• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    TUHO: a nekdo to zas v pici mit nebude:)
    TUHO
    TUHO --- ---
    ABDULAH: Ok, to je dobrej plan. Ale jaksi nerealistickej pro transformaci globalni ekonomiky v nasledujicich nekolika dekadach. Vzdycky bude nekdo, kdo bude mit v pici a kteryho nepresvedcis.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Jaderné elektrárny ohlídá firma blízká Vítu Bártovi, podle soudu riziková - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...ntura-zakazka-vit-barta-bezpecnost-nbu-spra.A190104_448679_jihlava-zpravy_mv
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    TUHO: presvedcme vsechny zname na uspory - ja to udelal a nikdo mi nenadava ... naopak resim spoustu ruznych veci - repasuji stare atd ... vzdy dojdeme k uspore - nekdy i 95 procent ...
    TUHO
    TUHO --- ---
    SHINIGAMI: No ja bych se o ni taky tak nebal, ale verim vedcum a ty se boji a boji se hodne.

    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: Vsak mna zvyhodnili za to ze usetrim 60% nakladov na elektrinu, tak to je v poradku ne?
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    TUHO: o Zemi bych se zas tak nebal;) Zatim se to ekosnazeni vyznacuje hlavne tim, ze je to slusnej penezovod, efekt nula nic. Coz mj srazi duveryhodnost jakychkoliv ekosnah.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    TUHO: proc nedat vetsi dan na zmetky a zlevnit kvalitu?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    TUHO: no zvyhodnit ty co setri misto toho aby ti co setri platili nejvice
    TUHO
    TUHO --- ---
    ABDULAH: souhlasim. napada te, jak toho dosahnout? protoze lidi to proste nedelaj
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    TUHO: zacit setrit vyjde levneji a usetri se mnohem vice
    TUHO
    TUHO --- ---
    SHINIGAMI: no takze radsi nechame zemi shoret, protoze to vyjde levnejs? :))
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: k nakupu EV te nikdo nenuti, kazdopadne stav je takovy, ze nekoupis, zaplatis tem co koupili.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: a nebo muzu makat kde delam ted a poslouchat od chytrejsich a vzdelanejsich jak 2mm PVC izolace ma stejnou napetovou odolnost jako 2mm vzduchu ve venkovnim rozvadeci IP44 s provozni teplotou -40 - 60 stupnu ... pri sirce pulsu i 20us a napetim vyssim nez 4KV a hromadu podobne usmevnych historek ... A nechavat si srat na hlavu ... Je to moje svoboda ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    QNEDLEEQ: mel jsi pravdu ... budeme dotovat solary, ev hovadiny a baterky ... narvemem hromady penez co nemame do novych veci misto toho aby jsme zmenili svuj zivotni styl ze ktereho ma dneska pulka lidi deprese a vice nez desetina bere prasky na palici trvale a snad ctvrtina kratkodobe ... pulka chlasta nebo jinak fetuje ... a zbytek jsou decka a duchodci co na to nemaj ... a ti "cisti" se ukajeji jinak ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: nebo se muzu prestehovat do mista prace a pak jezdit do mestaautobusem nebo chodit pesky ... ano mas pravdu ... zmenit politiku hromadne dopravy je slozitejsi ... snizit cenu a tim vice oslovit lidi a naplnit to je take problem - vice ziskam ... no jo to je matematika co moc lidi nezna - moc cisel ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    QNEDLEEQ: radsi totalitu nez tuhle pseudosvobodu co te jen nuti vetsinu vejplaty utratit za neco co ti nekdo diktuje jako zivotni styl kterej nikam nevede ...

    Ja se necistim svobodne - v praci me nutej delat co nechci vyhrozujou a vykladaji mi jake to bylo za totace
    V televizi mi cpou do hlavy jak za totace v cervenci nebyli pomerance - proboha k cemu ... a jine veci ktere stejne nekupuju ...
    Ale nikde nereknou dam ti priklad:

    Jeden clovek tady prodava desky za 50% - elektronika - ja mu verim jiste to koupil v CR - ale jakto ze ja mam tyhle desky za 105Kc z ciny? Jaka je vyrobni cena? kolik na tom ma cinan a kolik cech? Co to kurva jako je?

    Jak je mozny ze kamos prodava mlikarne mliko za 9Kc a tu vodu co tomu rikaj mliko kupujes za 20? A i kdyz ma jejich mliko porad stejne tuku - tak je maslo drazsi protoze je pry mliko mene tucne a nasledne polske maslo stoji min nez stalo ceske pred sdrazenim? Jen pro porovnani ceske 54Kc a polske 31 - dnes jsem na to koukal v obchode ...
    Polsky veci nekupuju radeji omezim maslo ...

    Atd atd atd ...


    DZODZO: nuti ... ale mas pravdu muzu jako moje babicka chodit 10km daleko pesky - budu tam za stejnou dobu jako autobusem a levneji - i kdyz nevim ty dnesni kvalitni boty kolik cest mi vydrzej - dalsi naklady ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    este raz, lebo asi som sa nevyjadril dost jasne: nikto ti nenuti aby si jazdil autom

    ked chces pozivat tento nadstandard, tak si za to priplat, na auto nemas pravo, je to privilegium, take tie slogany z 50. rokov minuleho storocia v amerike o tom ako nam auto dava slobodu su davno prekonane a dnesny postkonzumny clovek vidi, ze majetok skor uvazuje ruky nez dodava pocit slobody :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: proc se mam s 16000 platem zadluzovat protoze mi nekdo bude nutit auto misto jezdenim autobusem co preveze mnohem vice lidi za zivotnost a je tudiz ekologictejsi na vyrobu nez auto?
    Jsme utoho konzumu a Beee ovci ... Beeee jen si zabec ale ekoligii timhle jen uskodis ...
    Ano budes jen platit misto setreni CO2 a opravdoveho setreni zdroju ...

    Ja chci setrit - ty se chces vozit na ocasku a becet ...

    Nezlob se:

    Ovecko:
    "Budeme kupovat drazsi zbozi a mnohem mene toho zbozi": A
    "Nebo budeme zik jako doted vic se dazluzovat aby si par nahore vice nahrabalo?": B

    Beeeee
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ja nemam pocit ze by ma niekto k nakupu EV nutil, vobec k nakupu auta ma tiez nikto nenutil, kupil som si to z vlastnej pohodlnosti a samozrejme som sa prisposobil modusu operandi (STK, emise, ridicak...)

    takisto ked sa budem v buducnosti chciet z vlastnej pohodlnosti vozit autom a nie MHD, tak ak mi niekto povie ze si mozem kupit iba EV, lebo taka je legislativa, tak sa prisposobim

    ked budem chciet jazdit v dieselu, urcite to nejakym sposobom pojde, napr. vozidlo bude klasifikovane ako veteran, zaplatim si mastnu emisnu dan atd. ale urcite to pojde, vsetko ide ked sa chce :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam