• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    coze, my si tu teraz porovnavame curaky? teda chcem povedat rozvadecove skrine? rate my setup, what do you think?

    toto je elmer vonku


    toto je rozvadecova skrina v garazi, kde bol stary elmer


    a toto je skrina priamo pri stridaci a baterkach
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    CAL: já ti naznačil že ten elektrikář asi neví co má RE obsahovat pokud chceš FVE. Chybí ti tam vypinac za elektromerem ten se dává místo těch svorkovnic co tam máš. Zbytek těžko říct, chtělo by to kvalitnější fotku. Ale bacha já o tom nic nevím jen vydělávam na papirech. ;-)
    CAL
    CAL --- ---
    WARBABY8: Jo, fotovoltaiku budu chtít příští rok, proto jsem se tu na to před pár měsíci ptal, abych na to tu elektroměrovou skříň připravil. To je právě to, jak ses mi vysmál a nic jsi k tomu neřekl.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    JIMIQ: nejprve první čtení...
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ...následující den ;oD

    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ELIJEN: Tento zákon nabývá účinnosti dnem následujícím po dni jeho vyhlášení.
    CUKI
    CUKI --- ---
    JIMIQ: To abych už nakoupil panely než nebudou... :-)
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    JIMIQ: ...tak to je dnes dobra sprava ;oD
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    JIMIQ: Rekl bych, ze ucinnost bude az 1. ledna pokud to nestanovili jinak.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ok, to bylo rychlý
    Stavby obnovitelných zdrojů energie budou jednodušší, schválila vláda
    https://oenergetice.cz/obnovitelne-zdroje-energie/stavby-obnovitelnych-zdroju-energie-budou-jednodussi-schvalila-vlada

    nepíšou tam nic o tom že by to mělo jít přes sněmovnu, senát a prezidenta... takže už to platí?
    CUKI
    CUKI --- ---
    LAUNCHER: Já se s tebou taky hádat nechci a nic jsem ti pokud vím neradil. Jen překrucuješ co jsem napsal a nestačilo ti to říct jednou. Nic ve zlym. :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CUKI: Promin Cuki, ale dal uz beze me. Tvoje rady mi neprijdou prinosne a hadat se muzes s nekym jinym, muj cas je na to drahy.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DZODZO: No tak takovou fakturu jsem měl v zimě i bez FVE, jaká bude letos, kdo ví :-)

    ale teď plánuju nákup baterie do obytky, tak přemejšlím jestli by se nedala z části využít stejná domu. Ale ta do obytky je potřeba na 12V, což znamená buď přestavět článek a nebo vzít jen menší modul. Na dům plánuju max 14kWh (dvoudenní spotřeba)


    LAUNCHER: Nikoli jen neumíš porozumět psanému textu :-). To aby byla kdovíjaká, musíš číst taky. Tedy pro tebe jinými slovy, tu baterii nemá cenu hnát do extrémů. Já třeba plánují jak píšu i tady zálohovat cca dvoudenní spotřebu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DZODZO: Neznam nikoho kdo by mel FVE bez baterie nebo pricetnou firmu, ktera by dnes doporucila FVE bez baterie. Pro zajimavost: Od S-Power jsem dostal variantni nabidku s 10 kWh nebo 15 kWh. Asi spis vezmu tu mensi a pripadne rozsirim po nakupu BEV (tzn ne uplne v dohledne dobe).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CUKI: Ano, to je ta veta kde se pletes.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Mne sa baterka vyplati aj v lete, pri nahlych poklesoch nemusis prepinat na DS ale ides z baterky a mas vyssiu samospotrebu. Akoze je rozdiel faktura v lete 500 a v zime 1200, myslim ze bez baterky by bol ten rozdiel mensi a so sucasnymi cenami energii...

    Na to vyrovnavanie ti postaci aj mala baterka
    CUKI
    CUKI --- ---
    LAUNCHER:Nikol, píšu "zbytek je hlavně baterie, která prostě nemá finanční smysl aby byla kdoví jaká"
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CUKI: O prispevek nize pises, ze baterie nema zadny smysl...
    CUKI
    CUKI --- ---
    LAUNCHER: No to je snad všem jasný ne? Pokud by jsi ale chtěl šáhnout víc na ten zbytek bude potřeba kapacity baterie neúměrně vetší a větší až se z toho stane nesmyslná investice. Pokud tedy nechceš být offgrid. Tedy pokud se tu u běžného RD bavíme o neúměrně velké instalaci, čímž 20kWh+ je bezesporu, tak se tou aby jsiposílal velkou část do sítě nevyhneš.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CUKI: Ta baterie je tam primarne proto, aby v 20hod můj dům jel z mé baterie, ne z distro.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam