• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    DZODZO: Možná to špatně chápu, ale:
    1) z dodané energie dostanu elektrolýzou 70% energie, kterou následně ponížím o dalších 26% z původních 100% o transport, uložení a distribuci? To si myslím že v případě té pasty nebude vůbec pravda. Vodík na EE neumím posoudit 50% se zdá dost, to je pravda, ale jen na první pohled. Tedy i při tomto poměru to ve výsledku může být mnohem víc. Nehodnotím ten zbytek kterej je v obou případech stejnej.

    Na druhou stranu přímé dobíjení je podle těchto čísel z říše snů.
    Jako 5% transport, uložení a distribuce? To jako jak? Ona ta energie se musí nejdřív někam uložit. Tedy už zde tak cca -20% a to v lepším případě protože jde o to že v noci ze solární energie prostě nic nenatankuju. Ty akumulátory by musely být šíleně předimenzované což zase produkuje velké ztráty (ty baterie se musí do toho také promítnout (výroba a recyklace). No a ve zbytku budu potřebovat zase tu ostatní energii v síti a tedy musím počítat i s těmi ztrátami jako u ostatní elektrické energie tam jsme na -70%
    No a pak máme AC/DC převod a efektivitu nabíjení která je obojí z říše snů...


    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CUKI: myslis vyrobu ci aj spotrebu? lebo pohanat auto priamo elektrinou je ucinnejsie, tych obrazkov je mnoho, napr. tento

    CUKI
    CUKI --- ---
    DZODZO: No a jak je na tom s tou účinností v konkrétních číslech a konkrétním srovnání?
    Já žiji v domnění že největší ztráty jsou při té výrobě vodíku. Které jsem ochoten akceptovat protože pujde o jinak těžko využitelnou energii.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CUKI: no ako pisem, na ukladanie energie napr. pre priemysel, kde by sa mohlo vyuzivat aj odpadne teplo okrem vyrobenej elektriny

    vodik pre osobne auta je z hladiska ucinnosti nezmysel, kedze nepotrebujes take velke objemy, nechal by som ho na dialkovu nakladnu dopravu (kamiony, lode)
    CUKI
    CUKI --- ---
    JIMIQ: To asi ano, ale jak? Převodem na elektrickou energii, kterou pak musíš 2x transformovat ze sítě, plus doprava?

    DZODZO: Jak chceš tu energii lépe využít? Například v porovnání s přečerpávačkou mi to přijde naprosto super.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    jj vodik by som si sanoval ako seasonal storage a nenapustal ho do aut, to uz by bola 2x skoda tej energie zo slnka, raz pri premene na vodik s mizernou ucinnostou a pak premena na pohyb auta s mizernou ucinnostou
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    CUKI: ale tím vodíkem se pak nemusí pohánět auta. Může se rovnou v tom místě výroby i pak spotřebovat v zimě/v noci
    CUKI
    CUKI --- ---
    DZODZO: Ne já si to představuju tak, že díky tomuto řešení budou VELKÉ solární elektrárny s přebytků vyrábět vodík. Tedy budeme moci využívat více energie ze slunce. U domovních systémů by to nemělo smysl. Ty fungují hlavně na tom že vyrábí v místě spotřeby.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    CUKI: takze miesto FVE s baterkou a baterkaca bude mat kazdy doma elektrolyzer alebo vodikovy pastovac? akym sposobm je taka infrastruktura jednoduchsia, nez napr. nabijacky v stlpoch poulicneho osvetlenia?

    vodik to je sposob akym sa fosilny system snazi nechat si uzivatelov zahackovanych na ich infrastrukture, nadalej chodit na cerpacie stanice a nadalej platit za pohonne hmoty im
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: to je dlouhodobý hate. Budou hatovat všechno co je alternativa ke spalovacímu motoru a má to už reálný nasazení
    CUKI
    CUKI --- ---
    WARBABY8: Mě se hlavně líbí na vodíku větší možnost využití FVE. Tedy přímé výroby vodíku on site.

    LINKOS: Tak nevím jestli si tam četl ještě něco dalšího, ale tohle je ještě dobrý :-D
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    LINKOS: tak to není hate na elektromobily ale na baterie. Motor musí být samozřejmě elektrický. Za mě by to v budoucnu mohlo mít zajímavý potenciál.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    WARBABY8: zajímavé, až na bulvární nadpis a klasický hate na elektromobily na auroforu
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    Němci odhalili revoluční řešení pohonu aut, z bateriové elektromobility dělá nesmysl | Autoforum.cz
    https://www.autoforum.cz/...li-revolucni-reseni-pohonu-aut-z-bateriove-elektromobility-dela-nesmysl/
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Já mám pořád na paměti mírové bombardování
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    SHINIGAMI: tj, podle toho už by se to dalo i vyrábět, má to i laserovou zbraň pohanenou solarem a nemáš něco takového i pro solární stíhačku a solární ponorku? Teď mě napadl solarem poháněný elektrický obušek, ráno zabehnu na patentový úřad
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    REDGUY: jo, já jsem o tom četl před lety, tak jsem předpokládal, že s tím postoupili. Ale možná to zveřejnili, protože to byla slepá ulička :-)
    KEB
    KEB --- ---
    REDGUY: taky jsem si na to vzpomněl :-D

    Tady ty ruský wunderwaffe mě nikdy nepřestanou bavit. Akorát nechápu, jak je možné že už dávno nemluví celý svět rusky.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    LINKOS: Ale teda btw, jestli narazis na https://www.youtube.com/watch?v=dKwOdxpp0yU , tak to bych asi trochu rozporoval to "rusove maji prototyp". Jinak [citation needed]
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    Ukradeno z FB:)

    REDGUY
    REDGUY --- ---
    LINKOS: Jo, jasne. Solarni energie jako treba zdroj energie pro klimu v tabore dava smysl. V tom pripade dva neurony nebyly na tebe a omlouvam se za to.

    Me proste serou greentardi, ktery cpou solarni a jiny technologie nekam, kam se proste nepatri a kde nemuzou fungovat. Tim celej obor diskreditujou a skodej mu uplne stejne, jako podobni idioti na opacny strane spektra pro ktery jsou obnovitelny zdroje sprosty slovo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam