisní prohlídku Nissan Leaf:

    Hodinová sazba: 841 Kč
    Čas prohlídky: po 1.roce 0,8 nh (normohodin)
    Cena prohlídky bez výměn kapalin a geometrie: asi 1000 Kč
    Výměna brzdové kapaliny: 960 Kč
    Seřízení geometrie: 1034 Kč
    Výměna chladící kapaliny: 1500 Kč

    Prohlídky za 10 let (30 kWh): 2x prohlídka 2000 Kč + 2x brzdovka 1920 Kč + 2x seřízení geometrie 2068 Kč + 1x výměna chladící kapaliny 1500 Kč
    celkem 7500kč
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    ABDULAH: ne ze bych se chtel zapojovat do tak vysoce odborne debaty, ale tohle me zaujalo. Ty opravdu tvrdis, ze ev, kde neni milion a pul soucastek oproti klasickemu autu a benzin, ze bude mit stejnou miru udrzby ? Tohle je v soucasne dobe jen teoreticka diskuze - ev se zatim masivne(a dlouhodobe ) nepouziva, nejsou data...

    ano/ne ? ja si odpoved s dovolenim ulozim.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    tak jsme se zase nic nedozvěděli. Já fakt nerozumím frázi "dopadne jako klasika". Ano, ty věci co jsou tam stejné se budou stejně i kazit/opravovat/vyměňovat. Ale taky v EV hromada věcí co se často kazí/opravují vůbec NENÍ!
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    lol
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: co to znamená dopadnout jako klasika? V EV nemáš olej, převodovku, alternátor, karburátor nebo co se tam teďka cpe. Žádné palivové filtry (jo, tvoje Euro 2 taky nemá, ale za pár let s tím neprojdeš STK)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: ani ne - jen nechces priznat ze by ev mohly dopadnout jako klasika ... jak ze to pises? strawman?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: no tak to samé bude elektrická C5, akorát ušetří i ten olej a na palivu
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: nejlepsi offroad je firemni auto ...

    kamosova c5 za 110000 najetych km a 6 let je jeho udrzba nula nemenil vubec nic navic nez garancky a pak olej ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    no, myslím že jsme tady opravu slušně OT :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: kde? jdu tam lol a pujdemetam vsichni aby cena klesla ... atd ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: a tvoje auto je prostě výjimka, kterých je v Česku možná 100k z těch 5,7M. Třeba naše firma si pořizuje auta na operák vždy na rok, protože se nemusej opravovat.Pak si to koupí nějaký chudák, vydrží mu to 10 let a pak se na to taky vysere
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: poradis mi jak vymenit bgcko bez horkyho vzduchu a dalsiho vybaveni ? videl jsem navod s horkovzduskou ale ani jednou se nam to nepovedlo ani reball bez matrice a flaxu s doma delanejma kulickama - treba ten navod jeste najdes ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: no můj vůz na opravách už sežral 30k, na naftě dalších 30k... za tři roky
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: dobrej řemeslník si vydělá mnohem víc než já
    a třeba moje žena je učitelka a taky si nějakou dobu vydělávala víc než já. Musela se otáčet, ale šlo to. Takže neremcej
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: delal jsem kovarinu pul roku na brigade - a ano staci videonavod a par obrazku ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: a je navod jak to udelat bez kovarny naradi a predchozi alespon male praxe s kovanim???
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam