• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    BIDAK: Vsecko se da vygooglit. Tak proc si vlastne povidat, ze.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MORIARTY: Víš, někdo studoval fyziku a někdo japonštinu, třeba. V dnešní postmoderní době tě to, že něčemu nerozumíš ještě nevylučuje z diskuze. Co je problém je dnes módní radikální antiintelektualismus - nic nevím a jsem na to pyšnej. Tohle je spíš meta a naokraj.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JVMLOK: Vis, tohle nebyla zive diskutujici skupina, tady se ted krute zvani. A chapu kazdyho koho tyhle zvasty serou. Vlastne se to vsechno da snadno vygooglit, tak proc tady o tom mamtat. Ale nikdo nebyl vylozene idiot, takze jako kratsi odbocka proc ne.
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    JVMLOK: Někdo to utnout musel, jinak byste tu vymysleli úplně novou fyziku a dostali za to několik nobelovejch cen :)
    MORIARTY: J́o, pardon, tohle není Kulhánek z čvut, ten má na youtube jiný přednášky, tohle je z matfyzu. Ale to je jedno, prostě je to o tom, že týpek jede na střeše vlaku a svítí před sebe baterkou.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    MORIARTY: Vždycky mě překvapí, jak někdo sebejistě nakráčí doprostřed živě komunikující skupiny lidí snažících se něco dozvědět a zahlásí: Nechcete se na to vysrat? Já to všecko znám a vy ne. Povídejte si oněčem jiném, mě nebavíte.
    Ještě že jsi doplnil svůj post těmi dvěma odkazy, jinak to bylo fakt úplně zbytečný vyblití frustrace.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SEZI: Spíš se starou belu ví.
    SEZI
    SEZI --- ---
    BIDAK: jo to bylo tak trochu šlápnutí vedle z mojí strany :-)

    někde jsem četl že ULA asi není tak blbá aby to sejmuli z vlastní střechy
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SEZI: Nj, já právě nechtěl aby tu začli slinit konspirační teoretici. Ono jako by bylo co k tomu dodat. Ano, .50 cal na tu dálku nemůže raketu minout a nejspíš jí i vyndá. Jako co dál?
    SEZI
    SEZI --- ---
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    MORIARTY: lidi si mysli ze Elonovi hrablo, ale on filuta se je snazi jenom podojit ;)
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    Nebo tady Kulhánek tu má speciální i obecnou jednoduše
    100 let obecné teorie relativity: Einsteinova speciální relativita
    https://www.youtube.com/watch?v=jHmMh5uPxR4
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    Nechcete si založit klub "speciální teorie relativity pro úplné začátečníky" a nebo "Selským rozumem na relativitu, vynalézáme kolo, objevujeme Ameriku" a nechat to tady jen pro rakety?
    Já viděl tolik nových příspěvků a čekal jsem, že tu bude něco o Muskovi a Marsu :(

    Pro začátek si dejte tuhle přednášku:
    Teorie relativity
    https://www.youtube.com/watch?v=BJe9zgybuPc
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SEJDA: Ne, nepředá, špatně. Respektive předá, ale právě c. Těmahle úvahama jsem prošel taky, to je právě na tom to těžký. Nemá cenu se o tom bavit, populární literatura existuje... čti.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    KOCOURMIKES: Ne. žádná vyjímka. Tam se právě informace nedá přenést. Ne větší rychlostí než c.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    BIDAK: chapu, kdyz leti od sebe je to brnkacka .. kdyz leti k sobe a dojde ke stretu, mnoho informaci se preda, mozna i to, ze ja i on jsme leteli c a ze "rychlost stretu" byla 2c.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    BIDAK: výjimka z toho je quantum entanglement, ale tam je prenos informace okamzity pokud se nemylim.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    KAERO: Lol, internet je nekonečný.
    KAERO
    KAERO --- ---
    si to vyzkousejte - pekny simulator:
    A Slower Speed of Light | MIT Game Lab
    http://gamelab.mit.edu/games/a-slower-speed-of-light/
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    SEJDA: Nene. Funguje to tak, že rychleji než světlo se nesmí pohybovat infromace. SAmozřejmě že když nějaký rychlosti sečteš dostaneš rychlost větší než c.

    Dva fotony vyzářené ve stejnou chvíli které se pohybují opačně se od sebe samozřejmě vzdalují 2c. Jenže každý se pohybuje c a není způsob jak by se o sobě nevzájem mohli dozvědět jakoukoliv informaci. To je v pořádku.

    Blbě se to vysvětluje. Něco si o tom přečti, viz kniha co jsem tu dával.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam