• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    CUKI
    CUKI --- ---
    KASPAREK: A co to bylo za klon? Ty máš barák se spotřebou pod 1MWh/den? to je slušný, já mám průměr asi 7MWh.

    A kolik ti žere ten victron? Já vím že ten Axpert má problém s trvale puštěným větrákem, ale že by žral 80W trvale i on, to se mi nezdá.

    Já právě nechci 3f řešení protože to samo o sobě dost žere. Ale tak strašnou spotřebu pokud vím nemají ani plnohodnotné měniče jako je Goodwe, Solax,..


    WARBABY8: No, protože těm bezpřetokům nevěřím, protože když odstavíš větší zátěž tak se s tou energií stane co? Skončí v síti...
    Takže chci jet mód je elektřina z FVE sít je odpojená, není dostatek energie z FVE+ baterii tak se přepne na bypass a z případného FV zisku se bude nabíjet baterie do nějakého většího stupně nabití až tehdy se zase přepne zpět. Přepínat hned jak zasvítí mi z prázdnou baterií nedává smysl.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    CUKI: Pokud bude elektrárna připojena paralelně s distribuční sítí, tak povolení potřebuješ i kdyby to měla být bezpretokova varianta.
    KASPAREK
    KASPAREK --- ---
    CUKI: ja mel axpert klon s 5kw invertorem. Zralo to 80w bez zátěže. To byla 2x spotřeba celého našeho baraku za den. Dopadlo to tak že jsem na noc musel přepínat na melej victron a za 2 měsíce sel ten axpert z baráku. Po půl roce sousedovi shořel. Nastesti mi to neměl za zlý. Zatím jsem na nic lepšího než victron na off grid nenašel.
    CUKI
    CUKI --- ---
    WARBABY8: Já žádné povolení od distributora nepotřebuji, pouze přejdu z 3x16 na 1x25A. Obchodovat s elektřinou nechci, stejně to nemá dlouhodobý smysl.


    RATTKIN: Jo to je skoro cena za komplet mojí FVE :-), Navíc má poměrně vysoký odběr při zimním režimu.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CUKI: Victron easysolar 5000
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    CUKI: max. Výkon 1f elektrárny je distributorem omezen na 3,7kVA
    CUKI
    CUKI --- ---
    CUKI: Ještě bych dodal že se nebráním odděleným řešením, ale nesmí to být za nesmysl a musí to mít prokazatelně menší spotřebu v zimním provozu.

    Požadovaný výkon 5,5kW (Min 5kW)
    CUKI
    CUKI --- ---
    Stále vybírám jednofázový all in one box. Asi Axpert, MUST, Easun je jedno jaký klon. Jak moc se mezi sebou liší? Má některý z nich model který umí pracovat i z nabíjením bojleru z přebytků a ne jen jako obyč zátěž? Nenašel jsem takové řešení snad v žádném manuálu (pokud jsem k němu vůbec něco takového dohledal)

    -Mám na střeše 6,4kW kWp, je mi jedno, že to u některých nevyužiji na plno. MUST umí snad jen 4kWp, ale nesmí to ohrozit ten měnič. A tím si nikde nejsem jistej zapojit to mohu skoro jakkoliv.
    - Jde mi o fungování hlavně v zimním režimu kdy není dostatek světla. Tedy zajímá mě samotná spotřeba a efektivita práce v této době. Má někdo s něčím z toho zkušenost?
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    XCHAOS: Grid peak shaving je primarne urcene k tomu, abys mohl vyuzit vic amper, nez mas hlavni jistic od distributora. Respektive aby ti ho nejakej peak neshodil.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ELIJEN: problém není, že by to bylo nemožné, problém je, že velkou část těch FV zdrojů bude dovezena z Číny, protože EU to neumí vyrobit za rozumnou cenu a prosadit se s tím na svém vlastním trhu. A to je taky průser, i když jen ekonomický a ne enviromentální, jako by bylo pokračovat ve fosilních trendech...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Tak sem jdu vytahovat. V našem invertoru se potřebná funkce jmenuje trochu krypticky "Grid Peak Shaving"... fakticky potom umí fungovat jako zálohovaný ostrovní systém.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DZODZO: Ten "odborník" dělá při Datarun, což je projekt dvou lidí z infa.cz. Fakt překvapivé, když takový člověk říká jak to nejde
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    DZODZO: To je technologicky mozne vcelku jednoduse. Staci vypnout ostatni zdroje :D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    tisic dvesto miliard! ti-sic dve-sto mi-li-ard!

    Třetina elektřiny bude do roku 2030 ze slunce a větru, hlásí vláda. Nemožné, tvrdí odborníci - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-plan-rychle-znasobit-vyrobu-ze-slunce-a-vetru-je-patrne-nerealisticky-40447440
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    ...konecne prichadzaju elektromobily za relativne rozumnu cenu... ;oD
    francuzi predstavili Elektromobil Citroën ë-C3 s cenovkou 23000€

    ELEKTRABEL
    ELEKTRABEL --- ---
    ELIJEN:
    ELEKTRABEL:
    Tady nám to snad vysvětlí a ukážou

    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ještě dokonce míň než mnou odhadovaných 400mld, super.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    jedna starsia analyza "solarneho tunelu"

    Kolik opravdu stojí podpora fotovoltaických elektráren z dob solárního boomu? - TZB-info
    https://oze.tzb-info.cz/fotovoltaika/20863-kolik-opravdu-stoji-podpora-fotovoltaickych-elektraren-z-dob-solarniho-boomu
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    DZODZO: no a to je dost velký problém, který značným způsobem komplikuje a prodrazuje inovaci. Navíc jde o politiku což odrazuje firmy aby do inovaci investovaly.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    NIEKT0: kazdy soukromy kartel lze obejit. to že naridim používat usb-c je 100% státní monopol. Který obejít nelze. Nebo ano?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam