• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Chytré bytové domy mají společnou fotovoltaiku, baterie, nabíječku elektromobilů a nižší účty za elektřinu - TZB-info
    https://oze.tzb-info.cz/...ou-fotovoltaiku-baterie-nabijecku-elektromobilu-a-nizsi-ucty-za-elektrinu
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MRAKY: tak jsme ted rozebrali nejakej motor BMW ma to v sobe 6 der ze tim prostrcim ruku az po rameno :-D naleto 650000 GO - nejakej problem s mazanim ... kdyz jsem videl klikovku a saly jak jsou lehonce poskrabany uz je to problem - klobouk dolu pred starou technikou ... motor z roku 94 ...

    Myslim si ze pokud z takovych materielu jako jsou loziska atd v tomhle motoru udelaji ten elektromotor a jeho nasledne pripojeni - osy loziska atd - bude to opravdu mene poruchove ...
    nevim kolik desitek sroubu a jinych hejblatek se z toho dostalo ven ... delali jsme to ve trech ...
    Fakt klobouk dolu kyz vidis ty pruzinky na ventilech atd ... jako blazinec ...

    PS: nechtel bych videt motor z meho clia :-DDD

    Kazdopadne bych doplnil svoji odpoved ... pokud bude benzin/nafta udelan kvalitne bez hromady kurvitek a bude mit dobrou udrzbu - ne jako muj motor nez jsem to koupil - tak je to fakt nesmrtelny - jezdil s tim teda clovek co dela v servise na motorarne ...

    Jako menit vstriky jen proto ze nekdo nevymeni filtr za 100Kc ... resit krouzky a buh vi co to s tim motorem jeste udelalo ( ma od te doby nakraply zvuk :-D ) atd protoze tam da nekdo - kamoka filtr na sani ktery se rozerve ... a resit prehrivajici se ventilator protoze nikdo nikdy nevymenil kabinak ... a buh vi jak se menil olej - protoze z vika jsem skrabal carbon atd ... tak si myslim ze s dobrym zachazenim a pravidelnou udrzbou se i ten benzin/nafta dost zlevni na provozu ...

    Sice nebudu menit benzinovy filtr kady rok - 10000km ... nebudu menit filtr sani kazdy rok - podle tlakovych zkousek je porad ok ... a natoz kabinak tak je to lepsi udrzba nez kdyz vyndas z auta veci z roku vyroby nebo posledni prohlidky (14 let) ...

    ono pretocenej rozvodak na 14 let atd tomu taky neudela dobre ... atd atd atd ...

    Takze ano - pokud se EV udela kvalitne - kazde kolo bude mit svuj motor a napravy atd se dobre spocitaji na ty rychle rozjezdy atd ... bude EV mene poruchove a mit mensi udrzbu co se motorove casti tyce ...

    Nevim jak bude EV odolne vuci kunam - 26 kdyz jsem chtel nastartovat jsem zjistil ze mi nechali vanocni darecek - hovno na motoru a uhryzany dva kabely a nakousanej svazek ... Nevim jak by se EV tvarilo na takovy utok ...

    Pokud to dopadne jako renault clio - kde na nasich silnicich i s dily od lemfeberu mas:
    40-50kkm vymenu cepu na predni naprave - repas
    silentbloky na motoru se meni - 10let max (ne ze je vymenim protoze mi skripe vlnovec a lita radicka a jsou tam od vyroby)
    rozvodak po 6ti letech / 60000km
    atd ...

    tak si vem ze s timhle i to EV bude mit servis - jen nevim jestli me repas naprav prijde na 3000Kc s tim ze tam zustanou jen plechy - i loziska jsou nova ...

    Dale jde o to jak budou delany brzdy - pokud klasicky - i zde je potreba menit brzdovku a delat udrzbu atd ... kor manzety aby se nevydiraly tesneni u posilovacu atd ...

    Proste pokud odpadnou tyhle prvky - bude EV dobry vuz ... pokud ne bude to stejne na hovno ...

    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: zapoj se do politickyho procesy, dobra kravina:)

    JIMIQ: to by muselo byt co prerusovat:).
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Muzeme se ted prosim bavit o novinkach v solarni technice bez techhle nesnyslnych preruseni, ktere kazdeho akorat otravuji?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: fajn, zapoj se do politickyho procesu, nebo jak pisu niz napis na vyssi mista. Ale tady to nema smysl a nezmenis to psanim na nyx
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: neco obecne prospesneho? To ze bohatej bude mit jeste vic a chudej to zatahne je sice hrozne moderni, ale moc ne to nebere.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Naois svym evroposlancum, predsedovi evrokomise... at se zrusi povolenky nebo at se nemusi vynosy pouzivat na snizovani emisi
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: no a co teda ma stat s tema penezma delat? Ty chces v klubu o solarni technice resit politiku evropske unie?
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: proc by to nemel citit? Ja platim na povolenky a nekdo se na tom nazere a jeste me zdrazi elektrinu? Diky, nechci... Kdyz se to tak vyplati, at si to zaplati. Pokud se to nevyplati, at se to nedela, dokud se to nevyplati.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Ale jestli je potreba platit externality nebo ne je do jineho klubu. Tady to berme jako nemenny fakt
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Resp ze by nikdo nemel citit ze jsou dotace na fv nespravedlive. Na druhou stranu ty povolenky srovnavaj ruzne technologie placenim externalit. Imho jsou povolenky nutne a spravedlive. Dokonce by mely byt casem drazsi
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: ja nerikam ze to neva ake ze s tim neda nic moc delat tak je dobre ty povolenky takhle pouzit. Co jinyho s nima ma vlada delat?
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: Argumentujes tim, ze to neva, protoze povolenky a ne nase dane. Akorat ze ty povolenky jsou jen skryty zvyseny ceny, coz vyjde nastejno jak ty dane.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: a nic nenadelas. Tak to proste je a rozhoduje o tom nekdo koho ani nevolis. Ja za to nemuzu.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: ja rikal kde rostou povolenky? Jen jsem napsal jak to realne je. S tema povolenkama nic neudelas. Vyzaduje to unie a taktez vyzaduje aby se pouzili na snizeni emisi. Jedna z cest jsou solarni panely. Pouziva se ten vynos i na zatepleni a vymenu uhelnych kotlu za plynove
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: protahujou se proto, ze politika a eko-lobby. Ale to je holt vyssi level, kde nejde o nejaka pozitiva ale o prachy. Pardon, o PRACHY.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: rikal jsem ze mi jaderky nevadi, ale nevypada to ze by je nekdo chtel stavet, protahujou a prodrazujou se
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: nejde o to jestli mel nebo nemel vejsku, jde o to, jestli ma sajna o tom, jak zijou ti, kterym vladne. U profi politiku to nehrozi. Od mamanku, ktery do 25 plati rodice a pak vylezou z vejsky s tim, ze "nestudoval sem abych delal rukama" taky ne.
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: myslis ten tarif, kterym ostatni chudaci dotujou solarniky a kde vetsinu plati za prenos energie a vujde asi tak 5 vic nez silova energie?

    JIMIQ: a prachy na emisni povolenky rostou na stromech? Neplati je nahodou vyrobci vseho mozneho? A nepromitnou je do cen? A nezaplatime to pak vsichni v cenach zbozi? Hmm... No hlavne ze to nejsou dotace, ale povolenky, ze jo:)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Jinak by mne zajimalo ktery posledni cesky premier nemel vejsku, co pamatuju tak meli vsichni. Mozna Gottwald (premier 1946-1948)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam