• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: Kaktusy (sukulenty obecně) mají síťovinu s velmi pevných a odolných vláken. Běžně se na takové věci používají ale spíše agáve nebo lufa. Lufu máme i jako houbu na nádobí místo plastovejch sraček. Podle jedné z čeledi agáve se jmenuje i to vlákno sisal...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    INDIAN: myslel jsem to zaručeně smrtelně vážně, jak jinak :)
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    XCHAOS: to je tvrzeni asi jako ze "caj z kopriv musi bejt palivej" :))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERHIPPY: tak je to svérázné řešení problému odpružení.. ale já bych chtěl lehoverzi :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MADBANANA: ne, je tam kůže z hub. Co je přesně z těch kaktusů, to nevím :-)
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    XCHAOS: Jestli si dobře pamatuju, tak jsem slyšel “cactus leather”
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    "v kabině jsou sedadla z kaktusů"... to musí docela píchat, ne?
    Revoluční elektrický koncept Mercedesu má dojezd 1000 kilometrů - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/auto/clanek/revolucni-elektricky-koncept-mercedesu-ma-dojezd-1000-kilometru-40382856
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    update pre 2021, myslel som ze ten december bude horsi, ale nie je to tak zle, neviem kam stale chodia na to ze "v zime to vyraba 2-3%", celkovo sa vyrobilo o 71 kWh menej ako 2020

    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    electricityMap | Live CO₂ emissions of electricity consumption
    https://app.electricitymap.org/map
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    Will this inflatable scooter expand urban mobility?
    https://youtu.be/5VURNN9WYWI
    KEB
    KEB --- ---
    Velká energetika a nové výkonnější fotovoltaické panely
    https://oenergetice.cz/nazory/velka-energetika-nove-vykonnejsi-fotovoltaicke-panely
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    MJUGEN: tak to je asi na dotaz výrobci toho zařízení... Jinak pokud by na to měl někdo udělat diagnostiku, tak to bude stát ranec.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS: This material Zn4Sb3 didnt have aplication in 1910 so it was dirt cheap. Today it is six time cheaper than gold (for hobby quantity). I think it is not economic viable option for today.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    MJUGEN: a když to zapojis do sítě tak všechno funguje?
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    WARBABY8: tak jsem smutný a nevím jak dál. Při zapojení 3 fází beckupu na spouštěč motoru (správný sled) a země se to tváří OK. Jenže tak zhruba jednou či dvakrát denně motorový spouštěč ohlásí chybu "ochrana motoru" a vše vypne, bohužel nejde tuto ochranu vypnout, jako třeba přepětí nebo chod na sucho a ani nejde nastavit automatický restart za nějakou dobu. Prostě k tomu musí člověk přijít a ručně nahodit. Což je tedy dost vopruz.

    Ochrana motoru nastupuje, dle manuálu, v případě chybějící fáze po dobu více jak 4 s (nastaveno + dalších 5) nebo při poruše transformátoru (nespecifikováno a netuším, co to může být).
    Jenže žádná fáze nevypadává, to by vyplo jiná zařízení na stejné fázi backupu. Po týdnu trápení jsem to přehodil zpět na fáze ze sítě a normálně vše OK.

    Neznáš nějakého machra na 3-fázové motory, který by měl zároveň zkušenosti s UPS systémy? Samozřejmě zaplatím cestu/opravu?/nějaký fázový měřič...?

    Další a levná varianta je tam dát přepínač sítě a při výpadku to ručně přehodit a holt hlídat...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    How to Build a Low-tech Solar Panel? | LOW←TECH MAGAZINE
    https://solar.lowtechmagazine.com/2021/10/how-to-build-a-low-tech-solar-panel.html
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    GORG: cwe s 120k ročně za topení už bych asi koupil hektar lesa,štěpkovačku a pořádnej kotel a řezal si topivo o víkendech...
    CUKI
    CUKI --- ---
    GORG: To je fakt dům? To mě zajímá, klidně do SZ. Protože to je tady docela OT a nebo na nějaké stavební auditko, třeba sem: [Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)]

    Základ totiž bude v tom že ty ztráty snížíš. Pak můžeš pokračovat nějakým nahrazením zdroje. Ale obávám se že to smysl nemá. Už jen kvůli tomu že nejsi ve vlastním.
    GORG
    GORG --- ---
    JIMIQ: Ja onehda koukal na baterku za okolo 100kkc, co ukazoval jako recenzi typek na jeho chate... takovej mensi baracek

    pokud jde o tenhle barak, tak plyn tu neni. mit to jako uplne ostrovni system bychom museli se dost uskromnit se spotrebou

    mne by prisel asi idealni nejaky hybrid s baterkou i prave napojenim na sit, aby se vyuzily vyhody ostrovniho systemu , kde zbytek by jel normalne ze site. ale nevim, jak moc je snadny/vyhodny tohle zaridit. koukal jsem na nejake video, kde takovy system popisovali, ale moc jsem tomu do detailu nerozumel. ale myslim, ze to jejich modelove zapojeni bylo, ze nejake hodne narocne rekneme luxusnejsi cerpace energie by meli napojeny jen na tu vnejsi sit a zbytek baraku, ze se nejak prepina podle dispozice energie ze solaru mezi dvema vetvama


    CUKI: heh onehda jak mi volala z moravskych naftovych dolu ci jak se jmenujou se taky divila "Co to tam delate? :)" prej.. chtela nabidnout lepsi cenovou nabidku.. no my tu hlavne elektrikou i topime.. jak tu prave neni plyn, i kdyz jeho cena taky stoupa, tak to zacina byt asi jedno. ale i tak.. jinak kompy, nejaka audiotechnika.. ale ta nehraje vetsinu casu. proste asi hlavni je prave to topeni, varime na elektriku i samozrejme ohrivame vodu.

    cena je zatim zafixovana do nekdy dubna 2022.. takze pak se asi zrejme odehraje slusne zdrazeni

    je to podnajem, tak si moc nechce tu vymyslet nejaky elektrarny na cizim pozemku ale jak koukam tu perspektivu zdrazovani, premyslim, ze se muze investice vyplatit.. a pak si to pripadne pak odtahnout na nejaky svuj barak, jestli ho nekdy koupim

    hlavni pruser tu je spatna izolace. na chodbe tu mame takovy dvoupatrovy sklobeton a tam v zime vznika vlhkost pred ocima.. normalne louze vody. v zime tam tedy zapiname i plynovy topic a odvlhcovac , aby nevznikaly plisne po stenach.. sileny kolik to pak spotrebuje sava to vystrikat. navrhli jsme majiteli ze bychom spoluzafinancovali zatepleni, ale nemeli zajem. tak tam asi vrazime aspon nejakou stenu vaty.. cela ta sklenena stena je dost o nicem, tak to aspon na zimu nejak nevzhledne zakryt
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam