• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SHINIGAMI: no ale to je rok stara sprava zejo, takze aktualne to bude asi uz niekde dalej, napr. tu hovoria, ze ten 1MWh bolo a few months ago a ze aktualne maju 12MWh s tym, ze je to prva cast 40MWh projektu

    First phase of China's biggest flow battery put into operation by VRB Energy | Energy Storage News
    https://www.energy-storage.news/...st-phase-of-chinas-biggest-flow-battery-put-into-operation-by-vrb

    a aj toto je 10 mesiacov stara sprava len aby sme sa nejako nezamotali v tom case zase
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: vidis to napriklad ted me nuti spocitat vzduchotechniku na odsavani peci atd ... No je to sranda pro nevzdelance s ucnakem ... A pritom musim posilit vstup aby v hale zustal pretlak kvuli horakum ...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: VRB Energy said yesterday that the demonstration project’s first 250kW / 1MWh battery module has been successfully commissioned. ;D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: nejsem tak vzdelanej to vis musim znat od vseho neco ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SHINIGAMI: promin... "sa stavaju" ... minuly rok

    China’s biggest flow battery project so far is underway with hundreds more megawatts to come | Energy Storage News
    https://www.energy-storage.news/...gest-flow-battery-project-so-far-is-underway-with-hundreds-more-m
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: nieco robis spatne, mne oproti roku 2000 narastol plat 5-nasobne
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: :-D rejpal
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ABDULAH: protoze solar jako clanky samotny je porad ve fazi rozjezdu vyroby, pak se to taky zastavi, zacne kolisat. Ono uplne bude stacit, pokud se zacne instalovat skutecne masove s vetsi podporou, naroste poptavka, cena poleti vzhuru..

    JIMIQ: to zni dobre;) dalsi krize, druha manzelka, dalsi deti.. ;)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: ono to bude tim ze kupuju porad stejne kvalitni veci - OEZ a SALTEK ... pokud prejdu na SEZ budu na stejnych cenach jako drive s OEZ :-D Aha ...
    Ona jde do prdele kvalita :-D

    JIMIQ: Tak ja mam ted taky lepsi praci jinak bych pri tech cenach - jak pekne stoupaj a platy vuci nim klesaj nemel ani ten pocitac ... i kdyz je 11 let stara deska a procesor :-D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    při minulé krizi jsem přišel o práci, našel si pak po 3 měsících horší, kde jsem vydržel 10 měsíců. Na to jsem se odstěhoval, našel si lepší práci kde jsem doteď, manželku se kterou jsme si pořídili byt a dvě děti a plánujeme barák. Nebýt krize, tak tohle nemám :-) takže jen ať přijde, já se nebojím, šikovný člověk si vždy poradí, nešika se bojí ;)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: tebe se krize nedotkne? Me se minula dotkla dost razantne - asi by jsi to potreboval zazit ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: Med sla za posledni roky pekne nahoru ale vsechno se zlevnuje ...
    Soucastky se zdrazuji - kdyz neberu highend ale vsechno se zlevnuje ...
    Je to zajimave bud blbe nakupuju a nebo je spatne neco nekde jinde :-(

    Soucastky na zesilovac co me staly 500 ted po par letech stoji 1200 - jak je to mozne ze jde vsechno tak dolu?

    Ja to nechapu kabel staval 8Kc ted 24Kc ... no ale plat nemam 3x vetsi :-( Ta elketroinstalace co mam doma by me tedka nestala 39000 ale 55000 ... zvlastni ...
    Jistic staval 65Kc ted je za 110Kc - ve stejne velkoobchodni prodejne ... Jeste ze ty prepetovky sly nahoru jen o kousek ...

    Tak jak je mozne ze vse jde nahoru ale solar jde jedinej dolu ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    jen ať krize přijde - klesne spotřeba :-)
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    JIMIQ: nechces delat ekonomicky predikce cece? Kupredu a vzhuru, zpatky ni krok;)

    Podle toho grafu to mame uz jen od oka 25 rozpoctu, to za 20 let dame;) Snad neprijde ta krize nooo...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: U baterek se bavime o CENE, tak do toho laskave netahej PROSTOR, na ten fakt nezabudam neb ho nerozposruju. 50% uz je jen 50 rozpoctu, super:) To za 20 let dame.. "sa vyvijaju"? Kurna a kdy to chces stavet? To ma byt odpoved na problem tohle? Solar nas spasi, protoze nestihame stavet reaktory, ok. Ale kdy chces stavet tohle?? Realny cisla, ne nejaky predpoklady, ze se neco vyviji.

    Btw. tech 800MWh megabaterii potrebujem 25 jen na jednodenni zalohu.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    hurr-durr, 50 STátNícH rOZpoČtů :D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SHINIGAMI: vo svojich predikciach o 100 statnych rozpoctoch pocitas iba s lithiovkami, ale stale zabudas, ze pre utility scale sa vyvijaju ine technologie, kde priestor nehra az taku velku ulohu, co tieto baterky, ktore vychadzaju na polovicu?

    https://era.org.au/the-worlds-largest-vanadium-redox-flow-battery/
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    No to bylo prave v solarnim tunelu :-) tedka maj vsichni stejne v tom danem programu (je jich asi pet? Pro FV, zelena usporam 3.4 napr)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    JIMIQ: tak ja to umyslne prehnal, ale davalo by mi smysl maximalni vysi dotace navazat na efektivitu systemu, to zas ma abdulah pravdu, pokud jsem teda spravne rozklicoval, ze neco takoveho se snazil rict.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam