• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ABDULAH: jasne ze mame, my nejsme nejakej zavostalej vychod;)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SHINIGAMI: cervenec je ve fv minule stoleti
    China may raise 2020 solar target to more than 200 GW – pv magazine International
    https://www.pv-magazine.com/2018/11/05/china-may-raise-2020-solar-target-to-over-200-gw/
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: a mi na to mame? :-D

    Změna přístupu k solární energetice je snahou o zastavení narůstajících státních výdajů na finanční dotace, které v loňském roce dosáhly 100 mld. jüanů (přes 330 mld. Kč). Čína přestává být schopna takové částky platit. Wood Mackenzie odhaduje, že v roce 2020 by tato částka mohla vyšplhat až k 250 mld. jüanů (téměř 850 mld. Kč).
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: berme ten lepsi pripad :-)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ABDULAH: to bude stacit, pokud za plnych baterek solarnici ozeli zisky a odpoji se do site, misto aby ji pretizili...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: staci baterky - ono se to stejne pri tech mensich - jen pripoji na stavajici nejakou kolem jdouci 35kv sit ...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    taktak, zapocitat baterky/vyrovnavaci elektrarny, prekuchani rozvodny site, atd...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    TUHO: jsou u toho solaru a vetru zapocitany i baterie? jen aby jsme porovnavali zdroje na stejne urovni - napriklad podle aspektu ze dodavaji po cely den ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: no zrouna u astralie bych cekal zelenejsi teda - hodne solaru atd ... a ne jednu z nejvyssich hodnot na svete ...
    TUHO
    TUHO --- ---
    The cost of solar power is decreasing so rapidly, it's now cheaper than coal, based on a new analysis.

    A recent report from Lazard shows how the costs of producing electricity from various sources are changing. Energy from utility-scale solar plants — plants that produce electricity that feeds into the grid — has seen the biggest price drop: an 86% decrease since 2009.

    The cost of producing one megawatt-hour of electricity — a standard way to measure electricity production — is now around $50 for solar power, according to Lazard's math. The cost of producing one megawatt-hour of electricity from coal, by comparison, is $102 — more than double the cost of solar.

    Renewable energy is getting cheaper and it's going to change everything | World Economic Forum
    https://www.weforum.org/...s-why-an-energy-revolution-is-coming-and-who-is-likely-to-come-out-on-top
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    Ale stejne je hezky, jak je ta Francie zelena, co?:) https://www.electricitymap.org/?page=map&solar=false&remote=true&wind=false
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MRAKY: dekuji panovi za pochopeni ...
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    ABDULAH: jasne
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MRAKY: taky se na to tesim :-) Snad ti moje vysvetleni stacilo k pochopeni me myslenky ...
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    ABDULAH: jen jsem chtel slyset nazor. Ne se zapojovat. Autum nerozumim. jsem osobne zvedav jak to dopadne az budou nejaky rozumny vzorek cisel ke srovnani.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MRAKY: nevim jestli zdejsi chytrolini alespon nekdy krome zvednute kapoty videli nekdy neco na aute jak je to uvntitr ... rozdil naprav atd ...

    Ale napada me problem se spinou u motoru v kolech - tesneni lozisek, namahani cepu pri rozjezdech atd ... preci jen to bude cele jine nez je to ted ... namahani privodnich vodicu a jejich provedeni kvuli pohybu kola at kolem osy - zataceni, tak i vlivem pohybu kola nahoru a dolu ... spina prodira izolaci atd ...

    Je tam spousta veci co je potreba vyresit aby to byl opravdu kvalitni bezudrzbovy vuz ...

    preci jen se muzeme shodnout ze pokud bude mit auto rozjezd 2s ns 60 s nebo 10s na 60 bude uplne jine namahani tech casti co to drzi ... a i to ze musi zapocitat ... pokud to nema tuhou napravu jako V3S :-D

    Nikde jsem nenasel rozbory a testy ohledne ruznych veci ... jak to auto funguje ve spine kdyz stoji celorocne na silnici atd ... a nidke jsem ani nejak nevidel presne nakresy a namahani atd ...

    Jen co si vzpomenu na patrola 60tku - kulove cepy se bezne vrtaly a davala se na ne maznicka - dokud jsi mazal byly nesmrtelne ... pozdejsi s plastovou lamelou uz staly pekne na hovno - navic co si pamatuju se menila cela naprava - "nelze" rozdelat vymenit vybrousit a sehnat treba vetsi tu kulovou cast atd ...

    Jak jsem psal - stara C5 rok 2004 neni tak shnila jako nova C5 2014 - u dveri uz puchyre spodek rezati a vnitrni casti - nemaji ani kolikrat pozink ... spodek ma jen slaby pozink a kataforezu - tam neni ani lak leckde ... na vrch nacpou plasty a konec ... a nejaka ta cerna sracka co jsem mel na cliu 5mm hehe ani ve spojich kastle - jen tak pretreno stetkou ... proste sila co ty automobilky delaji - a ted kdyz si to predstavim na tom EV ... tak si za 10 let nerekneme :-((( protoze budou kastle shnily na sracku ...

    Nevim jak vice priblizit sve obavy - ale clovek tvych znalosti to jiste pochopi ... ze mam jen strach z kvality provedeni a hlavne CENY DILU ... protoze pokud me stejne draze prijde vymenit za zivotnost auta dil 3x nebo 1x - nic se pro me nemeni ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Chytré bytové domy mají společnou fotovoltaiku, baterie, nabíječku elektromobilů a nižší účty za elektřinu - TZB-info
    https://oze.tzb-info.cz/...ou-fotovoltaiku-baterie-nabijecku-elektromobilu-a-nizsi-ucty-za-elektrinu
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MRAKY: tak jsme ted rozebrali nejakej motor BMW ma to v sobe 6 der ze tim prostrcim ruku az po rameno :-D naleto 650000 GO - nejakej problem s mazanim ... kdyz jsem videl klikovku a saly jak jsou lehonce poskrabany uz je to problem - klobouk dolu pred starou technikou ... motor z roku 94 ...

    Myslim si ze pokud z takovych materielu jako jsou loziska atd v tomhle motoru udelaji ten elektromotor a jeho nasledne pripojeni - osy loziska atd - bude to opravdu mene poruchove ...
    nevim kolik desitek sroubu a jinych hejblatek se z toho dostalo ven ... delali jsme to ve trech ...
    Fakt klobouk dolu kyz vidis ty pruzinky na ventilech atd ... jako blazinec ...

    PS: nechtel bych videt motor z meho clia :-DDD

    Kazdopadne bych doplnil svoji odpoved ... pokud bude benzin/nafta udelan kvalitne bez hromady kurvitek a bude mit dobrou udrzbu - ne jako muj motor nez jsem to koupil - tak je to fakt nesmrtelny - jezdil s tim teda clovek co dela v servise na motorarne ...

    Jako menit vstriky jen proto ze nekdo nevymeni filtr za 100Kc ... resit krouzky a buh vi co to s tim motorem jeste udelalo ( ma od te doby nakraply zvuk :-D ) atd protoze tam da nekdo - kamoka filtr na sani ktery se rozerve ... a resit prehrivajici se ventilator protoze nikdo nikdy nevymenil kabinak ... a buh vi jak se menil olej - protoze z vika jsem skrabal carbon atd ... tak si myslim ze s dobrym zachazenim a pravidelnou udrzbou se i ten benzin/nafta dost zlevni na provozu ...

    Sice nebudu menit benzinovy filtr kady rok - 10000km ... nebudu menit filtr sani kazdy rok - podle tlakovych zkousek je porad ok ... a natoz kabinak tak je to lepsi udrzba nez kdyz vyndas z auta veci z roku vyroby nebo posledni prohlidky (14 let) ...

    ono pretocenej rozvodak na 14 let atd tomu taky neudela dobre ... atd atd atd ...

    Takze ano - pokud se EV udela kvalitne - kazde kolo bude mit svuj motor a napravy atd se dobre spocitaji na ty rychle rozjezdy atd ... bude EV mene poruchove a mit mensi udrzbu co se motorove casti tyce ...

    Nevim jak bude EV odolne vuci kunam - 26 kdyz jsem chtel nastartovat jsem zjistil ze mi nechali vanocni darecek - hovno na motoru a uhryzany dva kabely a nakousanej svazek ... Nevim jak by se EV tvarilo na takovy utok ...

    Pokud to dopadne jako renault clio - kde na nasich silnicich i s dily od lemfeberu mas:
    40-50kkm vymenu cepu na predni naprave - repas
    silentbloky na motoru se meni - 10let max (ne ze je vymenim protoze mi skripe vlnovec a lita radicka a jsou tam od vyroby)
    rozvodak po 6ti letech / 60000km
    atd ...

    tak si vem ze s timhle i to EV bude mit servis - jen nevim jestli me repas naprav prijde na 3000Kc s tim ze tam zustanou jen plechy - i loziska jsou nova ...

    Dale jde o to jak budou delany brzdy - pokud klasicky - i zde je potreba menit brzdovku a delat udrzbu atd ... kor manzety aby se nevydiraly tesneni u posilovacu atd ...

    Proste pokud odpadnou tyhle prvky - bude EV dobry vuz ... pokud ne bude to stejne na hovno ...

    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: zapoj se do politickyho procesy, dobra kravina:)

    JIMIQ: to by muselo byt co prerusovat:).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam