• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    XCHAOS: nepouziva sa fluorid aj v zubnej paste?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    no ale fluorid se mi zdá dost jako svinstvo...
    Fluoride battery gives 2000km on a single charge
    https://www.eenewspower.com/news/fluoride-battery-gives-2000km-single-charge
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    LINKOS: na prelome srpen-zari 2018
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DZODZO: a jaký to byl rok?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    HONZAF:

    - 9x Axitec AC-300M 2,7kWp
    - menic GoodWe GW3000D-NS
    - nabijac GW3600S-BP
    - 2x baterie Pylontech 2,4kWh = 4,8kWh
    - regulacia prebytkov Wattrouter Mx
    - elektricky bojler Drazice OKCE 125l/2,2kW

    cena bola 369000 priamo cez eon, cast ceny boli stavebne upravy domu, kvoli vedeniu backup dratov do zasuviek v dome, musel sa vymiestnit elektromer z garaze na vonkajsiu fasadu a cast ceny je ze to je eon a ze som teda iba podpisoval co mi poslali a nemusel nic riesit a vybehavat na uradoch a na eone, nejaka mensia firma vam to bez tych uprav postavi aj za polovinu
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    LINKOS: nekde to tu psal .. hledej ... mam pcit ze naco jako 3xx 000kc .. a neco z toho mel dostat zpatky jako dotaci ... :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: jo jako že by voda byla teplejší to mě úplně nenapadlo, ale jako problém bych to neviděl.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DZODZO: co tě ta elektrárna stala? Jednou bych se k tomu taky rád dostal
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    DZODZO: hele nechces to nekam napsat.. treba aby to tady slo vystavit na nastenku? vcetne zarizeni co tam v tom mas a tak podobne ... ja si trosku slintam nad tema grafama co ti z toho lezou .. rikam si to bych chtel taky, ze bych zacal s tema grafama spotreby pred stavbou solaru .... :)
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    LINKOS: imho to neni o velikosti trhu. jen vyrobce chce usetrit za ten kus hadice, elektromagnetickej ventil (nebo co to tam je) spojku na hadice, jeden vystup na ovladani ventilu s teplou vodou a trosku pameti kontroleru ...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: tak docela si dokážu představit, že když si pračka nacucava vodu kde má chvíli 10 a pak 70° a ty potřebuješ konstantne 40° tak ji to dělá problém. Ale třeba to byla jen výmluva výrobce a trh je na to tak malý, že to odpiskali.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: To mi přijde jako blbost, tak jak píše honzaf. Napustíš z teplého zdroje a pak dohřeješ na optimum. Ona se ta voda stejně průběžně doohřívá...
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    LINKOS: to by byla pravda v pripade, ze by pracka nemela i normalni ohrev (coz pracka rodicu ma) tzn. je to jen o tom zacit napoustet teplou vodu (kdyz je zapotrebi tepla voda) merit teplotu (cidlo tam je) a bud dopustit studenou (pokud je zapotrebi chladnejsi) nebo prihrat kdyz je tepla malo
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: když jsem kupoval před několika lety, tak říkali, že už se to zase nedělá, že to nějací výrobci zkoušeli, ale blblo to díky tomu, že i na teplý vodě máš že začátku studenou, takže bylo optizne regulovat čím to vlastně pere.
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    CUKI: hm .. co rodice kupovali zatim posledni pracku tak to jeste tehdy bylo automaticky, a pokud clovek mel privod jen studene vody, tak se oba vstupy musely napajet vodou soucasne ... :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    HONZAF: dělaj se ale stojej většinou takovej nesmysl, že tě nenapadne ji koupit.
    model co prodávaj za 6k stojí s oddělenou teplou a studenou 21k a pod...
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    SHINIGAMI: zlaty stary pracky co mely nezavisly privod na teplou a studenou vodu, a kdyz tepla voda nebyla, tak ohraly ? (jo taky jsem uvazoval poustet do pracky uz predehratou vodu (z teploty kohoutkove na rekneme 25 stupnu)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    FOGI: bateria je taka ta klasika pylontech us2000b co teraz davaju k tym hybridnym fve snad vsetci

    Baterie PYLONTECH US2000B 48V 50Ah | Solar-Eshop
    https://www.solar-eshop.cz/p/baterie-pylontech-us2000b-48v-50ah/
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    dost se nam osvedcil slow cooking hrnec, ktery je idelani na vareni pres den, kdyz jsou vsichni pryc a sviti slunce (my ho teda pouzivame na nocni proud, protoze v praze nejsme offgrid). ma mensi spotrebu nez treba termoska a da se presne rozlozit v case. jinak samozrejme nejlepsi by bylo varit a predehrivat vodu bioplynem, ale to je zas o level jinde.
    FOGI
    FOGI --- ---
    DZODZO: zajímavý čísla
    ta baterie je značková nebo jsi ji stavěl?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam