• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ONLY_Q
    ONLY_Q --- ---
    WARBABY8: no odpor skoro zkrat,, takže panel jede na max co dá.. jak dlouho to vydrží??
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    ONLY_Q: Nic. Co by to s ním mělo udělat? Prostě si k panelu připojil odpor.
    ONLY_Q
    ONLY_Q --- ---
    WARBABY8: to mi ani nenapadlo... naštěstí fyziku neokecáš, prostě mě zajímá co to udělá s panelem..
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    ONLY_Q: no jestli donutíš 300 W panel tím, že k němu připojíš 1000 W vyrábět 1000 W, tak si jdi pro nobelovku.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Pokud by neprotlacil odpor te spiraly, tj nevyvine dostatecne napeti tak se asi o to vic zahreje. Znicit by se tim nemel. Elektricky obvod se neuzavre a ta spirala bude pusobit jako vypinac
    Jestli ma nekdo lepsi info at se prosim podeli :)
    ONLY_Q
    ONLY_Q --- ---
    JIMIQ: proto se ptám co to udělá s panelem? téměř 3x tolik než na co je stavěn,,
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    To je to same jako zapojit odpor primo na baterku, imo to zkrat neni, pokud je ten odpor dost velky. Coz 1kW spirala na 300-450W panel je (dost velka)
    ONLY_Q
    ONLY_Q --- ---
    Zdravím všechny, mám jeden teoretický dotaz vezmu jeden FVE "obyč panel" a připojím na něj třeba 1kW( v podstatě napřímo) topnou spirálu co se stane? panel je v tuto chvíli v podstatě ve zkratu,,,
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    nemali podobne problemy v nemecku s elektro dodavkami pre postu? ze to nejako nezvladalo tie nakladove limity?

    Kvůli zakázce pošty na elektrokola už je vedeno trestní řízení - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/domaci-kvuli-zakazce-posty-na-elektrokola-uz-je-vedeno-trestni-rizeni-40452539
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    CUKI: ...priority muzes u DEYE take nastavovat... Jako najprv daj energii z panelov do zateze, ak mas vice energie , tak muzes dibijet baterii, ak je baterie nabita ...atd ...stejne se tam daji nastavit kolik % muzes z baterie cerpat standardne, kolik % baterie je jako zalozni zdroj... Stejne tak nastavujes pravidla i pro cerpani energie z distribucni site..
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    CUKI: Tak pretoky u on-grid zapojeni jdou resit jen civkou (jak jinak bys to resil?), ale muzes si to zapojit jako ostrov/UPS. Co je SUB mod?
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    CUKI: ...u DEYE de nastavit zadne pretoky (bez pripojene civky) ...to same s civkou ...pripadne de pripojit misto civky i sofistikovany merak pres CAN bus...
    CUKI
    CUKI --- ---
    STETKINS: Tak pokud jsem našel správné zařízení tak je to jen hybrid :-(
    Neumí SUB mód a přetoky řeší pouze sledovací cívkou.
    CUKI
    CUKI --- ---
    STETKINS: A prodává se to už tady někde? Já to stejně tedy budu potřebovat až se vrátím na jaře. A nemám problém to vzít po cestě ve Špáňu, pokud to bude levnější. Ale parametry se mi líbí, teď ještě jaká je vlastní spotřeba? S panely i bez?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    WARBABY8: no zrovna tento ventilator zere uplne minimum, som si to meral, to je par wattov :) taky ten primotop to uz je horsie, tam ked to zapnem na druhy stupen tak uz to zere 1,5kW :)
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    WARBABY8: jojo, známej řešil přehřívání goodwee střídače tak, že k němu přivedl trubku ze sklepa a dal tam ventilátor aby na něj foukal studený vzchuch a je hrozně spokojenej. Některý zákazníci jsou fakt nenáročný :-D
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    DZODZO: vyrábět elektřinu, kterou spotřebuji na chlazení zařízení, které ji vyrábí. Bezchybné... ;-)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    WARBABY8: jake diry?

    STETKINS
    STETKINS --- ---
    ELIJEN: ano, železo je Deye, s mírnou úpravou. Firmware a cloudové řešení je španělské. Není to teda úplně rebrand, kde se jenom přelepí samolepkou logo :-D
    Od února bude v Čechách sklad a servis vybavený náhradními díly (Asi v Jablonci)
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    CUKI:
    STETKINS:

    To je zase jen nejakej re-brand Deye, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam