• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: nee, vy jste od svyho mistniho serveru, ekvivalentu lokalni solarni elektrarny, presli k amazonu, ekvivalentu rozvodne site s glogalne rozmistenymi megazdroji. U elektriny chces pravy opak, co jsem tak pochopil.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: hm koukam mr. baker ... nojono jednou za mesic ... atd ... pekne predstavy ...

    kdyby najezdilo 200km denne tak se jim ten rohlik nevyplati ... delam v pekarne :-D docela sranda a navic ty auta jezdi na CNG napriklad ... uz se nejezdi moc na benzin atd ...

    Jinak pesky si tady dojdu do dvou pekaren ... takze tady neni problem ... a ta pekarna kde delam dlea nejen veci jako peneci ale delaji se dalsi veci a dalsi produkty na ktere se vyuziva recyklovane teplo z kominu od pece atd ...

    Ono jsou nejake normy a i tam se na to mysli ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: rohliky tahas kazdy den fam, muku dovleces raz za mesiac, takze je rozdiel ci pride jeden kamion mesacne a ludia si dojdu pesky (nie vsetci, tu mame tiez lenivcov co idu 200m do obchodu autom) alebo bude jazdit auto z pekarny kazdy den do vsetkych obchodov v okoli a najazdi 200 km denne

    SHINIGAMI: aha takze CDN ako napr amazon cloudfront su DC umiestnene vsetky na jednom mieste na svete? mhm mhm to mi potom hlava nebere ako to, ze maju take nizke latence... ci pockat, zeby to bolo tym, ze su ... distribuovane po celom svete? :)

    my sme z centralizovaneho DC v plynarne migrovali infra do cloudu a mozem ti povedat, ze odvtedy sme nemali disaster recovery ako ked nam v serverovne vypadla elektrina a nenastartovali dieselagregaty, maximalne co sa stane je ze ti upadne 1 instance, ale kedze mas vsetko vacsinou cez 2 az 3 AZ, tak loadbalancer prehodi pozadavky na zdravu polku infra a nic sa nedeje :)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: zrovna ten tvuj cloud je super ukazka ustupu od distribuovanych systemu k centralizovanym.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: aha takze misto centralizovanej vyroby chleba bude mit kazdej vlastni pekarnu a bude se centralizovane vyrabet smes na chleba kterou si koupis a decentralizovane si neco udelas ,,, jj ...
    Komunita bude co? mala pekarna uprostred mesta jako tedka mame dve u nas? stejne to sezere Mwh denne ...

    No ale vis co by to znamenalo? ze musi byt hodne mlynu atd ,,, nebo je rozdilne tahat 50km rohliky a 50km obiloviny??? :-D

    No porad ti nedochazi ze se to musi tahat ... a jinak kolem tyhle pekarny jezdi auta do cca 10km ... protoze dal je konkurence dalsich pekaren ... mozna kdyz si zjistis mapu toho co kde dela tak budes koukat :-DDD

    No lidi to mozna kupujou ale ja ne - kupuju jen to ceske ... A na vyber mas - jen musis sednout na prdel na internetu si najit nejakej sad a sednout do auta a dojet tam :-D

    Ale jsesw u toho ... musis proto neco udelat - coz ti zrouna moc nejde ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: ja si nerobim srandu, ja sa len divam dopredu aspon 10 rokov a neposudzujem priemysel dnesnou optikou centralizovanej vyroby a distribuovanej spotreby, lebo v buducnosti to bude inak, myslim, ze si si stale nenastudoval nasledujucu priemyselnu revoluciu, uz teraz mame distribuovany internet a informacne sluzby (distribuovane v cloudoch), dalsi krok je distribuovana vyroba a ukladanie energie a na to je naviazana distribuovana vyroba produktov a sluzieb (3D tiskarny, komunitne hackerspace na opravu elektroniky atd.) ... svet sa meni a treba sa mu prisposobit alebo ako vravi motto scioskoly "zmena je trvaly stav"

    XCHAOS: ano takto nejako si to predstavujem, nebudes chodit na rohliky do potravin kam ich vozia 50 km autom z velkej pekarne pricom zbytocne spotrebovavaju energiu na transport, ked ti ich bude moct vyrobit priamo niekto v ramci komunity - nevravim, ze to tak bude vsade, ale pokial chceme udrzatelnu spolocnost, tak nemame moc na vyber, sucasny konzumny model, kde si ludia kupuju jablka z belgicka a avokada z juznej afriky je dlhodobo neudrzatelny, lebo ma vysoku energeticku a uhlikovu stopu
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: no tahle mala pekarna zvladne i 10 MWh denne ... Tak me zajima jaky by byl system a za jak dlouho se to vrati. Chapu ze si nic jinyho nez srandu delat neumis hihi
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DZODZO: spíš se člověk třeba zaregistruje jako výdejní místo pro 3D tisk :-) lidi si to naklikaj na nějakým online nesmyslu a přijdou si pro to tam, kam to mají nejblíž (s tím, že třeba u mě se odpadní teplo 3D tisku bude recyklovat taky...)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: pekaren bude inak nasizovana, mne velkost systemu pocitali podla predchadzajucej spotreby elektriny, aby to vyslo tak, aby som nemal prebytky do siete viac ako 30%, inak ked sa prejde na distribuovanu ekonomiku a ludia si budu piect chlieb doma, tak sa to da v poho pokryt, tie domace pekarnicky nemaju vyssiu spotrebu nez toaster co je okolo 500-700W
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: heled nechces ten system propocitat treba na takovou pekarnu? co sezere ve spicce 500KW za hodinu? to by pomohlo vice :-DDD
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    tak kdybys objednal tři moduly, tak práce a doprava tě vyjdou levnějc ;-) :D (a dostaneš se na 9,5/wh :D)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    to uz je pozde pre mna, inverter naopak uz je na hranici kapacity, je do 3kW, takze az sa bude rozsirovat, tak sa musi vymenit, tento rok by som ale chcel rozsirit tu baterku, poslali mi ze je to 24k za ten modul (2,4kwh) + praca + doprava bez dph, takze v oblasti ulozenia energie sme sa dostali na 10 korun za watt, chcelo by to 10-nasobne znizenie cien ako u panelov, az sa aj uloziska mozu masovejsie rozsirit
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    hele, nepřemýšlel si o té aukci solárních panelů od dTest? Imho to bude až tak za rok a cena by mohla být slušná. Počítám že inverter má nějaké rezervy a stejně chceš rozšiřovat :D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Vyhlasenie Oskarov za unor: 68.82 % priemerne pokrytie spotreby.

    Brezen nam zacal zamracene stejne ako unor, tak uvidime
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Skleněná střešní taška vyrábí elektřinu ze slunce | ČeskéNoviny.cz
    https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/sklenena-stresni-taska-vyrabi-elektrinu-ze-slunce/1727146
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: jasne a zaplatit strechu za dve mega ze sveho ...

    Chapu to dobre ze mas dve zamestnani? Ja ted ano ...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    DZODZO: Na ty wikipedii pisou, ze trvalo skoro tri hodiny nez to slo takhle do haje, takze stihli udelat 400m bezpecnostni kordon. Akorat teda nejaky trosky doleteli 500m (zadny zraneni) 8)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    hl vsetko sa da ked sa chce, len treba obetovat trochu toho pohodlia a miesto remcania sa chopit lopaty - obrazne povedane :)

    REDGUY: v tej dodavke ci co to tam je odparkovane by som v tu chvilu nechcel byt, sice vyzera ze ju to nezasiahlo ale keby to tam slehne o zem tak asi bude zlisovana na plech :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: vidis a me to na strechu sousedi dat nedovolej ... a pritom kolik platim za elektriku se svou spotrebou tak 300000Kc mam na 10 let - u nas by to bylo drazsi - musela by se predelat strecha je silene stara ...

    takze navratnost za kolik? 20 let? kdyz se nic neposere a vse pojede a vydrzi ...

    No hypo 23 let tri mega bych tezko zaplatil :-D se svym platem ...

    co je to dovolena? myslis prace u kamose na baraku??? :-DDD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam