• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: a jak radi dzodzo - musis pracovat jen tam kam jezdi autobus. To ze jezdime v aute i v 5 ti do prace se nepocita ... Autobusem by jsi najel i 3x tolik km za vic penez nez sam v malem aute ... A o delce cesty nemluvit ... Zlate iredo
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    SHINIGAMI: nikdo u nás jako v době kameny nežije a populace u nás neroste a stejně nejsme o mnoho udržitelnějsi než před třiceti lety. A to že tu jedinců co jdou příkladem je docela dost. To není řešení, řešení musí být systémové... Když to vyřeší nejvyspělejší státy světa, budou to od nich pak moci převzít i ty chudší.
    Ale to už sme offtopic.
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    LINKOS: ono taky od ty doby trosku narostla populace, a dal poroste, a potvory nechtej dal zit v dobe kamenny, ale chtej se mit jako my...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: sorry, ale to ze si das dotovany solary na strechu neni uskromneni se. Do skoly a do prace jezdit busem je taky docela normalni, a zjevne ani kdyby vsichni jezdili jen, tak to nestaci. Takze holt budes muset s uskromnovanim pokracovat.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SHINIGAMI: vsak uz som zacal, z DS odoberam 800kWh rocne miesto 2,2MWh, spotreba plynu mi tiez poklesla asi o 4MWh rocne, spotreba benzinu odkedy jazdime do skoly a do prace autobusom tiez poklesla asi o 3000 korun mesacne, na odpadoch mame tiez usporu cca 50% vdaka mensej produkcii, len tu vodu musime este nejako poriesit, lebo zena minie tolko co ja s deckami dokopy :D
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    SHINIGAMI: :-D jo tohle kdyby fungovalo, tak máme po problému od devadesatek. Teď jsem o třicet let dal a víme, že to je mimo.
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: tak sup, zacni, jdi prikladem a uskromni se.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    DZODZO: that's just saying "ok, boomer" with extra steps :D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    je to sice kratkozrake ale hlavne aby sme mali lacnu elektrinu co? sice je to nizka cena na dluh, ktory sa hromadi nasim potomkom v podobe CO2 a prirodnych katastrof, ktore uz teraz sposobuju velke a drahe skody na majetku a zivotoch, ale hlavne aby sme my tu a teraz mali tu lacnu elektrinu, lebo potrebujeme sa mat dobre tu a teraz, konzumovat a neuskromnovat sa
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: neprud ono se usetri zateplenim a diky zdrazeni elektriny novejsima technologiema co cena donuti vice pouzivat lol i soustruh bude brat min atd hihi
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    No tak jooo, to uz jsou na tom urcite aspon 100x lip a 50x levnejc, co?:)

    Pro pripomenuti - potrebujem 200GWh na den. Bez tech elektromobilu a dalsich nesmyslu.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SHINIGAMI: no ale to je rok stara sprava zejo, takze aktualne to bude asi uz niekde dalej, napr. tu hovoria, ze ten 1MWh bolo a few months ago a ze aktualne maju 12MWh s tym, ze je to prva cast 40MWh projektu

    First phase of China's biggest flow battery put into operation by VRB Energy | Energy Storage News
    https://www.energy-storage.news/...st-phase-of-chinas-biggest-flow-battery-put-into-operation-by-vrb

    a aj toto je 10 mesiacov stara sprava len aby sme sa nejako nezamotali v tom case zase
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: vidis to napriklad ted me nuti spocitat vzduchotechniku na odsavani peci atd ... No je to sranda pro nevzdelance s ucnakem ... A pritom musim posilit vstup aby v hale zustal pretlak kvuli horakum ...
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    DZODZO: VRB Energy said yesterday that the demonstration project’s first 250kW / 1MWh battery module has been successfully commissioned. ;D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    DZODZO: nejsem tak vzdelanej to vis musim znat od vseho neco ...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SHINIGAMI: promin... "sa stavaju" ... minuly rok

    China’s biggest flow battery project so far is underway with hundreds more megawatts to come | Energy Storage News
    https://www.energy-storage.news/...gest-flow-battery-project-so-far-is-underway-with-hundreds-more-m
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABDULAH: nieco robis spatne, mne oproti roku 2000 narastol plat 5-nasobne
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: :-D rejpal
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    ABDULAH: protoze solar jako clanky samotny je porad ve fazi rozjezdu vyroby, pak se to taky zastavi, zacne kolisat. Ono uplne bude stacit, pokud se zacne instalovat skutecne masove s vetsi podporou, naroste poptavka, cena poleti vzhuru..

    JIMIQ: to zni dobre;) dalsi krize, druha manzelka, dalsi deti.. ;)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    SHINIGAMI: ono to bude tim ze kupuju porad stejne kvalitni veci - OEZ a SALTEK ... pokud prejdu na SEZ budu na stejnych cenach jako drive s OEZ :-D Aha ...
    Ona jde do prdele kvalita :-D

    JIMIQ: Tak ja mam ted taky lepsi praci jinak bych pri tech cenach - jak pekne stoupaj a platy vuci nim klesaj nemel ani ten pocitac ... i kdyz je 11 let stara deska a procesor :-D
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    při minulé krizi jsem přišel o práci, našel si pak po 3 měsících horší, kde jsem vydržel 10 měsíců. Na to jsem se odstěhoval, našel si lepší práci kde jsem doteď, manželku se kterou jsme si pořídili byt a dvě děti a plánujeme barák. Nebýt krize, tak tohle nemám :-) takže jen ať přijde, já se nebojím, šikovný člověk si vždy poradí, nešika se bojí ;)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: tebe se krize nedotkne? Me se minula dotkla dost razantne - asi by jsi to potreboval zazit ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam