• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    to uz je pozde pre mna, inverter naopak uz je na hranici kapacity, je do 3kW, takze az sa bude rozsirovat, tak sa musi vymenit, tento rok by som ale chcel rozsirit tu baterku, poslali mi ze je to 24k za ten modul (2,4kwh) + praca + doprava bez dph, takze v oblasti ulozenia energie sme sa dostali na 10 korun za watt, chcelo by to 10-nasobne znizenie cien ako u panelov, az sa aj uloziska mozu masovejsie rozsirit
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    hele, nepřemýšlel si o té aukci solárních panelů od dTest? Imho to bude až tak za rok a cena by mohla být slušná. Počítám že inverter má nějaké rezervy a stejně chceš rozšiřovat :D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Vyhlasenie Oskarov za unor: 68.82 % priemerne pokrytie spotreby.

    Brezen nam zacal zamracene stejne ako unor, tak uvidime
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Skleněná střešní taška vyrábí elektřinu ze slunce | ČeskéNoviny.cz
    https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/sklenena-stresni-taska-vyrabi-elektrinu-ze-slunce/1727146
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: jasne a zaplatit strechu za dve mega ze sveho ...

    Chapu to dobre ze mas dve zamestnani? Ja ted ano ...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    DZODZO: Na ty wikipedii pisou, ze trvalo skoro tri hodiny nez to slo takhle do haje, takze stihli udelat 400m bezpecnostni kordon. Akorat teda nejaky trosky doleteli 500m (zadny zraneni) 8)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    hl vsetko sa da ked sa chce, len treba obetovat trochu toho pohodlia a miesto remcania sa chopit lopaty - obrazne povedane :)

    REDGUY: v tej dodavke ci co to tam je odparkovane by som v tu chvilu nechcel byt, sice vyzera ze ju to nezasiahlo ale keby to tam slehne o zem tak asi bude zlisovana na plech :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: vidis a me to na strechu sousedi dat nedovolej ... a pritom kolik platim za elektriku se svou spotrebou tak 300000Kc mam na 10 let - u nas by to bylo drazsi - musela by se predelat strecha je silene stara ...

    takze navratnost za kolik? 20 let? kdyz se nic neposere a vse pojede a vydrzi ...

    No hypo 23 let tri mega bych tezko zaplatil :-D se svym platem ...

    co je to dovolena? myslis prace u kamose na baraku??? :-DDD
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    JAZZZ: Jenomze brzda a praporovani muze selhat. A ten pilir neni zas tak silnej, jak si asi myslis. Viz tohle:
    Nordtank (Vestas) wind system fail and crashes.
    https://www.youtube.com/watch?v=CqEccgR0q-o

    Hornslet wind-turbine collapse - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Hornslet_wind-turbine_collapse
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Já byl na dovolený v roce 2011 a pak až loni, všechno Česko/Slovensko. U moře jsem byl jednou v Chorvatsku léta páně 1999 :D a letadlem jsem letěl dvakrát v životě (tam a zpátky, jedna cesta) na služebku do USA

    ale Abdulah bude machrovat jak on jediný šetří a přitom nemá na víc než garsonku se zaplivaným plynovým kotlem, který ani není kondenzační
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: no hl mna to stalo nejakych 300k ale to bolo kvoli tomu ze som mal navyse stavebne upravy kvoli vymiestneniu elektromeru von, aby bol volne pristupny a prekopavali mi elektriku v dome, aby mi mohli bezat chladnicka a kotel v backup mode, dalej som si vybral drahsie vykonnejsie panely, aby som ich mal na streche menej a mal miesto na rozsirovanie v buducnosti, bral som hybridnu variantu s baterkou pre efektivne vyuzitie nazbieranej energie v noci a este som kupoval elektricky bojler na predohrev vody z prebytkov, aby som usetril za plyn... jo a robil som to cez EON, ktory si tam narazil nejaku korporatnu prirazku, ale mal som to vsetko vybavene bez starosti a behania po uradoch

    jo a este teda potrebujes barak, ak nemas vlastne peniaze, tak si vezmes 3 mega hypoteku, ktoru uz splacam 10 rokov a este dalsich 13 rokov budem, ale v dnesnej dobe pocitaj ze uz to bude aspon 4 mega za podobny dom, takze rozpocet dnes povedzme 4,2 mega ak ti to spravi nejaka mensia firma lacnejsie ako EON

    jo a este nelietame kazdy rok na drahe dovolenky a nekupujeme si kazdych 5 rokov nove auto, nemozeme si to dovolit, lebo setrime deckam na skolu :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: prosimte udelej mi rozpocet ... Vse je par korun...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ABDULAH: DZODZO: me se zas nezda, jak ta laminatova lopatka rozsekne ocelovy pilir. navic v tak silnem vetru jsou lopatky vzdycky zabrzdene a sklopene. kazdopadne to video jeste urcite mnohokrat uvidime jako prave :) zasrany sorosovy neziskovky nas chteji rozsekat obrim vetrakem!
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: elektrina sa mi zdrazila o nejakych 5,9% ale to ani nepocitim, viac mi vadi plyn tam mi prirazili 80 korun za megawatt

    globalnu spotrebu treba hlavne obmedzit, ja k tomu uz prispievam, ostatni sa mali lepsie ucit, aby si dokazali spocitat, ze par korun teraz navyse je nic oproti dojebanej buducnosti ich vlastnych deti, ja mozem umriet s kludnym svedomim, ze som urobil co bolo v mojich silach :D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: bla bla bla - hovno hovno hovno ... tohle tady omejlate dokola a porad nic krome zdrazovani ...

    DZODZO: no a tedka to prepocitej na globalni spotrebu - doufam ze uz to jednou udelas misto hromady kravin o tom jak JA MAM :-DDD

    Jo a spocitej kolik bude cena globalne a kolik to bude co2 atd ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: a i kdyby nebyl - tak za to jiste muze kamen co odletl kvuli tem hnusnejm konim od kopyt :-DDD trefil vrtuli ... a tim to bylo ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JAZZZ: tie zoomy su moc strojove, vypada fejk

    QNEDLEEQ: ten pan robi predikce do roku 2050 s technologiami a hlavne cenami z roku 2019, to sa neda takto predpovedat, za 30 rokov uz budeme technologicky niekde uplne inde :) napadlo by ti v roku 1990 ze sa v roku 2019 budes patlat prstami po malom displeji krabicky, ktora je tisickrat vykonnejsia ako tvoj Commodore 64 a umoznuje ti videohovor so sestrenicou ktora zije v Los Angeles? A to vsetko za nasobne nizsiu cenu v prepocitanych korunach ako si vyplaznul za ten C64?

    inak asi to bude nejaka momentalna anomalia, ale za unor mam priemer takmer 65% pokrytia spotreby zo slnka, to je 2/3 usporenych CO2 v zimnom mesiaci
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JAZZZ: fake fake fake a jeste jednou fake :-DDD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam