• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika 🚀🛰️👩🏼‍🚀
    KAERO
    KAERO --- ---
    ARCHIMEDES: a ma smysl uvazovat nepeclive experimenty? porad beru to mereni od NASA jako prvni poradne...
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    Jak tu před chvílí BETTER poznamenal, je to řádově jinde, než fotonový motor. Na druhou stranu, podezřelé je, že čím pečlivěji ten experiment dělali, tím ten efekt vyšel menší...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    No tak doufejme.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    KAERO:
    No a chápeš že nějaký efekt tam musí být?

    Ten efekt který pozorovali oni je násobně menší než co pozorovali ostatní. Tím je ze hry většina teorií co se to pokouší vysvětlit. No a největší pravděpodobnost je (podle mě) že ten pozorovaný efekt vysvětlí prostě jenom současná fyzika pomocí jediného reactionless pohonu který známe - fotonového efektu.

    Efekt pozorovaný NASA je už řádově na úrovni fotonového pohonu a už moc malý aby byl prakticky použitelný jako pohon. Z tohohle hlediska se není moc o čem bavit.
    KAERO
    KAERO --- ---
    BIDAK: moc ti nerozumim. clanek jsem si kdyz to vyslo prosel (necet kazde slovo ale obeznamil jsem se s obsahem a principy mereni). at se bavime konkretne. clanek:
    http://arc.aiaa.org/doi/10.2514/1.B36120
    a ja tvrdim, ze "Proste ten tym NASA meril a vyslo jim ze to funguje."
    zkopirovano ze zaveru:
    "Thrust data from forward, reverse, and null suggested that the system was consistently performing at 1.2 +- 0.1 mN∕kW."

    ted mi vysvetli tvoje "Moc se není o čem bavit."
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    KAERO: Hele přečti si to. Není to dlouhý. Moc se není o čem bavit. Čím přesnější měření, tím menší efekt, je to taková klasika. Naděje stále žije a doutná. Nic moc víc.
    KAERO
    KAERO --- ---
    BIDAK: no uprimne jako medialni realita mi prislo to tvoje "ani moc nakonec nefunguje ani na zemi" v porovnani s tvym " to... nemohli vyloučit".
    Proste ten tym NASA meril a vyslo jim ze to funguje. (je to zatim jen jedno poradne mereni, podle mne navic s nedosatecnym odhadem nejistot, ale tym si za funkcnosti jednoznacne stoji).
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    No ja cetl i ten puvodni clanek z Eagle a problem je imo s tim ze odchylka je tak velka ze nevi nakolik je to mereni spravny a neinerferuje nejakej jinej faktor na Zemi, Cetl jse i na technetu nejakej ceskej clanek typka co prska jak vzteklej ze to neni mozny, jako by mu rozkopali hrad z pisku, a mam z toho ten pocit ze jestli se skutecne prokaze tah i v labkach na orbitu, bude to smutnej den pro lidi co si mysli ze vs3cko uz bylo obeveny a muzou porad dokola vsecko vysvetlovat stejneja pouckama. Nicmene vsecky ty clanky mluvi o tom ze v nejakym smyslu, kterej je pro me dost za hranici predstavitelneho a imaginaci uchopitelneho, stejne jako zbytek kvantove fyziky, ten pohom jako takovy neodporuje zakonum termodynamiky.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    KAERO: Mediální realita, no. Hele, pozorovaný efekt se jim smrsknul už jen na trojnásobek fotonového motoru. A to už je hodně málo a nejspíš se to s dalším měřením zmenší na právě sílu fotonového motoru. Což je v rámci standartní fyziky.
    Takže to... nemohli vyloučit ale... meh.
    KAERO
    KAERO --- ---
    BIDAK: ja mel za to ze ten clanek z NASA prave pise ze to je funkcni ne?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Ti to dělali ve vakuu FYI.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JVMLOK: Sorry. Asi jsem nebyl dost jasný - já myslel ten původní článek lidí z NASA.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Ja mel pocit ze se bavi o pohonu pro vakuum...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JVMLOK: No tak to v tom pripade vis ze to ani moc nakonec nefunguje ani na zemi. Bohuzel.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    BIDAK: Tak tohle zkus jeste jednou, clanek jsem cetl a tvoje narazka postrada jakykoliv smysl.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JVMLOK: Mnoo... Zacni tim ze si prectes ten clanek.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    KAERO: Čttu na to téma tolik výsměšných a pochybovačných článků, že jestli se to potvrdí, bude se po celé zemi vracet spousta diplomů z vševědění :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Earth may have a second moon - Business Insider
    http://www.businessinsider.com/earth-second-moon-2016-9
    VIRGO
    VIRGO --- ---
    VINCENT_V: Ano, tříští tím nežádoucí akustické kmitočty.
    VINCENT_V
    VINCENT_V --- ---
    PSYSBEE: co to tam chrlí ty trubky? to je voda?
    KAERO
    KAERO --- ---
    CLUMP: heh. to skoro patri do vedeckych vtipu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam