• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika 🚀🛰️👩🏼‍🚀
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    WATCH: SpaceX Rocket Sticks Another Landing at Sea | DoD Buzz
    http://www.dodbuzz.com/2016/05/06/watch-spacex-rocket-sticks-another-landing-at-sea/
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    XCHAOS: Vyškrtávat data si můžou dovolit maximálně v IPCC, vědec ani inženýr to nedělá...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    THERIDANE: no ale tam byl problém při prvním startu.. to bych asi vyškrtl...

    ale prostě těch pokusů mají málo na to, aby vybudovali nějakou solidní statistiku
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    XCHAOS: To tu statistiku počítáš nějak politicky, mně vychází u D4H 7 úspěchů z 8 letů = ubohých 87.5 %, zatímco A5 má 81 úspěchů z 85 letů celkem, tj. 95.3 %.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ONDRA_99: hmm, The Ariane 5 is the world's most reliable launch vehicle capable of delivering Webb to its destination in space. . Čistě statisticky vzato, Delta IV Heavy je spolehlivější (ale při nižším počtu startů, nejsem statistik, možná tam je význam těch procent potom nižší...)
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Falcon 9

    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    LADINEK: Ty kombinačky by byly ještě dobrý, vyměnilo by se jedno zrcadlo (v případě největší smůly tři sousední)... ale co kdyby ten pán prostě pořádně kýchnul? :-D Ten aerosol by sednul na celou plochu, a to by se pak muselo rozebrat všechno a znova leštit.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    LADINEK: "šéfe, jsme pojištěný na 8 miliard dolarů? ne? a kde že je vstup na střechu?" :D
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    XCHAOS: tak nejak si predstavuju situaci, ze stojis na ty plosine a vypadnou ti z ruky kombinacky :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOXICMAN: nechybi tam tak trochu, ciste nahodou, ehm, disk hlavni casti ESS enterprise? to vypada spis jak space invader :-)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Photographer Captures the ISS Looking Like the USS Enterprise
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    VIRGO: Jestli se jim tohle podari vypustit a rozlozit a nebude to prusvih jako Hubble po vyneseni, tak to bude bomba :)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    a na cem to monstrum chteji vynest?
    VIRGO
    VIRGO --- ---
    Už stojí..



    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    něco tu už bylo, ale...

    VIRGO
    VIRGO --- ---
    "Makroselfie" HW komponent snímané kamerou Right Mastcam (M-100).
    Technická kontrola na dálku. Sol 1327 (30/04/16). Snímky dorazily dnes v noci.
    Kliknutím zvětšíte.









    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    THERIDANE: Ja tohle znam v prostredi pozemske gravitace. Obcas jsem si hazel dalkovym ovladacem - vyhodit v rotaci (kolem pricne osy) a zase chytit. A furt mi neslo do hlavy, jak to, ze ho po 360° otocce nemuzu chytit stejne, jako jsem ho vyhodil... Pak jsem si prohlidl jak jsem ho chytil a doslo mi ze chca nechca ho musim hodit s nejakou bocni rotaci a on se vzdy otoci podle svoji podelne osy, zhruba o 180°...

    (mel jsem takovej docela tezkej ovladac od VHS)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    KULA: jo, to jsem byl já O:-)
    KULA
    KULA --- ---
    THERIDANE: to si pamatuju, jak někdo z nyxáků považoval tohle chování v softwarové simulaci za bug. A ono ne, ono se to dělo správně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam